CMA CGM i CEVA Logistics oficjalnym partnerem logistycznym igrzysk Paryż 2024
Grupa CMA CGM i CEVA Logistics, jej spółka zależna, zostały oficjalnym partnerem logistycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024. Współpracując od lutego 2023 roku z Komitetem Organizacyjnym, odpowiada za zapewnienie kompleksowych rozwiązań logistycznych wspierających organizację tego wydarzenia. Partnerstwo obejmuje szeroki zakres usług, w tym frachtowe - międzynarodowy przewóz towarów, odprawy celne, magazynowanie, logistykę end-to-end w obiektach olimpijskich, transporty specjalne oraz integrację systemów informatycznych.
Na sto dni przed ceremonią otwarcia, gdy Paryż przygotowuje się do przyjęcia ponad 10 500 sportowców oraz blisko 10 milionów widzów, zespoły CMA CGM oraz CEVA Logistics intensywnie pracują nad organizacją efektywnego łańcucha dostaw. Ich działania koncentrują się na zapewnieniu niezbędnego sprzętu oraz logistyki wymaganej do sprawnego przeprowadzenia igrzysk Paryż 2024.
Zmobilizowani na największe światowe wyzwanie logistyczne
Zespoły CMA CGM i CEVA Logistics zapewnią transport ponad 900 000 sztuk sprzętu sportowego, w tym trampolin, tyczek, broni palnej, łodzi i desek surfingowych.
Grupa będzie odpowiadać za dostawę ponad 250 kontenerów z trybunami i mobilnymi siedziskami, a także 1,3 mln sztuk mebli, wyposażenia, sprzętu i materiałów promocyjnych. Przetransportowanych, zmontowanych i zdemontowanych ma być łącznie 17 tys. łóżek przeznaczonych dla sportowców i ich ekip zakwaterowanych w wiosce olimpijskiej.
CEVA Logistics odpowiada także za magazynowanie, montaż i transport blisko 650 zaawansowanych pojazdów mobilnych oraz 2745 pojazdów elektrycznych, które zostaną wykorzystywane do poruszania się po obiektach olimpijskich. W miarę zbliżania się ceremonii otwarcia, CMA CGM będzie zarządzać dostawą ponad 68 000 sztuk bagażu, transportując je z lotnisk bezpośrednio do obiektów olimpijskich. Firma będzie zarządzać też logistyką end-to-end największej na świecie sieci audiowizualnej, tak aby zawody mogły być transmitowane na całym świecie.
Aby dostarczyć niezbędny sprzęt, Grupa przetransportuje ponad 170 tys. palet i zrealizuje ponad 7 tys. przewozów, korzystając z floty ponad 300 pojazdów, od samochodów dostawczych po ciężarowe.
Zapewniając efektywną obsługę logistyczną, kluczową dla sukcesu igrzysk olimpijskich, CMA CGM i CEVA Logistics zatrudniły i przeszkoliły 700 nowych pracowników. Stworzono także nowe możliwości zatrudnienia dla osób długotrwale bezrobotnych.
Mniej emisyjna logistyka dla bardziej odpowiedzialnej Olimpiady
CMA CGM współpracuje z organizatorami Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, aby zagwarantować odpowiedzialne przygotowanie wydarzenia, biorąc pod uwagę wpływ każdej inicjatywy na środowisko naturalne i społeczeństwo. Dzięki zrównoważonemu podejściu mającemu na celu osiągnięcie zerowej emisji CO2 netto do 2050 r., Grupa CMA CGM przygotowuje rozwiązania logistyczne o niskiej emisji i wysokiej efektywności energetycznej.
CMA CGM, aby zmniejszyć ślad węglowy usług transportowych, opierać się będzie na pojazdach napędzanych LNG, biopaliwami, energią elektryczną, a także zrównoważonym paliwie lotniczym. Na przykład, co najmniej 50 proc. dostaw między magazynami a miejscami, gdzie będą się odbywały zawody, ma być realizowana przez CEVA Logistics przy użyciu pojazdów niskoemisyjnych napędzanych biopaliwami.
Zespół 180 000 pracowników dumnym partnerem igrzysk Paryż 2024
CMA CGM oraz CEVA Logistics nie mogłyby sprostać tak dużemu wyzwaniu bez zespołu 180 000 pracowników, odgrywających kluczową rolę w kampanii „Logistics, from the starting blocks to the finish line”.
To globalne wydarzenie stanowi dla Grupy CMA CGM wyjątkową okazję do zaprezentowania podstawowych usług świadczonych przez jej zespoły na całym świecie i wykazania wyjątkowej zdolności do dostarczania kompleksowych rozwiązań w całym łańcuchu transportowym i logistycznym.
W kampanii wzięło udział 7 pracowników reprezentujących różne linie biznesowe CMA CGM, CEVA Logistics i CMA CGM AIR CARGO, którzy symbolizują współpracę z igrzyskami Paryż 2024 a zarazem reprezentują szeroki zakres kompetencji Grupy, kluczowych dla sukcesu.
90 pracowników spółek zależnych Grupy, jako Oficjalnego Partnera Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskiej Sztafety z Pochodnią, zostało wybranych przez Komitet Olimpijski, do udziału w sztafecie, która przebiegnie przez różne regiony Francji — od Bouches-du-Rhône po Gujanę Francuską, Korsykę, Loarę-Atlantycką, przez odległe tereny Polinezji, Gwadelupy, Martyniki, Mozeli, Nord, Seine-Maritime i Hauts-de-Seine, aż do Paryża.
CMA CGM, jako firma rodzinna kierująca się silnymi wartościami, jest zaangażowana w dziedzictwo igrzysk Paryż 2024, promując aktywność sportową jako sposób na poprawę samopoczucia, spójności społecznej oraz integracji społeczności lokalnych.
Tanya Saadé-Zeenny, wiceprezes zarządu Grupy, mówi: „Jako oficjalny partner w zakresie rozwiązań logistycznych dla Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, nasz zespół 180 000 pracowników odgrywa kluczową rolę w organizacji niskoemisyjnych i bardziej odpowiedzialnych Igrzysk. Dzięki naszym spółkom zależnym, CEVA Logistics i CMA CGM AIR CARGO, Grupa CMA CGM jest całkowicie zaangażowana w zapewnienie sukcesu Igrzysk oraz podtrzymanie ducha olimpijskiego”.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.