Superbet wspiera rozwój szachów w Polsce
Superbet, jedna z najszybciej rozwijających się firm na polskim rynku bukmacherskim kontynuuje zaangażowanie w promocję i wspieranie wydarzeń szachowych. Po ogromnym sukcesie jaki odniósł tegoroczny turniej Superbet Rapid & Blitz, Superbet i Fundacja Superbet zaangażowały się w partnerstwo dot. Mistrzostw Europy Par w Szachach Błyskawicznych.
Najbliższe wydarzenie to odbywające się już 19 czerwca 2023 roku w Operze Krakowskiej mistrzostwa Europy par w szachach błyskawicznych. Mistrzostwa są imprezą towarzyszącą Igrzyskom Europejskim 2023 i jednym z największych wydarzeń szachowych w tym roku w Polsce.
Mistrzostwa Europy par zgromadzą najlepszych szachistów i szachistki z ośmiu federacji: Polski, Ukrainy, Azerbejdżanu, Izraela, Rumunii, Hiszpanii, Armenii i Holandii. Polskę reprezentować będzie Jan-Krzysztof Duda m.in. zdobywca Pucharu Świata oraz wicemistrz świata w szachach błyskawicznych. Najlepszy polski szachista zagra w parze z Oliwią Kiołbasą.
- Obserwując jak ogromne zainteresowanie budzą szachy i jak szybko rośnie ich popularność w naszym kraju trudno nie czuć satysfakcji. Jako Superbet i Fundacja Superbet jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać i pomagać w rozwoju szachów w Polsce. Podczas turnieju Superbet Rapid & Blitz Poland 2023 gościliśmy najwybitniejszych szachistów świata m.in. Magnusa Carlsena, Jana-Krzysztofa Dudę czy Wesleya So. Ogromne emocje, zainteresowanie kibiców oraz mediów dają nam dodatkową motywację, aby jeszcze mocniej wspierać rozwój tej dyscypliny – wyjaśnia Adam Lamentowicz, CEO Superbet.
W trakcie Superbet Rapid & Blitz Poland 2023 w warszawskim Centrum Konferencyjnym Polin pojawiły się tłumy polskich kibiców. Przez kilka majowych dni turniej odwiedziło ponad 5000 osób, co pokazuje rosnącą siłę tej dyscypliny w naszym kraju. Wspaniałą atmosferę zauważyli także najlepsi szachiści świata, którzy komplementowali zarówno organizację, jak i polskich fanów. Turniej budził także ogromne zainteresowanie mediów – łącznie pojawiło się ponad 4600 publikacji dot. Superbet Rapid & Blitz, o łącznym zasięgu prawie 36 mln czytelników, widzów i słuchaczy.
Oprócz wsparcia turniejów czy mistrzostw Fundacja Superbet, jak i sama firma angażują się też w nietypowe wydarzenia powiązane z szachami. Wspiera m.in. wydarzenie "Kozminski's Gambit", czyli niezwykłe połączenie świata sportu i biznesu. Podczas całodniowego wydarzenia wybitni goście podzielą się swoim doświadczeniem i wizją tego, jak gry umysłowe pomagają doskonalić cechy niezbędne w życiu zawodowym każdego dobrego managera. Wydarzenie będzie miało miejsce 24.06 na Akademii Leona Koźmińskiego.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.