Columbus Energy Kings of Chess wśród najlepszych drużyn szachowych świata
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz@columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Sponsorowana przez firmę Columbus Energy drużyna szachistów zajęła 7. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich. Zespół prowadzili arcymistrzowie: Zbigniew Pakleza i Artur Jakubiec.
World Rapid Team Championship, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich, odbyły się w dniach 26-28 sierpnia w Dusseldorfie. W zawodach wzięło udział 36 drużyn, złożonych z ok. 300 graczy. Drużyna Columbus Energy Kings of Chess, której przewodzili arcymistrzowie szachowi - Zbigniew Pakleza i Artur Jakubiec, zdobyła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i została najlepszą drużyną w klasyfikacji do 2400 punktów. Drużynę reprezentowalii: Zbigniew Pakleza, Baadur Jobava, Paweł Teclaf, Szymon Gumularz, Artur Jakubiec, Aleksandra Maltsevskaya, Klaudia Kulon, Wiktor Przedlacki.
- Sprawiliśmy sobie niespodziankę tym wynikiem. Braliśmy pod uwagę miejsce w pierwszej 10., ale pod koniec turnieju mieliśmy znacznie gorsze kojarzenia od naszych rywali. Na finiszu pokonaliśmy jednak naszego konkurenta z Niemiec, z pierwszej piątki, i zdobyliśmy 7. pozycję w klasyfikacji generalnej i 1. w klasyfikacji do 2400 punktów. Jestem bardzo dumny z tego, że miałem okazję być kapitanem i jednocześnie zawodnikiem tak fantastycznej drużyny. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę panującą na turnieju, naszemu sponsorowi za umożliwienie udziału, a przede wszystkim naszej drużynie za znakomity wynik! - komentuje Zbigniew Pakleza, prezes Klubu Columbus Energy Kings of Chess, główny komentator Polskiego Związku Szachowego.
Nowością turnieju było to, że po raz pierwszy amatorzy grali ramię w ramię z mistrzami świata i super silnymi arcymistrzami. W tegorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Świata w Szachach Szybkich brały udział sześcioosobowe zespoły, złożone z najlepszych szachistów i szachistek na świecie, które w składzie swojej ekipy musiały mieć jednego zawodnika rekreacyjnego. Taki format, szybsze tempo gry (15 minut na zawodnika i 10-sekundowy dodatek od początku partii), a także konieczność włączenia do profesjonalnego składu amatorskiego szachisty miały sprawić, że wydarzeniem zainteresuje się więcej osób.
Turniej składał się z 12 rund, rozgrywanych systemem szwajcarskim. Pula nagród w turnieju wyniosła 250 tys. euro.
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.