Komunikaty PR

Poczuj magię podwodnego świata z Avalon Extreme!

2022-10-27  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

27 października startuje II edycja konkursu #ExtremalneNurkowanie, w którym nagrodą główną jest udział w szkoleniu wprowadzającym do nurkowania – Deepspot w Mszczonowie pod Warszawą. A już 20 listopada czterech zwycięzców przeżyje ekstremalną przygodę w najgłębszym basenie w Europie! Do wzięcia udziału w podwodnym konkursie, zapraszamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami z całej Polski!

"Jak ryba w wodzie”- zasady konkursu #ExtremalneNurkowanie

W konkursie, który będzie trwał od 27 października do 3 listopada, mogą wziąć udział tylko osoby, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności,  zaś warunkiem odbioru nagrody jest pozytywna opinia lekarza poświadczającego możliwość udziału w szkoleniu z nurkowania. Zadaniem, dla walczących o tę wyjątkową nagrodę uczestników, jest umieszczenie na własnym profilu Facebook’owym zdjęcia lub filmu, na którym czują się “jak ryba w wodzie”, opatrzonym hasztagiem #ExtremalneNurkowanie. Może to być moment uchwycony, gdy uprawiają ulubione dyscypliny sportowe, spędzają czas z bliskimi osobami, oddają się swojej pasji lub przebywają w miejscu, w którym czują się najszczęśliwsi. Szczegóły konkursu określone są w regulaminie na WWW Fundacji Avalon/aktualności.

Ekstremalna nagroda z “ToMaSens”

Już 20 listopada laureaci konkursu wezmą udział w szkoleniu wprowadzającym do nurkowania w Deepspot w Mszczonowie pod Warszawą. Szkolenie zostanie podzielone na 3 etapy: część teoretyczną, zapoznanie ze sprzętem w wodzie i właściwy etap nurkowania. Organizator zapewni bezpieczne i komfortowe warunki, a samo szkolenie zostanie przeprowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów ze Stowarzyszenia “ToMaSens”, którzy towarzyszyli zwycięzcom także podczas pierwszej edycji.  

“To już druga edycja konkursu nurkowego organizowanego przez Avalon Extreme. Zwycięzcy z pierwszej edycji spędzili dwa, emocjonujące dni szkoleniowe i mieli okazję spróbować swoich sił w najgłębszym basenie w Europie nurkując na głębokości do 8 metrów. Zwycięzcom konkursu towarzyszył wtedy Tomek Torres, znany szerszej publiczności jako perkusista zespołu Afromental, który prywatnie jest fanem wszelkiego rodzaju ekstremalnych sportowych wrażeń.  Ponieważ premiera była tak udana zdecydowaliśmy się powtórzyć zeszłoroczny konkurs i wpisać go do naszego kalendarza wydarzeń na stałe. Sporty uprawiane w środowisku wodnym dają więcej możliwości osobom z niepełnosprawnościami, ponieważ ciężar ciała jest wtedy 10 razy mniejszy od rzeczywistego i można czerpać większą radość z ich uprawiania. Dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.  To może być piękny wstęp do odkrycia nowej pasji, jaką jest nurkowanie!  ”– Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon.

Deepspot- 8000 m3 wody dla fanów nurkowania

Polska ma powód do dumy i może pochwalić się najgłębszym basenem w Europie, który daje ogromne możliwości w szkoleniu się przyszłych nurków. Deepspot to aż 45 m 40 cm głębokości, 8000 m³ wody, co odpowiada 27 basenom olimpijskim! Wszystkie treningi odbywają się zawsze w bezpiecznych warunkach, pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Basen Deepspot można podziwiać także z perspektywy widza, dzięki podwodnemu tunelowi, z poziomu którego można podglądać szkolących się nurków.

Avalone Extreme- jedyny taki projekt w Polsce

Szkolenia wprowadzające do tematu nurkowania to jeden z wielu sportów, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Projekt Avalon Extreme prowadzony przez Fundację Avalon poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalneNurkowanie przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, a przede wszystkim ekstremalne dyscypliny są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.

Ambasadorzy projektu Avalon Extreme udowadniają, że jest inaczej! Biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, skaczą ze spadochronami, wspinają się na ściankach i w górach czy jeżdżą na handbike’ach udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!


***

Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 13000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 285mln złotych.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Biznes jednoczy siły w charytatywnym wyścigu ALL4Kids Charity Race Biuro prasowe
2024-04-17 | 11:00

Biznes jednoczy siły w charytatywnym wyścigu ALL4Kids Charity Race

ALL4Kids to dobroczynna platforma utworzona z inicjatywy Rothschild & Co, która już od kilku lat jednoczy kilkadziesiąt firm i setki pracowników - we wspólnym pomaganiu.
Sport Hubert Hurkacz nowym ambasadorem oraz inwestorem Waterdrop
2024-04-04 | 11:17

Hubert Hurkacz nowym ambasadorem oraz inwestorem Waterdrop

Lider w branży napojów ogłasza rozpoczęcie współpracy z wybitnym polskim tenisistą Hubertem Hurkaczem. Polak, zajmujący obecnie dziesiąte miejsce w światowym rankingu ATP,
Sport Co drugi rowerzysta boi się jazdy po ulicy – badanie rankomat.pl
2024-03-26 | 01:00

Co drugi rowerzysta boi się jazdy po ulicy – badanie rankomat.pl

Tylko 56 proc. rowerzystów czuje się bezpiecznie podczas jazdy po ulicy razem z samochodami – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie multiporównywarki rankomat.pl. Mimo

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.