Szczytny cel. Wyjątkowi uczestnicy. Nietuzinkowa trasa. XII Bieg Na Szczyt Rond
Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkich sportowych emocji towarzyszących każdego roku wszystkim uczestnikom biorącym udział w charytatywnym Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji z opłat startowych zebrano ponad 41 tys. złotych, które zostaną przekazane podopiecznym SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku.
W sobotę, 16 marca 2024 roku już po raz dwunasty, światowa czołówka zawodników, ambasadorzy biegu oraz miłośnicy towerrunningu spotkają się w warszawskim biurowcu Rondo 1, aby wziąć udział w kultowym już biegu po schodach — Biegu Na Szczyt Rondo 1. Prawie 600 biegaczy w 15-sekundowych odstępach wystartuje z parteru, aby w jak najszybszym czasie pokonać 38 pięter biurowca.
Niezwykle ważny zarówno dla organizatorów, jak i samych uczestników, jest charytatywny wymiar wydarzenia. Od pierwszej edycji imprezy Bieg Na Szczyt Rondo 1 wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Na rzecz Wioski w Kraśniku przekazywany jest przychód z opłat startowych, które wpłacane są przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła dotychczas 300 tysięcy złotych. Podczas tegorocznej edycji zebrano kwotę w wysokości 41 277 zł netto.
Zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno ze względu na wyjątkową formułę biegu, jak również z uwagi na niezwykle wysoki poziom sportowy. Na starcie tegorocznej edycji staną reprezentanci 16 krajów, w tym praktycznie cała czołówka światowego rankingu towerrunningu. Udział w imprezie będzie dla wielu z nich próbą generalną przed majowymi mistrzostwami świata w Tajpej.
Emocjonująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy mistrzami towerrunningu. Na liście startowej są tak znane nazwiska jak: Piotr Łobodziński, do którego od 2014 roku należy rekord na tej nietuzinkowej trasie (3:27!), Malezyjczyk Wai Ching Soh, Włoch Fabio Ruga czy Japończyk Ryoji Watanabe. Na dobry występ liczą także czołowi polscy towerrunnerzy: Paweł Ruszała, Mateusz Marunowski, Kacper Mrowiec i Daniel Koszykowski.
Równie interesująco zapowiada się wyścig kobiet. Na liście startowej nie zabrakło ubiegłorocznej zwyciężczyni Biegu Na Szczyt Rondo 1 – Włoszki Valentiny Belotti, która zmierzy się m.in. z aktualną liderką światowego rankingu, Vereną Schmitz (Niemcy). Udział w biegu zapowiadają także bardzo mocne polskie zawodniczki – Iwona Wicha i Klaudia Krajewska. O podium powalczą też na pewno Azjatki, na czele z Yuko Tateishi (Japonia) i Qinghua Le (Chiny), dla której będzie to pierwszy start w Rondo 1.
Na trasie kultowego biegu po schodach kibicować będziemy również wyjątkowym uczestnikom. Swój udział zapowiedzieli m.in. aktorka Maria Dębska, która jest ambasadorką SOS Wioski Dziecięce w Polsce czy też autor kryminałów i dziennikarz Wojciech Chmielarz. Po raz kolejny z biegiem po schodach zmierzy się triathlonistka, ultrakolarka, biegaczka i pływaczka Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman, która jest pierwszym diabetykiem na świecie mogącym pochwalić się ukończonym Double IronMan.
Start pierwszego zawodnika XII Biegu Na Szczyt Rondo 1 zaplanowano 16 marca o godz. 10:00. O godz. 12.50 wystartują zawodnicy reprezentujący branżę nieruchomości oraz VIP. Na godz. 13.20 zaplanowano start dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Elita zawodników wystartuje w dwóch seriach — o godz. 13.30 i 14.00. Tegoroczną edycję imprezy zakończy o godz. 14.30 ceremonia dekoracji.
Oficjalnym sponsorem Biegu Na Szczyt Rondo 1 jest Franklin Templeton, światowy lider w zarządzaniu aktywami i jednocześnie jeden z najemców biurowca Rondo 1.
Więcej informacji o Biegu Na Szczyt Rondo 1 można znaleźć pod adresem www.biegnaszczyt.pl
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.