Komunikaty PR

Roczne Wyzwanie FKN: wprowadź pozytywne zmiany w swoim życiu

2023-09-26  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Wypracowanie samodyscypliny, wytrwałości w osiąganiu celów, systematyczności w aktywności fizycznej, poprawy kondycji, sylwetki, a także wzmocnienia pewności siebie, wewnętrznej siły, poczucia wartości i samooceny – to tylko kilka najważniejszych korzyści, jakie odnoszą uczestnicy rocznego Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna, które rusza już wkrótce w całej Polsce i nie tylko. Poznajcie zasady Wyzwania i opinie uczestników poprzednich edycji.


 

To Wyzwanie jest magiczne. Jednak metamorfoza, jaką przechodzą Uczestniczki i Uczestnicy projektu nie dzieje się za jednym machnięciem różdżki. Nie polega na zmianie makijażu czy garderoby. Wymaga systematycznej, codziennej pracy nad sobą i dla siebie. Wcale nie jest łatwe. Ale właśnie na tym polega jego wartość.

Czym jest zatem inicjatywa, do której co roku dołączają tysiące osób, chcących wdrażać zdrowe nawyki, w efekcie czego często zmieniają swoje życie na lepsze?

Wyzwanie Fundacji Kobieta Niezależna to roczny projekt biegowo-rozwojowy, który rusza 2 października. Zapisać można się przez stronę FKN: www.fundacjakobietaniezależna.pl.

Będzie to już 10 edycja przedsięwzięcia, z czego po raz 4 wystartuje ono pod szyldem Fundacji. Wcześniej funkcjonowało jako Wyzwanie Kamili Rowińskiej, znanej mentorki tysięcy kobiet, inicjatorki projektu oraz założycielki Fundacji Kobieta Niezależna.


 

Etapy i Zasady

Pierwszy i najważniejszy krok to zapisanie się. Do Wyzwania można przystąpić tylko zanim wystartuje projekt (nie ma takiej możliwości w trakcie trwania edycji). W tym roku wydarzenie rusza 2 października.

Wyzwanie podzielone jest na 4 etapy. Przed każdym z nich Uczestnicy otrzymują zestaw zasad, które obowiązują przez kolejne trzy miesiące. To konkretne wytyczne, które pomagają zbudować zdrowe nawyki i prowadzić bardziej świadome życie. Zadania można wykonywać w dowolnym miejscu w Polsce oraz za granicą. Ważne, by zmieścić się w określonym czasie i spełnić konkretne wymogi.

Po każdym etapie Uczestnicy przesyłają do FKN dowody realizacji zadań, aby oficjalnie przejść na kolejny poziom Wyzwania. Początek może wydawać się łatwy, ale w miarę postępów zadania stają się coraz bardziej wymagające.


 

Zadania z Wyzwania

Podczas Wyzwania FKN Uczestnicy podejmują różnorodne działania, które wspierają ich rozwój osobisty i kondycję fizyczną, takich jak bieganie lub wykonywanie kroków, czytanie książek i oglądanie filmów, prowadzenie osobistego dziennika. W późniejszych etapach są to: picie wody i jedzenie warzyw, trenowanie deski (plank), uważność i czytanie zasad ze zrozumieniem.


 

Korzyści z Wyzwania

Roczne Wyzwanie FKN nie tylko poprawia kondycję fizyczną uczestników, ale także przynosi wiele innych korzyści, przynosząc im m.in.: lepsze zdrowie i samopoczucie, zbudowaną systematyczność, konsekwencję i samodyscyplinę, poprawione planowanie, organizację czasu i proaktywność, rozwiniętą cierpliwość, wytrwałość i nastawienie na cel, wypracowaną asertywność, sprawczość i decyzyjność, większą pewność siebie i samoocenę, wspaniałą grupę wsparcia i przyjaźnie na lata, których nie sposób docenić.

Osoby, które uczestniczą w Wyzwaniu nazywane są Wyzwaniowcami. Ci, którzy z sukcesem ukończą projekt zostają Finiszerami i otrzymują medale wręczane podczas dorocznej uroczystej Gali Finiszerów.


 

Ile kosztuje udział w Wyzwaniu?

Na pewno sporo wyrzeczeń i samozaparcia, szczególnie, gdy za oknem zimno, pada deszcz a trzeba wykonać codzienne zadanie. Zdarzają się łzy – radości ze zmian, jakie zaszły w życiu Uczestników albo wzruszenia, gdy Wyzwaniowcy spotykają się osobiście.

Uczestnicy mogą wybrać jeden z 3 rodzajów pakietów, dzięki którym dołączą do Wyzwania. Biały - zupełnie bezpłatny, w którym znajduje się numer startowy, tapeta motywacyjna na telefon oraz pdf z „Dekalogiem Wyzwaniowca” ułatwiający realizację zadań. Dzięki temu pakietowi uczestnik staje się pełnoprawnym Wyzwaniowcem, zyskuje wsparcie tysięcy uczestników i dołącza do wyjątkowej społeczności.

Dwa kolejne pakiety, Różowy i Zielony są odpłatne. To cegiełki wspierające Fundację, która działa pro bono. W podziękowaniu za wsparcie zawierają dodatkowe wartościowe materiały, m.in. poradniki w formie e-booków, mini-kursy, nagrania pomagające wytrwać jak najdłużej, a w tym roku ekologiczny termofor Yokompres, wykonany ręcznie, w limitowanej edycji dla Uczestników Wyzwania. Oprócz satysfakcji ze wsparcia pozytywnej inicjatywy dochodzą tu także bardzo konkretne korzyści.


 

Wyzwaniowiec to styl życia

Wyzwanie w wielu przypadkach przeradza się w styl życia, czego przykładem jest Ewa Pewniak, od 2021 r. liderka tego projektu, od samego początku związana z Fundacją. W Wyzwaniu uczestniczy już po raz 9, z czego dwukrotnie odpadła tuż przed finiszem. - Mam nadzieję, że w tym roku zostanę Finiszerem. Od 3. edycji angażowałam się w Grupie Wyzwania wspierając Uczestników wskazówkami. Byłam inicjatorką planka, czyli jednego z zdań. Od 5. edycji nagrywałam Uczestnikom filmy z rozgrzewką i rozciąganiem wskazując na ważną rolę tych elementów w treningu. Dzięki długoletniemu osobistemu 9-letniemu doświadczeniu i obserwacji innych Uczestników, stworzyłam „Poradnik Wyzwaniowca”, który dziś jest podziękowaniem dla za wsparcie Fundacji, jakiej Wyzwaniowcy udzielają w formie wykupienia pakietów-cegiełek. - mówi Ewa Pewniak, liderka Wyzwania, działająca w FKN jako wolontariuszka. W tym miejscu warto podkreślić, że Fundacja składa się z Wolntariuszek, które działają w niej na zasadzie pro bono.

- Wyzwanie kończy niewielka część z tych, którzy je rozpoczynają. Jednak korzyści odnosi z niego każdy, bez względu na to, jak długo w nim wytrwał. Nie ważne, czy odpadniesz po pierwszym etapie, czy tuż przed finiszem, zyskujesz bezcenną nagrodę: siebie samą, siebie samego, zmotywowanego do zmiany, rozwoju i ogromną satysfakcję z tego, jaką przechodzisz metamorfozę - dodaje Ewa Pewniak.


 

Opinie Uczestniczek i Uczestników poprzednich edycji Wyzwania

Iwona Molęda:

To wyzwanie dodaje skrzydeł!

Monika Sikora:

Udział w Wyzwaniu daje mnóstwo endorfin, energię i chęć do życia. Dzięki przeczytanym lekturom lepiej rozumiem siebie i świat, a przede wszystkim nawiązuje się cudowne relacje ze wspaniałymi ludźmi!

Mariola Nowak-Jäger:

W VI edycji Wyzwania wytrwałam aż11 miesięcy. Jestem dumna z siebie, że biegałam (nawet w deszczu), czytałam książki rozwojowe, robiłam wpisy, byłam uważna i co najważniejsze, pracowałam nad swoją samodyscypliną. Na koniec nawaliła moja słaba forma fizyczna. Miałam plan, niestety nie był idealny, zbyt mało rozciągania (prawie nigdy), niedosypianie i pewnie to były główne powody, dla których nie wyrobiłam formy. Podczas wyzwania zrozumiałam, że to droga jest celem, a nie sam cel w sobie. Zapisując swoje cele, marzenia, dokumentując swoje postępy – jesteśmy sfokusowani na zadaniu i łatwiej przychodzi nam je wypełnić. To pewnie jeden z powodów, który pozwolił mi zajść aż tak daleko.


 

Bogdan Manda:

To wyzwanie, to magia, jak w Matrixie przenosi w inny wymiar, w którym wszystko nabiera zupełnie innego znaczenia. Tu otaczają Cię ludzie, którzy motywują i wspierają, a po roku znajomości wydaje Ci się, że znasz ich całe życie. Z niektórymi będzie Cię łączyć taka więź, że spotkania w realu będą cyklicznym punktem wyzwania. To wyzwanie pozwala rozwijać się sportowo, mentalnie – poprzez czytanie wartościowych książek i oglądanie inspirujących filmów tu zaczniesz wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, oraz nauczysz się lepiej zarządzać swoim czasem. Tutaj ujawniają się ukryte talenty – mamy poetów, motywatorów, artystów, rysujących na endomondo, kręcących hula hop i wiele, wiele innych niepowtarzalnych osób. Nie znam osoby, która nie zauważyła pozytywnych zmian, jakie temu Wyzwaniu towarzyszą.


 


Olga Wielińska-Jachymiak:

Przygodę z wyzwaniem zaczęłam w edycji V, którą ukończyłam. Nie biegałam wcześniej, ale będąc fizjoterapeutą nie będę kłamać, że nie wiedziałam co to aktywność fizyczna. Wyzwanie było na początku trudne – dla mnie ze względu na brak czasu, organizację i w końcu samo bieganie. Z czasem dołączył do mnie mąż Robert i tak dobiegliśmy razem do finału V edycji. To był dla mnie niesamowity czas! Teraz już oficjalnie wspólnie z mężem kończymy VI edycję. Biegowo - z niczego pokonaliśmy przepaść - zrobiliśmy ogromny postęp. Więc jeśli ktoś pyta, czy da radę jeśli wcześniej nie biegał, to da! Bieganie stało się naszą ogromną pasją, możliwością spędzenia wspólnie czasu, dbaniem o swoje zdrowie i dało nam możliwość poznania niesamowitych ludzi. Przenieśliśmy biegi z asfaltu w góry i obecnie bierzemy udział w zawodach górskich. Robert ukończył Ultra Janosika biegnąc 110 km przez Tatry. Ja w sierpniu przebiegłam 4 półmaratony. Zaczynając V wyzwanie nie uwierzyłabym, że to jest możliwe. Ja już wiem, że to nie o bieganie w tym wyzwaniu chodzi. Ale każdy musi przetestować to na własnej skórze.


 

Podpis pod zdjęciami: Uroczysta Gala Finiszerów, podsumowująca kolejną edycję rocznego Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna (foto: arch. FKN).

***

Więcej informacji na temat Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna:

Strona internetowa: www.kobietaniezależna.pl

Facebook FKN www.facebook.com/fundacjakobietaniezalezna/

Instagram FKN www.instagram.com/fundacjakobietaniezalezna/

LinkedIn FKN www.linkedin.com/company/fundacja-kobieta-niezalezna/


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata Biuro prasowe
2024-02-19 | 09:00

Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata

16 marca odbędzie się 12. edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1, czyli kultowego biegu po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca Rondo 1. Na starcie stanie niemal cała światowa
Sport Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan
2024-01-19 | 13:13

Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan

40 stołów bilardowych i 20 stanowisk do gry w rzutki - a to wszystko zaledwie przedsmak tego, co czeka na gości nowo otwartego centrum bilardowego Złota Bila w Blue City. To inna
Sport Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe
2024-01-09 | 13:30

Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe

9 stycznia 2024 r. - Euroleague Basketball i Motorola poinformowały o zawarciu kilkuletniej umowy, na mocy której do końca 2026 roku Motorola będzie smartfonowym partnerem premium

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Popyt na używane samochody przyspiesza. Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Polityka

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy rozwojowej i sytuacji związanej z rosyjską agresją na Ukrainę, która uderzyła również w Afrykę, wywołując kryzys żywnościowy. Eksperci wskazują, że wciąż jest to kontynent z ogromnymi problemami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi oraz główny odbiorca globalnej pomocy rozwojowej. Jednocześnie jest regionem liczącym 1,3 mld potencjalnych konsumentów, może się poszczycić najmłodszą i najszybciej rosnącą klasą średnią na świecie i ogromnymi zasobami kadrowymi i naturalnymi. Wszystko to stwarza potencjał dla biznesu, z którego do tej pory korzystały głównie Chiny.

Finanse

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium, przestrzeń na obniżki pojawi się w II połowie roku i będą to raczej stopniowe i nieznaczne cięcia. Radę skłonią do tego dalsze umacnianie się złotego, a także inflacja, która po wygaśnięciu tarcz antyinflacyjnych może wzrosnąć do 6,5–7 proc. Ewentualne obniżki stóp procentowych wpłyną na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, choć pewnie nie tak mocno jak zapowiadany przez rząd program.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.