Bieg Stubai Ultratrail 1 lipca 2023 roku
SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
Szósta edycja biegu Stubai Ultratrail (SUT) odbędzie się 1 lipca 2023 roku. Po raz pierwszy partnerem imprezy jest marka SCOTT. Ofertę SCOTT można będzie obejrzeć w strefie wystawowej. Oprócz tego ta znana na całym świecie marka sportowa zaprezentuje się na trasach SUT. Po raz kolejny biegacze górscy i przełajowi uczestniczący w wydarzeniu organizowanym tradycyjnie pod hasłem „city2glacier”, będą mieć do wyboru aż 5 tras o różnej długości.
Podczas 6. edycji Stubai Ultratrail na zawodników i widzów czekają zarówno dobrze znane, jak i całkiem nowe atrakcje. Do znanych i sprawdzonych pozycji w programie SUT, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, należy 5 tras biegowych. Nowy jest natomiast partner – marka SCOTT.
Partner z doświadczeniem
Marka SCOTT aktywnie działa w segmencie biegów terenowych już od wielu lat, konsekwentnie rozwijając ofertę dla biegaczy. „Przy opracowywaniu nowych produktów traktujemy priorytetowo opinie sportowców i biegaczy. Dzięki wydarzeniom takim jak bieg Stubai Ultratrail możemy zbierać takie opinie bezpośrednio od zawodników i optymalnie je wykorzystywać. Jednym z efektów tej strategii działania jest nowy model butów Ultra Carbon RC. Ultra Carbon RC to najbardziej zaawansowane w naszej ofercie, lekkie i wytrzymałe buty do biegania w terenie. Idealnie sprawdzają się podczas zawodów w biegach przełajowych” – wyjaśnia Charlotte Borelbach z firmy SCOTT.
Rok dużych imprez biegowych
Rosnące zainteresowanie biegami przełajowymi i ogólnie biegami w terenie dynamicznie rośnie. Trend ten jest widoczny także w Dolinie Stubai. „Rok 2023 możemy śmiało nazwać rokiem imprez biegowych w Dolinie Stubai. Na początku czerwca będziemy wspólnie z Innsbruckiem organizować Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Terenowych. W lipcu odbędzie się Stubai Ultratrail z marką SCOTT jako partnerem, a następnie, na początku września, międzynarodowy bieg Schlickeralm w Telfes. „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Dolina Stubai cieszy się tak dużą popularnością wśród biegaczy z całego świata” – podkreśla z entuzjazmem Adrian Siller, prezes Organizacji Turystycznej Stubai.
Pięć tras o różnej długości
Uczestnicy SUT mają do wyboru aż 5 tras o różnej trudności. Dzięki temu impreza spełni potrzeby wyczynowych ultrabiegaczy, a także bardziej doświadczonych oraz początkujących biegaczy przełajowych. Bieg trasą klasyczną – Stubai Ultratrail K68 – rozpocznie się w olimpijskim mieście Innsbruck o godzinie 1:00. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km aż do mety na lodowcu Stubai, przy górnej stacji kolejki Eisgrat, na wysokości 2960 m. Program imprezy uzupełniają 3 krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, oraz sprawdzona w mistrzostwach świata trasa STUBAI VERTICAL.
Biegi i trasy
- STUBAI ULTRATRAIL „city2glacier”: Długość trasy: 68 km; podbiegi: 4700 m; zbiegi: 2355 m; start: Landestheater w Innsbrucku o godz. 1:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K32: Długość trasy: 32,7 km; podbiegi: 2630 m; zbiegi: 720 m; start: Neustift o godz. 9:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K20: Długość trasy: 20 km; podbiegi: 1796 m; zbiegi: 75 m; start: Klaus Äuele koło Falbeson o godz. 10:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K9: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1210 m (bieg ściśle górski); start: dolna stacja kolejki linowej Stubai obok ośrodka Mutterberg o godz. 12:00 (południe). Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI VERTICAL: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1024 m (bieg ściśle górski); start: centrum Neustift,, 29.06.2023 r. (czwartek) o godz. 18:30. Meta: Elferhütte (2004 m)
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.