Międzynarodowy Dzień Szachów – odkryj potęgę szachowej strategii
Już 20 lipca wszyscy pasjonaci królewskiej gry będą świętować Międzynarodowy Dzień Szachów. Z tej okazji również w Warszawie odbędzie się bezpłatne wydarzenie, którego organizatorem jest Michał Kanarkiewicz – ambasador oraz popularyzator gry w szachy w Polsce. Na to pasjonujące święto zaprosił wyjątkowych gości – influencerów, którzy opowiedzą o swoim hobby. Nie zabraknie symultanicznej gry oraz innych atrakcji.
Międzynarodowy Dzień Szachów obchodzony jest w Polsce już od 1966 roku. Królewska gra od wieków była uznawana za jedną z najbardziej stymulujących aktywności umysłowych. Oprócz kształtowania samej umiejętności gry, szachy posiadają również niezwykłą zdolność rozwijania kreatywności, strategicznego myślenia, koncentracji oraz zdolności do podejmowania decyzji w dynamicznie zmieniających się sytuacjach. Stanowią one wyjątkowy trening dla umysłu, który angażuje zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu.
Nie bez powodu szachy są popularne na całym świecie, przekraczając granice kulturowe, językowe i wiekowe. Ta uniwersalna gra jest językiem, który łączy ludzi, a szachownica staje się polem, na którym można nawiązać bezpośrednią komunikację bez względu na różnice między graczami.
20 lipca od godziny 16:00 w hotelu Novotel Warszawa Centrum wszyscy miłośnicy królewskiej gry będą mieli okazję wziąć udział w symultanie szachowej, która dostarczy niezapomnianych emocji, obejrzeć partie pokazowe, a także uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z niesamowitymi gośćmi, którzy opowiedzą, dlaczego właśnie szachy wybrali jako swoje hobby. Będzie również możliwość zadania pytań podczas sesji pytań i odpowiedzi. Tego dnia będą obecni topowi twórcy, tacy jak: PrawoMarcina, zwycięzca niedawnego rankingu SeeBloggers na TikTokera Roku 2023, a także PasiekOfficial, Nicole Węcławiak i Nieobliczalny Patryk.
- Szachy są moją pasją od dziecka i od dawna staram się „zarazić” tym hobby jak najwięcej ludzi, szczególnie młodych. Dlatego postanowiłem stworzyć pierwsze w Polsce tego typu wydarzenie, podczas którego wszyscy uczestnicy będą mogli porozmawiać z topowymi influencerami o ich pasji do szachów, zagrać w grze symultanicznej oraz wziąć udział w konkursach. Wejście na wydarzenie jest całkowicie bezpłatne – zależy mi, by jak najwięcej osób przekonało się, że gra w szachy jest zarówno niesamowicie pasjonująca, jak i uczy strategicznego myślenia, wzmacnia koncentrację i kształtuje cierpliwość, a także pomaga w codziennym życiu. Gra w szachy to nie tylko hobby, to styl życia. W związku z Międzynarodowym Dniem Szachów zachęcam wszystkich – od początkujących do średniozaawansowanych, którzy już grywają w turniejach – do świętowania tej wspaniałej gry razem z nami w hotelu Novotel Warszawa Centrum – mówi Michał Kanarkiewicz, szachista i popularyzator królewskiej gry.
Nieważne, czy grasz już w szachy lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą grą, czy chcesz przyjść samodzielnie lub z dzieckiem – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, wystarczy się zapisać i wziąć udział w intelektualnej rywalizacji i fascynujących rozmowach.
Wydarzenie odbędzie się 20 lipca br. od godz. 16:00 w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Obowiązują zapisy: www.szachy2023.pl, możliwe do 13 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Wejście jest całkowicie bezpłatne.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.