Aplikacja treningowa Stretchme App do pobrania w AppStore!
Bezpieczne i profesjonalne treningi w domu bez obecności trenera? Od dziś jest to możliwe, dzięki aplikacji treningowej Stretchme App. System bazuje na technologii widzenia komputerowego, która na podstawie obrazu z jednej kamery (telefonu lub laptopa) w czasie rzeczywistym określa umiejscowienie poszczególnych części ciała. Algorytmy zastosowane w aplikacji określają poprawność postawy i dają wskazówki użytkownikowi, jak tą postawę skorygować. Na rynku polskim jest to pierwsze tego typu rozwiązanie i stanowi wyróżnik wśród innych dostępnych rozwiązań do treningów online.
Informacja zwrotna przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo treningów domowych i obniża ryzyko kontuzji podczas treningu bez nadzoru trenera osobistego. Celem jest reedukacja nawyków wśród użytkowników i działania prewencyjne mające zapobiegać zwyrodnieniom kręgosłupa, wadom postawy oraz zwiększać naszą ogólną sprawność. Nad rozwojem aplikacji czuwa zespół ekspertów sportowych i fizjoterapeutów oraz deweloperów i ekspertów od sztucznej inteligencji (aktualnie ponad 10 osób).
Pomysłodawczyniami projektu są Barbara Andrzejewska i Monika Stasiak, które rozwijają aplikację treningową, równolegle, prowadzą studio rozciągania na warszawskim Mokotowie. Dziewczyny organizują kursy, warsztaty i zajęcia stacjonarne ze stretchingu, jogi i baletu.
- Nowoczesne rozwiązania technologiczne to przyszłość rynku fitness. Coraz więcej rozwiązań dla tej branży bazuje na nowych technologiach i sztucznej inteligencji. Dostrzegają to również Fundusze VC i Aniołowie biznesu, którzy chętniej inwestują w rozwój sportu, fitnessu i well-being. Zgodnie z tymi trendami rozwijamy Stretchme – liczymy, że nasza aplikacja Stretchme App spotka się z zainteresowaniem użytkowników w Polsce i już niebawem rozpoczniemy ekspansję na kolejne rynki – komentuje Barbara Andrzejewska, prezes i współzałożycielka firmy Stretchme.
Od dziś aplikacja jest dostępna w App Store, a niedługo później zostanie udostępniona wersja na system Android. Dostęp do aplikacji uzyskamy za darmo na pierwsze dwa tygodnie, po tym czasie obowiązuje subskrypcja w cenie 70 zł/msc. Aplikacja obecnie powstaje na potrzeby rynku polskiego. Docelowo, marka ma być rozpoznawalna na całym świecie, w 2023 powstanie wersja angielskojęzyczna – na przestrzeni kilku najbliższych lat aplikacja ma być dostępna na wszystkich rynkach europejskich, a później rozpocznie się ekspansja do Azji.
W 2022 roku spółka zamknęła pierwszą rundę pre-seed (EUR 375k). W inwestycję zaangażowały się fundusze Shape.vc (Polska) i Porsche Ventures (Niemcy). To znacznie przyśpieszyło rozwój projektu.
Według danych SportsTechX w 2019 roku inwestorzy włożyli 1,09 miliarda dolarów w inwestycje z dziedziny fitness tech, natomiast w 2021 roku było to już 3.4 miliarda dolarów.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.