Konkurs #EXTREMALNIEINSPIRUJE - podsumowanie wrażeń
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Justyna, Michał i Paweł – laureaci drugiej edycji skoków spadochronowych z Avalon Extreme, dla osób z niepełnosprawnościami, zanurkowali w przestworzach w podwarszawskim Chrcynnie. 26 sierpnia pozostanie na zawsze w ich pamięci jako dzień, w którym zrealizowali swoje marzenia, przełamali bariery i doświadczyli adrenaliny na własnej skórze!
1 samolot, 3 śmiałków i piękna pogoda w roli głównej
Niezwykle odważni laureaci konkursu #EXTREMALNIEINSPIRUJE Justyna, Michał oraz Paweł razem z ekipą projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon spotkali się w podwarszawskim Chrcynnie, aby zrealizować nagrody jakimi były skoki spadochronowe. Nad ich bezpieczeństwem niezmiennie czuwała wykwalifikowana i niesamowicie zaangażowana kadra instruktorów z aeroklubu SkyDive Warszawa. Pogoda była nad wyraz łaskawa dla naszych bohaterów i zaserwowała im słoneczne, bezchmurne i bezwietrzne niebo. Skoki odbyły się w dwóch turach. Powietrzne szlaki jako pierwsi przetarli Justyna z Pawłem, następnie Michał. Mimo dużej dawki adrenaliny skoczkowie do ostatniej chwili zachowali zimną krew, a po odbytych skokach jednogłośnie stwierdzili, że jest to przygoda ich życia i każdy powinien doświadczyć tego choć raz w życiu. Zadeklarowali również chęć powtórki tego wyjątkowego przeżycia w przyszłości!
"W południe z jednym z naszych skoczków - Michałem wyruszyliśmy fundacyjnym EXTREME busem do Chrcynna, gdzie na miejscu czekali już na nas Justyna z Pawłem. Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów, otrzymaniu upominków, skoczkowie przeszli profesjonalne szkolenie z instruktorem SkyDive Warszawa. Następnie zostali ubrani w specjalistyczne uprzęże i w pełni gotowi mogli oddać skoki w chmurach. Pierwszy skok Justyny i Pawła odbył się chwilę po 15, Michał udał się w przestworza po 17. Każdy z uczestników został sfilmowany podczas skoku i otrzyma z niego pamiątkowe nagranie. Nie potrafię opisać jak bardzo cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć naszym laureatom, choćby kibicując z ziemi, podczas ich podniebnych lotów. " - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon.
Skoki spadochronowe w SkyDive Warszawa z Avalon Extreme! - YouTube
Za nami druga edycja konkursu #Extremalnieinspiruje! Troje szczęśliwców wygrało skok spadochronowy który tym razem odbył się w podwarszawskim Chrycynnie. Spr...
Czytaj więcej
Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce
Skoki spadochronowe to jeden z wielu sportów, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Projekt Avalon Extreme prowadzony przez Fundację Avalon poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalnieInspiruje przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, a przede wszystkim ekstremalne dyscypliny są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.
Ambasadorzy projektu Avalon Extreme udowadniają, że jest inaczej! Biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach czy jeżdżą na handbike’ach udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!
Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.