Bieg Stubai Ultratrail 1 lipca 2023 roku

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
Szósta edycja biegu Stubai Ultratrail (SUT) odbędzie się 1 lipca 2023 roku. Po raz pierwszy partnerem imprezy jest marka SCOTT. Ofertę SCOTT można będzie obejrzeć w strefie wystawowej. Oprócz tego ta znana na całym świecie marka sportowa zaprezentuje się na trasach SUT. Po raz kolejny biegacze górscy i przełajowi uczestniczący w wydarzeniu organizowanym tradycyjnie pod hasłem „city2glacier”, będą mieć do wyboru aż 5 tras o różnej długości.
Podczas 6. edycji Stubai Ultratrail na zawodników i widzów czekają zarówno dobrze znane, jak i całkiem nowe atrakcje. Do znanych i sprawdzonych pozycji w programie SUT, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, należy 5 tras biegowych. Nowy jest natomiast partner – marka SCOTT.
Partner z doświadczeniem
Marka SCOTT aktywnie działa w segmencie biegów terenowych już od wielu lat, konsekwentnie rozwijając ofertę dla biegaczy. „Przy opracowywaniu nowych produktów traktujemy priorytetowo opinie sportowców i biegaczy. Dzięki wydarzeniom takim jak bieg Stubai Ultratrail możemy zbierać takie opinie bezpośrednio od zawodników i optymalnie je wykorzystywać. Jednym z efektów tej strategii działania jest nowy model butów Ultra Carbon RC. Ultra Carbon RC to najbardziej zaawansowane w naszej ofercie, lekkie i wytrzymałe buty do biegania w terenie. Idealnie sprawdzają się podczas zawodów w biegach przełajowych” – wyjaśnia Charlotte Borelbach z firmy SCOTT.
Rok dużych imprez biegowych
Rosnące zainteresowanie biegami przełajowymi i ogólnie biegami w terenie dynamicznie rośnie. Trend ten jest widoczny także w Dolinie Stubai. „Rok 2023 możemy śmiało nazwać rokiem imprez biegowych w Dolinie Stubai. Na początku czerwca będziemy wspólnie z Innsbruckiem organizować Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Terenowych. W lipcu odbędzie się Stubai Ultratrail z marką SCOTT jako partnerem, a następnie, na początku września, międzynarodowy bieg Schlickeralm w Telfes. „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Dolina Stubai cieszy się tak dużą popularnością wśród biegaczy z całego świata” – podkreśla z entuzjazmem Adrian Siller, prezes Organizacji Turystycznej Stubai.
Pięć tras o różnej długości
Uczestnicy SUT mają do wyboru aż 5 tras o różnej trudności. Dzięki temu impreza spełni potrzeby wyczynowych ultrabiegaczy, a także bardziej doświadczonych oraz początkujących biegaczy przełajowych. Bieg trasą klasyczną – Stubai Ultratrail K68 – rozpocznie się w olimpijskim mieście Innsbruck o godzinie 1:00. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km aż do mety na lodowcu Stubai, przy górnej stacji kolejki Eisgrat, na wysokości 2960 m. Program imprezy uzupełniają 3 krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, oraz sprawdzona w mistrzostwach świata trasa STUBAI VERTICAL.
Biegi i trasy
- STUBAI ULTRATRAIL „city2glacier”: Długość trasy: 68 km; podbiegi: 4700 m; zbiegi: 2355 m; start: Landestheater w Innsbrucku o godz. 1:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K32: Długość trasy: 32,7 km; podbiegi: 2630 m; zbiegi: 720 m; start: Neustift o godz. 9:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K20: Długość trasy: 20 km; podbiegi: 1796 m; zbiegi: 75 m; start: Klaus Äuele koło Falbeson o godz. 10:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K9: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1210 m (bieg ściśle górski); start: dolna stacja kolejki linowej Stubai obok ośrodka Mutterberg o godz. 12:00 (południe). Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI VERTICAL: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1024 m (bieg ściśle górski); start: centrum Neustift,, 29.06.2023 r. (czwartek) o godz. 18:30. Meta: Elferhütte (2004 m)

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.