Gala Paraboksu w Białymstoku. Historia wyjątkowej siły i determinacji
Pierwsza w Polsce Gala Paraboksu, zorganizowana przez Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN) oraz Seven Stars Promotion, stała się wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę zarówno pasjonatów sportu, jak i osób zainteresowanych integracją społeczną i równością szans dla wszystkich. Gala Paraboksu była doskonałą okazją do promowania aktywności osób z niepełnosprawnościami oraz budowania więzi między różnymi grupami społecznymi.
Wyjątkowe chwile w historii sportu obserwowaliśmy, gdy niepełnosprawni sportowcy stoczyli pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. To wydarzenie stanowiło wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.
Wojciech Grabowski z BKKN podsumował wydarzenie słowami:
- Ten wieczór napełniony był emocjami, zapałem i poczuciem wspólnoty. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, włącznie z naszymi strategicznymi partnerami - Województwem Podlaskim oraz partnerami sportowymi: Polskim Związkiem Paraboksu i Polskim Związkiem Kickboxingu.
W trakcie Gali Paraboksu odbyło się 9 emocjonujących walk, które przyciągnęły uwagę kibiców i zapewniły mnóstwo sportowych emocji.
- Każdy zawodnik to inna, niejednokrotnie trudna historia, która była przełożeniem na determinację i walkę o własne marzenia – mówił Hubert Kozub, przedstawiciel Seven Stars Promotion.
Na widowni znaleźli się wybitni sportowcy, takie jak Mateusz "Don Diego" Kubiszyn, Kamil Szeremeta, Krzysztof Głowacki oraz legenda polskiego sportu Marek Piotrowski, mistrz świata w kickboxingu, utytułowany bokser i karateka. Dodatkowo, gala miała także wymiar charytatywny, ponieważ odbywała się zbiórka na leczenie mistrza Piotrowskiego, co świadczy o wielkim sercu uczestników i organizatorów.
Imprezę poprowadził Albert Sosnowski, były Mistrz Świata organizacji WBF, Mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu Mistrza Świata, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.
Niezwykle istotne jest, że Województwo Podlaskie było partnerem strategicznym tego wydarzenia, co potwierdza zaangażowanie w promowanie sportu niepełnosprawnych oraz integrację społeczną.
Gala Paraboksu stała się wyjątkowym wydarzeniem sportowym, które nie tylko dostarczyło rozrywki, ale przede wszystkim przyczyniło się do promocji inkluzji i równych szans dla wszystkich, niezależnie od niepełnosprawności. To historyczne wydarzenie pokazało, że pasja, determinacja i wspólnota mogą przekształcać społeczeństwo i inspirować innych do podobnych inicjatyw.
Autor zdjęć: Maciej Giedrojć Juraha
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.