Gala Paraboksu w Białymstoku. Historia wyjątkowej siły i determinacji
Pierwsza w Polsce Gala Paraboksu, zorganizowana przez Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN) oraz Seven Stars Promotion, stała się wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę zarówno pasjonatów sportu, jak i osób zainteresowanych integracją społeczną i równością szans dla wszystkich. Gala Paraboksu była doskonałą okazją do promowania aktywności osób z niepełnosprawnościami oraz budowania więzi między różnymi grupami społecznymi.
Wyjątkowe chwile w historii sportu obserwowaliśmy, gdy niepełnosprawni sportowcy stoczyli pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. To wydarzenie stanowiło wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.
Wojciech Grabowski z BKKN podsumował wydarzenie słowami:
- Ten wieczór napełniony był emocjami, zapałem i poczuciem wspólnoty. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, włącznie z naszymi strategicznymi partnerami - Województwem Podlaskim oraz partnerami sportowymi: Polskim Związkiem Paraboksu i Polskim Związkiem Kickboxingu.
W trakcie Gali Paraboksu odbyło się 9 emocjonujących walk, które przyciągnęły uwagę kibiców i zapewniły mnóstwo sportowych emocji.
- Każdy zawodnik to inna, niejednokrotnie trudna historia, która była przełożeniem na determinację i walkę o własne marzenia – mówił Hubert Kozub, przedstawiciel Seven Stars Promotion.
Na widowni znaleźli się wybitni sportowcy, takie jak Mateusz "Don Diego" Kubiszyn, Kamil Szeremeta, Krzysztof Głowacki oraz legenda polskiego sportu Marek Piotrowski, mistrz świata w kickboxingu, utytułowany bokser i karateka. Dodatkowo, gala miała także wymiar charytatywny, ponieważ odbywała się zbiórka na leczenie mistrza Piotrowskiego, co świadczy o wielkim sercu uczestników i organizatorów.
Imprezę poprowadził Albert Sosnowski, były Mistrz Świata organizacji WBF, Mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu Mistrza Świata, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.
Niezwykle istotne jest, że Województwo Podlaskie było partnerem strategicznym tego wydarzenia, co potwierdza zaangażowanie w promowanie sportu niepełnosprawnych oraz integrację społeczną.
Gala Paraboksu stała się wyjątkowym wydarzeniem sportowym, które nie tylko dostarczyło rozrywki, ale przede wszystkim przyczyniło się do promocji inkluzji i równych szans dla wszystkich, niezależnie od niepełnosprawności. To historyczne wydarzenie pokazało, że pasja, determinacja i wspólnota mogą przekształcać społeczeństwo i inspirować innych do podobnych inicjatyw.
Autor zdjęć: Maciej Giedrojć Juraha

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niektóre państwa członkowskie mają dużą skłonność do nadregulacji prawa unijnego. Bariery wewnątrz Unii mają efekt podobny do wysokich ceł
Rosnąca biurokracja zniechęca europejskie firmy do rozwoju, tym bardziej że borykają się one z surowszymi regulacjami niż ich konkurenci w Chinach i USA. Jedną z poważniejszych barier jest brak spójności przepisów w państwach członkowskich UE, co utrudnia wykorzystanie potencjału jednolitego rynku. Niektóre kraje, w tym Polska, mają tendencję do nadregulacji względem tego, czego wymagają unijne dyrektywy.
Transport
Czeski ubezpieczyciel wchodzi na polski rynek. Oferował będzie na początek ubezpieczenia komunikacyjne

W 2024 roku liczba aktywnych polis OC w Polsce przekroczyła 29,7 mln, a ubezpieczeni zgłosili ponad 1 mln szkód – wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dane KNF wskazują, że składka przypisana brutto z ubezpieczeń komunikacyjnych trafiła w ubiegłym roku do 17 zakładów ubezpieczeń. Na tym rynku pojawił się właśnie kolejny gracz – Direct pojišťovna, czeska firma ubezpieczeniowa przejęła całość portfela ubezpieczeń od wefox insurance AG i rozpoczyna działalność w Polsce.
Handel
Inwestorzy już odczuwają skutki wprowadzania ceł przez Donalda Trumpa. Finalnie najwięcej stracą na tej polityce Amerykanie

Ogłoszone przez Donalda Trumpa 2 kwietnia cła na towary z licznych krajów z całego świata zatrzęsły rynkami finansowymi. Indeksy akcyjne ruszyły w dół, zyskiwać za to zaczęły bezpieczniejsze obligacje. Niektóre branże ucierpią bardziej niż inne, np. motoryzacyjna. Skorzystać może za to sektor logistyczny. Paradoksalnie to na obywatelach USA cła mogą się odbić najmocniej, zaś na wzmocnienie swojej pozycji szansę mają Chińczycy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.