Gala Paraboksu w Białymstoku. Historia wyjątkowej siły i determinacji
Pierwsza w Polsce Gala Paraboksu, zorganizowana przez Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN) oraz Seven Stars Promotion, stała się wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę zarówno pasjonatów sportu, jak i osób zainteresowanych integracją społeczną i równością szans dla wszystkich. Gala Paraboksu była doskonałą okazją do promowania aktywności osób z niepełnosprawnościami oraz budowania więzi między różnymi grupami społecznymi.
Wyjątkowe chwile w historii sportu obserwowaliśmy, gdy niepełnosprawni sportowcy stoczyli pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. To wydarzenie stanowiło wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.
Wojciech Grabowski z BKKN podsumował wydarzenie słowami:
- Ten wieczór napełniony był emocjami, zapałem i poczuciem wspólnoty. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, włącznie z naszymi strategicznymi partnerami - Województwem Podlaskim oraz partnerami sportowymi: Polskim Związkiem Paraboksu i Polskim Związkiem Kickboxingu.
W trakcie Gali Paraboksu odbyło się 9 emocjonujących walk, które przyciągnęły uwagę kibiców i zapewniły mnóstwo sportowych emocji.
- Każdy zawodnik to inna, niejednokrotnie trudna historia, która była przełożeniem na determinację i walkę o własne marzenia – mówił Hubert Kozub, przedstawiciel Seven Stars Promotion.
Na widowni znaleźli się wybitni sportowcy, takie jak Mateusz "Don Diego" Kubiszyn, Kamil Szeremeta, Krzysztof Głowacki oraz legenda polskiego sportu Marek Piotrowski, mistrz świata w kickboxingu, utytułowany bokser i karateka. Dodatkowo, gala miała także wymiar charytatywny, ponieważ odbywała się zbiórka na leczenie mistrza Piotrowskiego, co świadczy o wielkim sercu uczestników i organizatorów.
Imprezę poprowadził Albert Sosnowski, były Mistrz Świata organizacji WBF, Mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu Mistrza Świata, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.
Niezwykle istotne jest, że Województwo Podlaskie było partnerem strategicznym tego wydarzenia, co potwierdza zaangażowanie w promowanie sportu niepełnosprawnych oraz integrację społeczną.
Gala Paraboksu stała się wyjątkowym wydarzeniem sportowym, które nie tylko dostarczyło rozrywki, ale przede wszystkim przyczyniło się do promocji inkluzji i równych szans dla wszystkich, niezależnie od niepełnosprawności. To historyczne wydarzenie pokazało, że pasja, determinacja i wspólnota mogą przekształcać społeczeństwo i inspirować innych do podobnych inicjatyw.
Autor zdjęć: Maciej Giedrojć Juraha
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.