Gdańsk stolicą triathlonu po raz czwarty
All Hands Agency
brak
brak brak
franek|allhands.agency| |franek|allhands.agency
+48 795121427
https://allhands.agency/
Od 14 do 16 czerwca 2024 r. w Gdańsku odbędą się jedne z najatrakcyjniejszych zawodów triathlonowych w Europie – LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. Zarówno zawodowe sportsmenki i sportowcy oraz zawodniczki i zawodnicy uprawiający triathlon amatorsko będą mieli do wyboru start na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz najbardziej prestiżowym, zaliczanym do cyklu Challenge Family, dystansie średnim. (1,9 km pływania/90 km jazdy rowerem /21 km biegu). W ramach wydarzenia odbędą się także zawody dla dzieci Trefl Aquathlon Gdańsk oraz charytatywny bieg rekreacyjny dla kobiet Challenge Women by Brooks.
– Zawodnicy i zawodniczki mogą rejestrować się na zawody do 9 czerwca. W tym roku po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy próg tysiąca uczestników i uczestniczek. To najlepsze potwierdzenie, że dbałość o najwyższe standardy organizacji zawodów i zapewnienie przyjaznej, rodzinnej atmosfery podczas imprezy przynosi efekty – mówi dyrektor LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE, Adam Greczyło.
Triathlon staje się w Polsce coraz popularniejszy, choć jest to aktywność fizyczna wymagająca wszechstronności łączącej szybkie pływanie, jazdę na rowerze oraz bieg. Daje olbrzymią satysfakcję i jest dość prosty technicznie – każdy odpowiednio przygotowany pod względem wydolnościowym może rozpocząć w dowolnym momencie przygodę z tym sportem.
– Nasze zawody to jedno z najważniejszych wydarzeń w triathlonowym kalendarzu. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia, które dostajemy. W całym cyklu Challenge Family nasza impreza została w 2021 r. nagrodzona tytułem Race of The Year, a w 2022 za najlepszą uznano naszą strefę finiszera. W ubiegłym roku zostaliśmy za to nominowani do nagród Challenge Family Awards aż w 7 kategoriach – najlepsza trasa pływacka, najlepsza miejscówka, najlepsza strefa mety, najlepsza strefa finiszera, najbardziej ekologiczna impreza, impreza roku oraz najlepsi kibice – dodaje Greczyło.
Wskocz do morza i bądź pierwszy na molo
Zawody w Gdańsku od pierwszej edycji w 2021 r. są doskonale oceniane zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Atutem imprezy jest niezwykle malownicza trasa – triathloniści i triathlonistki rozpoczną zmagania od wyścigu pływackiego w Bałtyku, wokół mola w Brzeźnie, a następnie będą ścigać się na niedostępnej na co dzień dla kolarzy i kolarek trasie w tunelu pod Martwą Wisłą oraz obok imponującego stadionu piłkarskiego Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatni etap biegowy prowadzi przez Park Reagana tuż obok plaży, z finiszem na gdańskim molo.
Między innymi dlatego w gdańskiej imprezie chętnie uczestniczą też aktorki i aktorzy, dziennikarki i dziennikarze, czy sportowcy kojarzeni z innymi dyscyplinami sportowymi. W tym roku na starcie zobaczymy m.in.: aktorkę Joannę Moro, prezenterkę pogody Karolinę Filipkowską, dziennikarkę Karolinę Berezę, a także byłych lekkoatletów – halowego mistrza świata w 7-boju Sebastiana Chmarę oraz Marka Plawgo, wciąż aktualnego rekordzistę Polski w biegu na 400 m przez płotki.
Każdy znajdzie coś dla siebie
LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE rozpocznie się już w piątek, 14 czerwca zawodami Trefl Aquathlon Gdańsk, w których dzieci i młodzież w wieku 7 - 17 lat rywalizować będą na dystansach pływackich i biegowych dostosowanych do swojego wieku.
W weekend od godziny 8.00 rano zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę, 16 czerwca zawodnicy i zawodniczki mogli wybierać pomiędzy sprintem (0,75 km pływania/20 km jazdy rowerem/5 km biegu), a dystansem olimpijskim (1,5 km/40 km/10 km). Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim, zwanym “połówką”, ponieważ rywalizacja odbywa się na połowie długości pełnego dystansu (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i bieg maratoński). Na obu dłuższych trasach rywalizować będą także trzyosobowe sztafety, w których każdy zawodnik i zawodniczka startować będą w jednej z triathlonowych dyscyplin.
Biegnące kobiety wesprą hospicjum
W tym roku po raz kolejny odbędzie się rekreacyjny, 5-kilometrowy bieg charytatywny Challenge Women by Brooks. Oprócz popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu wśród kobiet ma on na celu także wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, któremu organizatorzy przekażą całość opłat startowych. Na pierwszych 100 zapisanych i opłaconych uczestniczek czekają pamiątkowe koszulki. Trzy pierwsze na mecie zawodniczki otrzymają vouchery na sprzęt sportowy od marki Brooks Running.
Ambasadorem i ambasadorką biegu są słynny trener i twórca sukcesów żeńskiej sztafety 4×400 metrów Aleksander Matusiński oraz jedna z jego najbardziej utytułowanych zawodniczek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijska i świata w sztafecie 4×400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik.
– Najlepszym potwierdzeniem jakości i uznania dla imprezy są jej partnerzy. Marka LOTTO jest z nami od pierwszej edycji. W tym roku dołączyły do nas tak uznane marki, jak PGE Polska Grupa Energetyczna, producent samochodów elektrycznych TESLA i biuro podróży ITAKA, które ufunduje bony dla zawodników i zawodniczek nagradzanych w kategoriach wiekowych – dodaje Greczyło.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.challenge-poland.com oraz na www.facebook.com/challengegdansk

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.