Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę zrównoważonego rozwoju w różnych kluczowych obszarach, od łańcuchów dostaw po działania na rzecz klimatu.
Kluczowe przykłady obejmują zwiększanie świadomości na temat globalnej luki płciowej w zakresie ćwiczeń, wprowadzenie na rynek najlżejszych na świecie butów sportowych z minimalną emisją CO2e, zainspirowanie 50 tysięcy osób do wzięcia udziału w wyzwaniu Run for Reforestation, zdobycie uznania instytucji KnowTheChain za zmniejszanie ryzyka pracy przymusowej oraz zmniejszenie emisji CO2e o 29,8% w operacjach bezpośrednich i 21,6% w łańcuchu dostaw.
Dobrostan psychiczny i fizyczny od dawna są częścią kultury ASICS, firmy z 75-letnią historią. Nazwa firmy wywodzi się z jej filozofii założycielskiej Anima Sana In Corpore Sano, co oznacza „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. – Ten raport to najnowszy rozdział naszej historii zrównoważonego rozwoju, podkreślający działania, jakie podjęliśmy w celu promowania dobrostanu i zrozumienia nauki stojącej za tym, minimalizując jednocześnie nasz wpływ na planetę – powiedział Yasuhito Hirota, przewodniczący i dyrektor generalny ASICS.
W obliczu niepewności gospodarczej i spadku dobrostanu psychicznego, ASICS zdecydował, że jego unikalna wartość społeczna leży w zdolności do zachęcania ludzi do ruchu. Kluczowym elementem jest transformacja ASICS z firmy skoncentrowanej na produktach w taką, która wspiera „sportowca na całe życie w każdym z nas” poprzez aplikację do śledzenia kondycji Runkeeper oraz program członkowski OneASICS. Firma zdecydowanie przekroczyła swój cel na 2023 rok, jakim było osiągnięcie 5 milionów członków OneASICS, osiągając łączną liczbę 9,45 miliona w zeszłym roku.
Kluczowe inicjatywy podkreślone w raporcie zrównoważonego rozwoju ASICS na 2023 rok obejmują:
Globalna luka płciowa w ćwiczeniach
ASICS przyczynia się do nauki o dobrostanie poprzez badania State of Mind. W 2023 roku firma współpracowała z dr Dee Dlugonski z Uniwersytetu Kentucky w USA oraz profesorem Brendonem Stubbsem z King's College London nad badaniem Move Every Mind – jednym z największych globalnych badań dotyczących luki płciowej w ćwiczeniach. Odpowiedzi od 24 772 osób z 40 krajów ujawniły, że kobiety regularnie ćwiczące są o 52% szczęśliwsze, o 50% bardziej energiczne, o 48% bardziej pewne siebie, o 67% mniej zestresowane i o 80% mniej sfrustrowane.
Najlżejsze na świecie buty sportowe z minimalną emisją CO2e
Nowe produkty ASICS umożliwiają konsumentom dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów dotyczących obuwia. GEL-LYTE™ III CM 1.95 – najlżejsze na świecie buty sportowe z minimalną emisją CO2e – zostały udostępnione konsumentom w 2023 roku po dziesięcioletnim procesie rozwoju, bazującym na wcześniejszej współpracy ASICS z MIT w celu ustanowienia oceny cyklu życia butów do biegania.
Bieganie na rzecz zalesienia
W kwietniu 2023 roku, ASICS uruchomił wyzwanie Run for Reforestation we współpracy z One Tree Planted. Celem było zachęcenie 25 tysięcy użytkowników aplikacji ASICS Runkeeper do zalogowania biegu lub spaceru na 5km, przy czym każde udane ukończenie wyzwania skutkowało zasadzeniem jednego drzewa. Projekt odniósł ogromny sukces, z ponad 50 tysiąca ukończonych wyzwań na całym świecie, pomagając ASICS zasadzić 50 tysięcy drzew, głównie w Indonezji.
Bezpieczne i etyczne warunki pracy dla wszystkich
ASICS priorytetowo traktuje dobrostan pracowników w swoich globalnych łańcuchach dostaw i zwiększył staranność, aby zapewnić, że ponad 99% fabryk dostawców pierwszego wyboru spełnia globalne standardy zrównoważonego rozwoju. Raport Benchmark Footwear & Apparel KnowTheChain z 2023 roku uznał ASICS za jedną z dwóch firm w Azji, które wyraźnie poprawiły się w zakresie zmniejszania ryzyka pracy przymusowej. Firma zajęła 12. miejsce spośród 65 globalnych firm, poprawiając się o cztery miejsca od ostatniej oceny w 2021 roku.
Znaczne zmniejszenie emisji CO2e od 2015 roku
ASICS zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji do 2050 roku. W 2023 roku firma odnotowała redukcję emisji CO2e o 29,8% w swoich operacjach bezpośrednich i o 21,6% w łańcuchu dostaw od poziomu bazowego z 2015 roku. W ramach polityki zielonych zamówień ASICS, w tym roku 80% głównych strategicznych dostawców ustaliło i ujawniło cel redukcji o 1,5°C, podczas gdy 90% ma konkretne plany dotyczące pozyskiwania energii odnawialnej.
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.