Bieg Stubai Ultratrail 1 lipca 2023 roku

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
Szósta edycja biegu Stubai Ultratrail (SUT) odbędzie się 1 lipca 2023 roku. Po raz pierwszy partnerem imprezy jest marka SCOTT. Ofertę SCOTT można będzie obejrzeć w strefie wystawowej. Oprócz tego ta znana na całym świecie marka sportowa zaprezentuje się na trasach SUT. Po raz kolejny biegacze górscy i przełajowi uczestniczący w wydarzeniu organizowanym tradycyjnie pod hasłem „city2glacier”, będą mieć do wyboru aż 5 tras o różnej długości.
Podczas 6. edycji Stubai Ultratrail na zawodników i widzów czekają zarówno dobrze znane, jak i całkiem nowe atrakcje. Do znanych i sprawdzonych pozycji w programie SUT, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, należy 5 tras biegowych. Nowy jest natomiast partner – marka SCOTT.
Partner z doświadczeniem
Marka SCOTT aktywnie działa w segmencie biegów terenowych już od wielu lat, konsekwentnie rozwijając ofertę dla biegaczy. „Przy opracowywaniu nowych produktów traktujemy priorytetowo opinie sportowców i biegaczy. Dzięki wydarzeniom takim jak bieg Stubai Ultratrail możemy zbierać takie opinie bezpośrednio od zawodników i optymalnie je wykorzystywać. Jednym z efektów tej strategii działania jest nowy model butów Ultra Carbon RC. Ultra Carbon RC to najbardziej zaawansowane w naszej ofercie, lekkie i wytrzymałe buty do biegania w terenie. Idealnie sprawdzają się podczas zawodów w biegach przełajowych” – wyjaśnia Charlotte Borelbach z firmy SCOTT.
Rok dużych imprez biegowych
Rosnące zainteresowanie biegami przełajowymi i ogólnie biegami w terenie dynamicznie rośnie. Trend ten jest widoczny także w Dolinie Stubai. „Rok 2023 możemy śmiało nazwać rokiem imprez biegowych w Dolinie Stubai. Na początku czerwca będziemy wspólnie z Innsbruckiem organizować Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Terenowych. W lipcu odbędzie się Stubai Ultratrail z marką SCOTT jako partnerem, a następnie, na początku września, międzynarodowy bieg Schlickeralm w Telfes. „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Dolina Stubai cieszy się tak dużą popularnością wśród biegaczy z całego świata” – podkreśla z entuzjazmem Adrian Siller, prezes Organizacji Turystycznej Stubai.
Pięć tras o różnej długości
Uczestnicy SUT mają do wyboru aż 5 tras o różnej trudności. Dzięki temu impreza spełni potrzeby wyczynowych ultrabiegaczy, a także bardziej doświadczonych oraz początkujących biegaczy przełajowych. Bieg trasą klasyczną – Stubai Ultratrail K68 – rozpocznie się w olimpijskim mieście Innsbruck o godzinie 1:00. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km aż do mety na lodowcu Stubai, przy górnej stacji kolejki Eisgrat, na wysokości 2960 m. Program imprezy uzupełniają 3 krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, oraz sprawdzona w mistrzostwach świata trasa STUBAI VERTICAL.
Biegi i trasy
- STUBAI ULTRATRAIL „city2glacier”: Długość trasy: 68 km; podbiegi: 4700 m; zbiegi: 2355 m; start: Landestheater w Innsbrucku o godz. 1:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K32: Długość trasy: 32,7 km; podbiegi: 2630 m; zbiegi: 720 m; start: Neustift o godz. 9:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K20: Długość trasy: 20 km; podbiegi: 1796 m; zbiegi: 75 m; start: Klaus Äuele koło Falbeson o godz. 10:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI K9: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1210 m (bieg ściśle górski); start: dolna stacja kolejki linowej Stubai obok ośrodka Mutterberg o godz. 12:00 (południe). Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
- STUBAI VERTICAL: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1024 m (bieg ściśle górski); start: centrum Neustift,, 29.06.2023 r. (czwartek) o godz. 18:30. Meta: Elferhütte (2004 m)

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.