81. Tour de Pologne zabezpieczany przez Grupę Impel
W czasie 81. Tour de Pologne Grupa Impel już po raz 14. współpracuje z Lang Team jako oficjalna ochrona wyścigu. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa dla pochodzącego ze stolicy Dolnego Śląska Impela, ponieważ jej start zaplanowano we Wrocławiu.
81. Tour de Pologne rozpoczyna się 12 sierpnia, a sportowa rywalizacja zakończy się 18 sierpnia w Krakowie. Zawodnicy będą rywalizować na trasie o łącznej długości 1049,3 km w ramach siedmiu etapów. Bezpieczeństwo na newralgicznych odcinkach zapewnia Grupa Impel, która zadba o ochronę w obszarze linii mety każdego etapu, zabezpieczenie hoteli na trasie wyścigu, w których nocują zawodnicy oraz parkingów z ze sprzętem drużyn kolarskich i wozami transmisyjnymi. Dodatkowo koordynatorzy z Impela zaangażowani są w tworzenie dokumentacji i planów zmiany organizacji ruchu na odcinku w Katowicach.
To dla nas ogromny zaszczyt, że po raz kolejny możemy być partnerem Lang Team jako oficjalna ochrona wyścigu. W tym roku radość jest tym większa, bo Tour de Pologne rozpoczyna się we Wrocławiu i pierwsze 3 etapy w całości odbywają się na Dolnym Śląsku – mówi Janusz Pniak z Grupy Impel, koordynator ds. bezpieczeństwa Tour de Pologne.
Grupa Impel jest nie tylko partnerem zapewniającym bezpieczeństwo w czasie wyścigu, ale też od lat aktywnie włącza się w promocję tego jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie.
W naszej firmie nie brakuje entuzjastów kolarstwa i aktywnego spędzania czasu w plenerze, więc zaangażowanie w to wydarzenie to także ukłon w stronę naszych pracowników. Po raz kolejny organizujemy Tour de Impel, czyli wyzwanie rowerowe dla naszej kadry. W Tour de Pologne Amatorów wystartuje też nasza ekipa, za którą mocno trzymam kciuki. Dodatkowo w tym roku w sposób szczególny włączamy się w promocję Tour de Pologne we Wrocławiu, z którego wywodzi się Impel. Ściśle współpracujemy z miastem Wrocław i wieloma podmiotami w ramach akcji „Zobacz na żywo i kibicuj z nami! Wrocław odlicza dni do startu Tour de Pologne”, której efekty już wkrótce będzie można zobaczyć na ulicach stolicy Dolnego Śląska – mówi Jakub Dzik, dyrektor generalny (CEO) Grupy Impel.
Wspólne kibicowanie na trasie wpisuje się w ideę organizatora Tour de Pologne, dyrektora generalnego wyścigu, Czesława Langa.
– W ubiegłym roku, w czasie jubileuszowej 80. edycji, Tour de Pologne zgromadził na całej trasie ponad 3 mln osób. To wielkie narodowe święto, a oprócz sportowych emocji pokazujemy nasz kraj i dlatego z dużą uwagą wybieramy trasę wyścigu. Wszyscy mówią, że w czasie organizowanej przez nas imprezy jest bardzo bezpiecznie. Współpraca z Grupą Impel owocuje wieloma pochwałami i dlatego kontynuujemy ją już od 14 lat.
Grupa Impel od niemal 35 lat dostarcza usługi outsourcingowe dla firm i instytucji. Wśród rozwiązań oferowanych przez Impel są m.in. ochrona imprez masowych, ochrona osób i mienia, a także zaawansowane rozwiązania dla firm w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń czy mobilne wieże monitorujące. Impel zapewnia także specjalistyczne usługi utrzymania czystości, serwisu technicznego, catering czy outsourcing procesów kadrowo-płacowych oraz księgowości dla firm. Więcej informacji na temat rozwiązań oferowanych przez Grupę Impel można znaleźć na stronie impel.pl.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.