Komunikaty PR

Szklarska Poręba – polski Eden dla sportowców

2022-11-18  |  14:00
Biuro prasowe

Szklarska Poręba określana jest coraz częściej jako raj dla miłośników sportu i rekreacji. To idealne miejsce dla biegaczy oraz narciarzy biegowych. Swoją wyjątkowość zawdzięcza panującemu tam mikroklimatowi zbliżonemu do warunków alpejskich. Co sprawia, że sportowcy tak chętnie odwiedzają te rejony?

Miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, leżące u stóp Karkonoszy i Gór Izerskich zaczęto doceniać już na początku lat trzydziestych XX wieku. To czas, kiedy powstawały pierwsze uzdrowiska, kurorty czy też szpitale. Naturalne walory przyrodnicze po dziś dzień przyciągają wielu sportowców i turystów chcących pielęgnować zarówno kondycję fizyczną, jak i zdrowotną. Do głównych wartości tej miejscowości należą czarujące krajobrazy oraz krystalicznie czyste powietrze porównywane do klimatu panującego w Alpach.

Aktywny sport w bliskości z naturą

Wspomniany wcześniej raj dla sportowców stanowi szczególne miejsce wśród rowerzystów, biegaczy oraz narciarzy. Jedni zachwycają się aurą zimową, korzystając z licznych ośrodków sportów zimowych, inni zaś traktują Karkonosze jako idealną bazę wypadową na wycieczki piesze i rowerowe. Bogactwo Szklarskiej Poręby liczy ponad 20km tras zjazdowych oraz 450km tras rowerowych o szerokim spektrum trudności. Tak imponująca ilość szlaków w prozdrowotnym regionie Polski pozwala na organizowanie licznych sportowych imprez. Przykładowo już od 1976 roku na Polanie Jakuszyckiej odbywa się Międzynarodowy Bieg Piastów przyciągający ludzi aktywnie uprawiających sport z całej Europy. Trenowanie nart biegowych i wzięcie udziału w takim wydarzeniu, to niekiedy spełnienie marzeń dla wielu sportowców. Specyficzny mikroklimat, wyróżniające na tle innych rejonów ukształtowanie terenu oraz częste wymiany mas powietrza umożliwiają wykonywanie różnorodnych treningów przy bliskim kontakcie z przyrodą i naturą.

Regeneracja ciała po ciężkim wysiłku

Duży wysiłek, zarówno podczas maratonu biegowego czy też na obozie sportowym, wymaga jednak odpowiedniego wsparcia medycznego. Coraz częściej sportowcy korzystają z rozmaitych zabiegów wspomagających regenerację po treningu. Chcąc podążać za rozwojem nauki i przyspieszać powrót do całkowitej sprawności, osoby aktywnie uprawiające sport coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania i technologiczne terapie zdrowotne.

- Deficyt tlenowy powstający podczas uprawiania sportu to jedna z większych trudności z jaką zmagają się sportowcy. Innowacyjnym i jednym z najbardziej efektywnych sposobów dostarczania tlenu do komórek ciała jest Tlenoterapia Hiperbaryczna. Zabieg w komorze hiperbarycznej jest niezwykle korzystny dla osób chcących profilaktycznie poprawiać kondycję ciała i skóry, a także walczących z przewlekłymi chorobami. Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa pracy serca, krążenia czy też układu nerwowego. Z perspektywy sportowca komora hiperbaryczna może stanowić idealne dopełnienie całego treningu. Wielu sportowców, którzy przyjeżdżają do Szklarskiej Poręby wykorzystuje naszą komorę, by jeszcze bardziej pobudzić swoje komórki i zregenerować organizm przed kolejnym treningiem czy zawodami – mówi Karina Potapczyk, właścicielka Pensjonatu Zającówka.

Tlenoterapia to znakomita metoda na przyspieszenie regeneracji mięśni, zwiększająca wydolność, a także poprawiająca sprawność fizyczną. Co więcej, w przypadku kontuzji czy mikro urazów przyspiesza czas rekonwalescencji organizmu.

- „Dobry dotyk w służbie zdrowego piękna wsparty źródłami natury” to słowa idealnie opisujące tlenoterapię hiperbaryczną. Stanowią one misję rodzącej się pod skrzydłami pensjonatu Zającówka, Spa Pro Natura. To tutaj w samym sercu Szklarskiej Poręby można skorzystać z oferty tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, która uzupełni jazdę na nartach rewelacyjną regeneracją ciała – dodaje Karina Potapczyk.

 

 

Pensjonat Zającówka – pensjonat znajdujący się w Szklarskiej Porębie, ukryty na obszarze śródmiejskiej enklawy leśnej w samym sercu Szklarskiej Poręby. Od zgiełku miasta chroni go rzeka Kamienna. W bliskiej okolicy znajduje się centrum handlowo usługowe. Niepowtarzalna i miła atmosfera oraz profesjonalna obsługa zagwarantują gościom zadowolenie z pobytu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem Biuro prasowe
2024-07-03 | 17:30

Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą
2024-07-01 | 11:00

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą

G City – właściciel Promenady, przygotował nową atrakcję dla klientów i okolicznych mieszkańców praskiego centrum handlowego. Jest to interaktywna platforma Promenada
Sport VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC
2024-06-21 | 13:00

VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC

Francuska surferka Vahiné Fierro, zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku i będzie współpracować z Panasonic, aby zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.