Columbus Energy Kings of Chess wśród najlepszych drużyn szachowych świata
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Sponsorowana przez firmę Columbus Energy drużyna szachistów zajęła 7. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich. Zespół prowadzili arcymistrzowie: Zbigniew Pakleza i Artur Jakubiec.
World Rapid Team Championship, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich, odbyły się w dniach 26-28 sierpnia w Dusseldorfie. W zawodach wzięło udział 36 drużyn, złożonych z ok. 300 graczy. Drużyna Columbus Energy Kings of Chess, której przewodzili arcymistrzowie szachowi - Zbigniew Pakleza i Artur Jakubiec, zdobyła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i została najlepszą drużyną w klasyfikacji do 2400 punktów. Drużynę reprezentowalii: Zbigniew Pakleza, Baadur Jobava, Paweł Teclaf, Szymon Gumularz, Artur Jakubiec, Aleksandra Maltsevskaya, Klaudia Kulon, Wiktor Przedlacki.
- Sprawiliśmy sobie niespodziankę tym wynikiem. Braliśmy pod uwagę miejsce w pierwszej 10., ale pod koniec turnieju mieliśmy znacznie gorsze kojarzenia od naszych rywali. Na finiszu pokonaliśmy jednak naszego konkurenta z Niemiec, z pierwszej piątki, i zdobyliśmy 7. pozycję w klasyfikacji generalnej i 1. w klasyfikacji do 2400 punktów. Jestem bardzo dumny z tego, że miałem okazję być kapitanem i jednocześnie zawodnikiem tak fantastycznej drużyny. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę panującą na turnieju, naszemu sponsorowi za umożliwienie udziału, a przede wszystkim naszej drużynie za znakomity wynik! - komentuje Zbigniew Pakleza, prezes Klubu Columbus Energy Kings of Chess, główny komentator Polskiego Związku Szachowego.
Nowością turnieju było to, że po raz pierwszy amatorzy grali ramię w ramię z mistrzami świata i super silnymi arcymistrzami. W tegorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Świata w Szachach Szybkich brały udział sześcioosobowe zespoły, złożone z najlepszych szachistów i szachistek na świecie, które w składzie swojej ekipy musiały mieć jednego zawodnika rekreacyjnego. Taki format, szybsze tempo gry (15 minut na zawodnika i 10-sekundowy dodatek od początku partii), a także konieczność włączenia do profesjonalnego składu amatorskiego szachisty miały sprawić, że wydarzeniem zainteresuje się więcej osób.
Turniej składał się z 12 rund, rozgrywanych systemem szwajcarskim. Pula nagród w turnieju wyniosła 250 tys. euro.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.