80. Tour de Pologne zabezpieczany przez Grupę Impel. Zdradzamy szczegóły jubileu
Tour de Pologne ze względu na swoją skalę i status ważnej międzynarodowej imprezy sportowej to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Od 30 lat jego organizacją zajmuje się Lang Team, z legendarnym mistrzem kolarskim, Czesławem Langiem w roli dyrektora wyścigu. Organizator Tour de Pologne współpracuje z Grupą Impel, która co roku zabezpiecza mety wszystkich siedmiu etapów wyścigu. Impel zapewnia także bezpieczeństwo zawodnikom zakwaterowanym w hotelach na trasie wyścigu, a także ochrania parkingi z busami, wozami transmisyjnymi oraz pojazdami transportującymi sprzęt kolarski.
80. Tour de Pologne to będzie wyjątkowe, historyczne wydarzenie. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyścigu, a w szczególności zabezpieczenie linii mety jest bardzo istotne. Z tego powodu kontynuujemy współpracę z Grupą Impel, która podczas trzynastu edycji Tour de Pologne 80 razy chroniła metę wyścigu i dbała o bezpieczeństwo – mówi Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.
Organizator wyścigu w połowie czerwca ogłosił tegoroczną trasę Tour de Pologne, która tym razem przebiega przez zachodnią i południową Polskę. Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zakończy na krakowskich Błoniach 4 sierpnia. Na zawodników czekają m.in.: ponad 200 km odcinek na trasie Leszno – Karpacz, odcinki górskie, a także indywidualna jazda na czas w Katowicach.
Jak podkreśla Janusz Pniak z Grupy Impel, jeden z koordynatorów ds. bezpieczeństwa wyścigu - Nowa trasa to nowe wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa Tour de Pologne. Każda edycja oznacza dla nas ogrom pracy nie tylko tej operacyjnej, w czasie samego wyścigu, ale również pracy związanej z planowaniem zabezpieczenia tego wydarzenia. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, oprócz ochrony mety każdego z odcinków jesteśmy odpowiedzialni również za całą dokumentację związaną ze zmianą organizacji ruchu w Katowicach, czyli w miejscu, gdzie odbędzie się etap indywidualnej jazdy na czas.
Jednocześnie wraz ze startem jubileuszowej edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, Grupa Impel wspólnie z partnerami i pod patronatem Tour de Pologne wystartuje z pro-ekologiczną akcją, w której kibice siłą swoich mięśni będą wytwarzać energię podczas treningów w wybranych siłowniach i klubach fitness. Każdy uczestnik, dzięki pobraniu specjalnej aplikacji WATA na swój telefon, będzie mógł zmierzyć ilość wytworzonej energii elektrycznej podczas np. jazdy na rowerach treningowych, czy innych wybranych sprzętach cardio. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidują upominki. Akcja realizowana będzie w 12 miastach w Polsce w ramach kampanii „To nas kręci”. W ubiegłym roku w ramach tej kampanii Impel zorganizował Kino Rowerowe. Patronat nad projektem objął m.in. Lang Team. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie tonaskreci.com

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.