Grand Prix Polski: Dart na najwyższym poziomie w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym
W dniach 8-10 listopada 2024 roku w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym odbyło się Grand Prix Polski I & II w darcie, które zgromadziło około 350 zawodników z całego kraju. Wydarzenie organizowane przez Polską Organizację Darta potwierdziło, że ta dyscyplina sportu zyskuje coraz większą popularność w Polsce, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.
Dart, choć kojarzony niegdyś z rozrywką w pubach, dziś jest pełnoprawnym sportem, który wymaga skupienia, precyzji i strategii. W Polsce, dzięki działaniom takich instytucji jak Polska Organizacja Darta, zyskuje na popularności, przyciągając coraz większą liczbę zawodników i kibiców. Liczne turnieje, m.in. Grand Prix Polski, nie tylko budują prestiż dyscypliny, ale także tworzą przestrzeń dla pasjonatów, by rozwijać swoje umiejętności i rywalizować na najwyższym poziomie.
Emocjonujące Grand Prix Polski I & II
W Tarnowie Podgórnym zawodnicy zmierzyli się w licznych kategoriach, w tym grach indywidualnych, deblowych oraz rywalizacjach juniorskich. Turnieje przyciągnęły zarówno doświadczonych graczy, jak i młodych adeptów, co pokazuje, że dart rozwija się w każdej grupie wiekowej.
Największymi gwiazdami turnieju były Karolina Ratajska, która zwyciężyła w obu turniejach Grand Prix kobiet, oraz Sebastian Białecki i Jakub Janaszkiewicz, którzy imponowali precyzją w rywalizacji mężczyzn. Turnieje deblowe również dostarczyły niezapomnianych wrażeń, a zwycięstwa duetów Aleksandry Grzesik-Żyłki i Aleksandry Białeckiej wśród pań oraz Dawida Herberga i Mirosława Grudzieckiego wśród panów były ukoronowaniem sportowej rywalizacji.
Zwycięzcy poszczególnych turniejów:
II Grand Prix Juniorów: Michał Sanecki
II Grand Prix Juniorek: Aleksandra Białecka
Turniej Deblowy Panów: Dawid Herberg / Mirosław Grudziecki
Turniej Deblowy Pań: Aleksandra Grzesik-Żyłka / Aleksandra Białecka
I Grand Prix Kobiet: Karolina Ratajska
I Grand Prix Mężczyzn: Sebastian Białecki
Grand Prix Cup Kobiet: Magdalena Frąckowiak
Grand Prix Cup Mężczyzn: Sebastian Biela
II Grand Prix Kobiet: Karolina Ratajska
II Grand Prix Mężczyzn: Jakub Janaszkiewicz
– Nasz hotel ponownie okazał się doskonałym miejscem na organizację prestiżowych wydarzeń sportowych, co napawa nas ogromną radością i satysfakcją. Nowoczesna infrastruktura, przestronne sale oraz doskonała lokalizacja sprawiają, że Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym cieszy się uznaniem wśród organizatorów i uczestników różnorodnych eventów. Podczas tegorocznego Grand Prix Polski I & II staliśmy się centrum rywalizacji, gościnności i sportowych emocji, zapewniając zawodnikom komfortowe warunki zarówno do gry, jak i odpoczynku. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć taką przestrzeń, która nie tylko spełniła oczekiwania organizatorów i uczestników, ale także przyczyniła się do niezapomnianych emocji, sportowej rywalizacji oraz budowania wyjątkowych wspomnień. To dla nas prawdziwy zaszczyt być częścią takich wydarzeń! – podsumowuje Anna Operacz, Dyrektor Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym.
CHANGE Studio debiutuje w Elektrowni Powiśle
Polska znana marka wspiera Pawła Wąska - skoczka narciarskiego
Aktywności bez barier – Kompleksowy cykl treningów dla osób z niepełnosprawności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.