80. Tour de Pologne zabezpieczany przez Grupę Impel. Zdradzamy szczegóły jubileu
Tour de Pologne ze względu na swoją skalę i status ważnej międzynarodowej imprezy sportowej to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Od 30 lat jego organizacją zajmuje się Lang Team, z legendarnym mistrzem kolarskim, Czesławem Langiem w roli dyrektora wyścigu. Organizator Tour de Pologne współpracuje z Grupą Impel, która co roku zabezpiecza mety wszystkich siedmiu etapów wyścigu. Impel zapewnia także bezpieczeństwo zawodnikom zakwaterowanym w hotelach na trasie wyścigu, a także ochrania parkingi z busami, wozami transmisyjnymi oraz pojazdami transportującymi sprzęt kolarski.
80. Tour de Pologne to będzie wyjątkowe, historyczne wydarzenie. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyścigu, a w szczególności zabezpieczenie linii mety jest bardzo istotne. Z tego powodu kontynuujemy współpracę z Grupą Impel, która podczas trzynastu edycji Tour de Pologne 80 razy chroniła metę wyścigu i dbała o bezpieczeństwo – mówi Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.
Organizator wyścigu w połowie czerwca ogłosił tegoroczną trasę Tour de Pologne, która tym razem przebiega przez zachodnią i południową Polskę. Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zakończy na krakowskich Błoniach 4 sierpnia. Na zawodników czekają m.in.: ponad 200 km odcinek na trasie Leszno – Karpacz, odcinki górskie, a także indywidualna jazda na czas w Katowicach.
Jak podkreśla Janusz Pniak z Grupy Impel, jeden z koordynatorów ds. bezpieczeństwa wyścigu - Nowa trasa to nowe wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa Tour de Pologne. Każda edycja oznacza dla nas ogrom pracy nie tylko tej operacyjnej, w czasie samego wyścigu, ale również pracy związanej z planowaniem zabezpieczenia tego wydarzenia. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, oprócz ochrony mety każdego z odcinków jesteśmy odpowiedzialni również za całą dokumentację związaną ze zmianą organizacji ruchu w Katowicach, czyli w miejscu, gdzie odbędzie się etap indywidualnej jazdy na czas.
Jednocześnie wraz ze startem jubileuszowej edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, Grupa Impel wspólnie z partnerami i pod patronatem Tour de Pologne wystartuje z pro-ekologiczną akcją, w której kibice siłą swoich mięśni będą wytwarzać energię podczas treningów w wybranych siłowniach i klubach fitness. Każdy uczestnik, dzięki pobraniu specjalnej aplikacji WATA na swój telefon, będzie mógł zmierzyć ilość wytworzonej energii elektrycznej podczas np. jazdy na rowerach treningowych, czy innych wybranych sprzętach cardio. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidują upominki. Akcja realizowana będzie w 12 miastach w Polsce w ramach kampanii „To nas kręci”. W ubiegłym roku w ramach tej kampanii Impel zorganizował Kino Rowerowe. Patronat nad projektem objął m.in. Lang Team. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie tonaskreci.com
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.