VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC
Francuska surferka Vahiné Fierro, zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku i będzie współpracować z Panasonic, aby zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia globalnej zrównoważoności.
Panasonic ogłosił, że tahitańska surferka Vahiné Fierro dołączyła do Team Panasonic jako Ambasadorka Zrównoważonego Rozwoju. W ramach przygotowań do swojego debiutu olimpijskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, partnerstwo Vahiné będzie miało na celu zwiększenie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i jednoczenie ludzi w trosce o ochronę naszej planety.
Vahiné pochodzi z Huahine, francuskiej wyspy położonej na północny zachód od Tahiti, gdzie odbędą się zawody surfingowe podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024. Surfuje od drugiego roku życia i jako pierwsza tahitańska kobieta zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w World Surf League w Australii w 2018 roku oraz nagrodę Surfer Magazine’s Best Barrel (Women) w 2019 roku. W 2023 roku zakwalifikowała się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, reprezentując Francję.
Vahiné dołączyła do elitarnego zespołu sportowców Team Panasonic, którzy dzielą pasję do zrównoważonego rozwoju. W skład tego zespołu wchodzą również europejscy sportowcy Hannah Cockroft, Malaika Mihambo i Hannah Mills. Vahiné jest także ambasadorką Coral Gardeners, organizacji zajmującej się rewolucyjną ochroną oceanów poprzez ponowne sadzenie koralowców dotkniętych globalnym ociepleniem.
Panasonic wspiera sportowców Team Panasonic finansowo, pomagając im realizować sportowe ambicje i jednocześnie promując ich działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz różnorodności, równości i integracji (DEI). Ich praca ma na celu edukowanie, inspirowanie i pomoc innym w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych i społecznych.
Moja pasja do ochrony planety zaczęła się w wieku 17 lat, kiedy poznałam innych surferów zaangażowanych w ochronę oceanów. Dlatego jestem niezwykle dumna i zaszczycona, że mogę współpracować z Panasonic, firmą, która intensywnie działa na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i promowania zrównoważonego rozwoju, komentuje Vahiné.
Program GREEN IMPACT jest kluczowym elementem strategii biznesowej Panasonic. Dzięki uczynieniu swojego łańcucha wartości bardziej ekologicznym i rozwijaniu zaawansowanej technologii niskoemisyjnej, Panasonic planuje zredukować i uniknąć emisji CO2 o ponad 300 milionów ton do roku 2050.[1]
Vahiné to światowej klasy surferka. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy ją wspierać w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Dzielimy te same wartości dotyczące ochrony naszej planety i potrzeby przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Inicjatywa Panasonic GREEN IMPACT nie jest tylko projektem ani kampanią, lecz długoterminowym zobowiązaniem. To dzięki sportowcom światowej klasy, takim jak Vahiné, możemy zwiększać i utrzymywać świadomość na temat znaczenia zrównoważonego rozwoju zarówno teraz, jak i w przyszłości, dodaje Junichi Suzuki, Chairman I CEO Panasonic Europe B.V.
Po więcej informacji na temat Panasonic GREEN IMPACT, odwiedź: https://holdings.panasonic/global/corporate/panasonic-green-impact.html
Więcej informacji o Panasonic jako światowym partnerze olimpijskim i paraolimpijskim można znaleźć na stronie: https://holdings.panasonic/global/olympic.html
[1] 33,6 mld ton emisji CO2 związanych z energią w 2019 r. (źródło: IEA)
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.