Roczne Wyzwanie FKN: wprowadź pozytywne zmiany w swoim życiu
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Wypracowanie samodyscypliny, wytrwałości w osiąganiu celów, systematyczności w aktywności fizycznej, poprawy kondycji, sylwetki, a także wzmocnienia pewności siebie, wewnętrznej siły, poczucia wartości i samooceny – to tylko kilka najważniejszych korzyści, jakie odnoszą uczestnicy rocznego Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna, które rusza już wkrótce w całej Polsce i nie tylko. Poznajcie zasady Wyzwania i opinie uczestników poprzednich edycji.
To Wyzwanie jest magiczne. Jednak metamorfoza, jaką przechodzą Uczestniczki i Uczestnicy projektu nie dzieje się za jednym machnięciem różdżki. Nie polega na zmianie makijażu czy garderoby. Wymaga systematycznej, codziennej pracy nad sobą i dla siebie. Wcale nie jest łatwe. Ale właśnie na tym polega jego wartość.
Czym jest zatem inicjatywa, do której co roku dołączają tysiące osób, chcących wdrażać zdrowe nawyki, w efekcie czego często zmieniają swoje życie na lepsze?
Wyzwanie Fundacji Kobieta Niezależna to roczny projekt biegowo-rozwojowy, który rusza 2 października. Zapisać można się przez stronę FKN: www.fundacjakobietaniezależna.pl.
Będzie to już 10 edycja przedsięwzięcia, z czego po raz 4 wystartuje ono pod szyldem Fundacji. Wcześniej funkcjonowało jako Wyzwanie Kamili Rowińskiej, znanej mentorki tysięcy kobiet, inicjatorki projektu oraz założycielki Fundacji Kobieta Niezależna.
Etapy i Zasady
Pierwszy i najważniejszy krok to zapisanie się. Do Wyzwania można przystąpić tylko zanim wystartuje projekt (nie ma takiej możliwości w trakcie trwania edycji). W tym roku wydarzenie rusza 2 października.
Wyzwanie podzielone jest na 4 etapy. Przed każdym z nich Uczestnicy otrzymują zestaw zasad, które obowiązują przez kolejne trzy miesiące. To konkretne wytyczne, które pomagają zbudować zdrowe nawyki i prowadzić bardziej świadome życie. Zadania można wykonywać w dowolnym miejscu w Polsce oraz za granicą. Ważne, by zmieścić się w określonym czasie i spełnić konkretne wymogi.
Po każdym etapie Uczestnicy przesyłają do FKN dowody realizacji zadań, aby oficjalnie przejść na kolejny poziom Wyzwania. Początek może wydawać się łatwy, ale w miarę postępów zadania stają się coraz bardziej wymagające.
Zadania z Wyzwania
Podczas Wyzwania FKN Uczestnicy podejmują różnorodne działania, które wspierają ich rozwój osobisty i kondycję fizyczną, takich jak bieganie lub wykonywanie kroków, czytanie książek i oglądanie filmów, prowadzenie osobistego dziennika. W późniejszych etapach są to: picie wody i jedzenie warzyw, trenowanie deski (plank), uważność i czytanie zasad ze zrozumieniem.
Korzyści z Wyzwania
Roczne Wyzwanie FKN nie tylko poprawia kondycję fizyczną uczestników, ale także przynosi wiele innych korzyści, przynosząc im m.in.: lepsze zdrowie i samopoczucie, zbudowaną systematyczność, konsekwencję i samodyscyplinę, poprawione planowanie, organizację czasu i proaktywność, rozwiniętą cierpliwość, wytrwałość i nastawienie na cel, wypracowaną asertywność, sprawczość i decyzyjność, większą pewność siebie i samoocenę, wspaniałą grupę wsparcia i przyjaźnie na lata, których nie sposób docenić.
Osoby, które uczestniczą w Wyzwaniu nazywane są Wyzwaniowcami. Ci, którzy z sukcesem ukończą projekt zostają Finiszerami i otrzymują medale wręczane podczas dorocznej uroczystej Gali Finiszerów.
Ile kosztuje udział w Wyzwaniu?
Na pewno sporo wyrzeczeń i samozaparcia, szczególnie, gdy za oknem zimno, pada deszcz a trzeba wykonać codzienne zadanie. Zdarzają się łzy – radości ze zmian, jakie zaszły w życiu Uczestników albo wzruszenia, gdy Wyzwaniowcy spotykają się osobiście.
Uczestnicy mogą wybrać jeden z 3 rodzajów pakietów, dzięki którym dołączą do Wyzwania. Biały - zupełnie bezpłatny, w którym znajduje się numer startowy, tapeta motywacyjna na telefon oraz pdf z „Dekalogiem Wyzwaniowca” ułatwiający realizację zadań. Dzięki temu pakietowi uczestnik staje się pełnoprawnym Wyzwaniowcem, zyskuje wsparcie tysięcy uczestników i dołącza do wyjątkowej społeczności.
Dwa kolejne pakiety, Różowy i Zielony są odpłatne. To cegiełki wspierające Fundację, która działa pro bono. W podziękowaniu za wsparcie zawierają dodatkowe wartościowe materiały, m.in. poradniki w formie e-booków, mini-kursy, nagrania pomagające wytrwać jak najdłużej, a w tym roku ekologiczny termofor Yokompres, wykonany ręcznie, w limitowanej edycji dla Uczestników Wyzwania. Oprócz satysfakcji ze wsparcia pozytywnej inicjatywy dochodzą tu także bardzo konkretne korzyści.
Wyzwaniowiec to styl życia
Wyzwanie w wielu przypadkach przeradza się w styl życia, czego przykładem jest Ewa Pewniak, od 2021 r. liderka tego projektu, od samego początku związana z Fundacją. W Wyzwaniu uczestniczy już po raz 9, z czego dwukrotnie odpadła tuż przed finiszem. - Mam nadzieję, że w tym roku zostanę Finiszerem. Od 3. edycji angażowałam się w Grupie Wyzwania wspierając Uczestników wskazówkami. Byłam inicjatorką planka, czyli jednego z zdań. Od 5. edycji nagrywałam Uczestnikom filmy z rozgrzewką i rozciąganiem wskazując na ważną rolę tych elementów w treningu. Dzięki długoletniemu osobistemu 9-letniemu doświadczeniu i obserwacji innych Uczestników, stworzyłam „Poradnik Wyzwaniowca”, który dziś jest podziękowaniem dla za wsparcie Fundacji, jakiej Wyzwaniowcy udzielają w formie wykupienia pakietów-cegiełek. - mówi Ewa Pewniak, liderka Wyzwania, działająca w FKN jako wolontariuszka. W tym miejscu warto podkreślić, że Fundacja składa się z Wolntariuszek, które działają w niej na zasadzie pro bono.
- Wyzwanie kończy niewielka część z tych, którzy je rozpoczynają. Jednak korzyści odnosi z niego każdy, bez względu na to, jak długo w nim wytrwał. Nie ważne, czy odpadniesz po pierwszym etapie, czy tuż przed finiszem, zyskujesz bezcenną nagrodę: siebie samą, siebie samego, zmotywowanego do zmiany, rozwoju i ogromną satysfakcję z tego, jaką przechodzisz metamorfozę - dodaje Ewa Pewniak.
Opinie Uczestniczek i Uczestników poprzednich edycji Wyzwania
Iwona Molęda:
To wyzwanie dodaje skrzydeł!
Monika Sikora:
Udział w Wyzwaniu daje mnóstwo endorfin, energię i chęć do życia. Dzięki przeczytanym lekturom lepiej rozumiem siebie i świat, a przede wszystkim nawiązuje się cudowne relacje ze wspaniałymi ludźmi!
Mariola Nowak-Jäger:
W VI edycji Wyzwania wytrwałam aż11 miesięcy. Jestem dumna z siebie, że biegałam (nawet w deszczu), czytałam książki rozwojowe, robiłam wpisy, byłam uważna i co najważniejsze, pracowałam nad swoją samodyscypliną. Na koniec nawaliła moja słaba forma fizyczna. Miałam plan, niestety nie był idealny, zbyt mało rozciągania (prawie nigdy), niedosypianie i pewnie to były główne powody, dla których nie wyrobiłam formy. Podczas wyzwania zrozumiałam, że to droga jest celem, a nie sam cel w sobie. Zapisując swoje cele, marzenia, dokumentując swoje postępy – jesteśmy sfokusowani na zadaniu i łatwiej przychodzi nam je wypełnić. To pewnie jeden z powodów, który pozwolił mi zajść aż tak daleko.
Bogdan Manda:
To wyzwanie, to magia, jak w Matrixie przenosi w inny wymiar, w którym wszystko nabiera zupełnie innego znaczenia. Tu otaczają Cię ludzie, którzy motywują i wspierają, a po roku znajomości wydaje Ci się, że znasz ich całe życie. Z niektórymi będzie Cię łączyć taka więź, że spotkania w realu będą cyklicznym punktem wyzwania. To wyzwanie pozwala rozwijać się sportowo, mentalnie – poprzez czytanie wartościowych książek i oglądanie inspirujących filmów tu zaczniesz wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, oraz nauczysz się lepiej zarządzać swoim czasem. Tutaj ujawniają się ukryte talenty – mamy poetów, motywatorów, artystów, rysujących na endomondo, kręcących hula hop i wiele, wiele innych niepowtarzalnych osób. Nie znam osoby, która nie zauważyła pozytywnych zmian, jakie temu Wyzwaniu towarzyszą.
Olga Wielińska-Jachymiak:
Przygodę z wyzwaniem zaczęłam w edycji V, którą ukończyłam. Nie biegałam wcześniej, ale będąc fizjoterapeutą nie będę kłamać, że nie wiedziałam co to aktywność fizyczna. Wyzwanie było na początku trudne – dla mnie ze względu na brak czasu, organizację i w końcu samo bieganie. Z czasem dołączył do mnie mąż Robert i tak dobiegliśmy razem do finału V edycji. To był dla mnie niesamowity czas! Teraz już oficjalnie wspólnie z mężem kończymy VI edycję. Biegowo - z niczego pokonaliśmy przepaść - zrobiliśmy ogromny postęp. Więc jeśli ktoś pyta, czy da radę jeśli wcześniej nie biegał, to da! Bieganie stało się naszą ogromną pasją, możliwością spędzenia wspólnie czasu, dbaniem o swoje zdrowie i dało nam możliwość poznania niesamowitych ludzi. Przenieśliśmy biegi z asfaltu w góry i obecnie bierzemy udział w zawodach górskich. Robert ukończył Ultra Janosika biegnąc 110 km przez Tatry. Ja w sierpniu przebiegłam 4 półmaratony. Zaczynając V wyzwanie nie uwierzyłabym, że to jest możliwe. Ja już wiem, że to nie o bieganie w tym wyzwaniu chodzi. Ale każdy musi przetestować to na własnej skórze.
Podpis pod zdjęciami: Uroczysta Gala Finiszerów, podsumowująca kolejną edycję rocznego Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna (foto: arch. FKN).
***
Więcej informacji na temat Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna:
Strona internetowa: www.kobietaniezależna.pl
Facebook FKN www.facebook.com/fundacjakobietaniezalezna/
Instagram FKN www.instagram.com/fundacjakobietaniezalezna/
LinkedIn FKN www.linkedin.com/company/fundacja-kobieta-niezalezna/

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.