WŁOSKA DOLINA FASSY GOSPODARZEM ETAPU PUCHARU ŚWIATA MTB
Rok 2023 przynosi wspaniałe wieści dla miłośników rowerowych zmagań enduro. W dniach 24 i 25 czerwca ladyńska dolina będzie gospodarzem UCI Enduro World Cup Val di Fassa Trentino, który stanowi etap Pucharu Świata MTB. Wydarzenie będzie się mogło odbyć dzięki podpisaniu nowego porozumienia między UCI (Union Cycliste Internationale) i WBD (Warner Bros. Discovery), które połączy różne wyzwania dyscyplin MTB. Val di Fassa położona jest w przepięknym rejonie Dolomitów, dzięki czemu jej tory wyścigowe podziwiane są na całym świecie. Jej mieszkańcy zaś słynną z niezwykłej gościnności. Trudno więc o lepszy entourage dla tak znakomitej imprezy, zarówno z punktu widzenia zawodników, jak i amatorów, którzy dodatkowo mogą ścigać się na alpejskich trasach, podczas Enduro of Val di Fassa Trentino, odbywającego się w ten sam weekend co Puchar Świata UCI Enduro.
Ladyńska dolina Fassy (Val di Fassa) już teraz przygotowuje się do powitania pod koniec czerwca najznamienitszych sportowców i drużyn na świecie. W szranki staną nie tylko sami sportowcy, ale także ich sprzęt – na drugim planie rozegra się emocjonujący pojedynek najlepszych marek branży rowerowej, a także najbardziej wykwalifikowanych mechaników. Gospodarze doliny pracują obecnie nie tylko nad rozwojem tras wyścigowych w Fassa Bike District, ale i dostosowaniem imprezy do standardów Eco-Events Trentino, które mają zapewnić ograniczenie wpływu tego wydarzenia na środowisko. Nowością, w stosunku do poprzednich lat, jest przeniesienie imprezy ze sceną i wszystkimi usługami z centrum Canazei, na pobliski duży teren położony wzdłuż rzeki Avisio w pobliżu Villaggio Evento, gdzie zostaną usytuowane paddocki drużyn i teren expo. Obszar ten znajduje się między innymi w pobliżu kolejki linowej Canazei-Pecol, strategicznego wyciągu narciarskiego, z którego można oglądać wyścig. Dodatkowo rosnąca z roku na rok publiczność będzie miała łatwiejszy dostęp do około wyścigowych atrakcji. Zawody organizowane w Dolinie Fassy są w rzeczywistości jednymi z nielicznych w kalendarzu tego typu imprez, które umożliwiają publiczności dostęp do szeregu usług m.in.: specjalnych testów, które dzięki wyciągom, mogą być przeprowadzane w wyższych partiach gór i które oferują unikatowe widoki na Dolomity, góry które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Sezon 2022 Enduro World Series zapowiada się legendarnie. Dodatkowo wraz z wejściem do UCI częściowo zmieniły się także regulaminy i możliwości udziału w zawodach w ladyńskiej dolinie. Teraz także fani mogą ścigać się równolegle z profesjonalistami podczas Enduro of Val di Fassa Trentino w sobotę 24 czerwca. Dotyczy to zarówno wyzwania enduro (EDR), jak i kategorii elektrycznej (E-EDR) podczas debiutu w Val di Fassa.
Jednak nie samymi zawodami człowiek żyje. Nie bez znaczenia bowiem są uroki otoczenia, w jakich rozegra się UCI Enduro World Cup Val di Fassa Trentino. Mowa tu nie tylko o szeroko rozbudowanej sieci tras rowerowych (dla rowerzysty na każdym poziomie) i specjalistycznych usług takich jak: wypożyczalnie, sklepy i warsztaty rowerowe, stacje ładowania dla coraz popularniejszych e-bikeów, rozwinięty system transportu, dostosowany do potrzeb rowerzystów czy mapy, które pomagają odnaleźć się w okolicy. To także m.in. wyśmienita włoska kuchnia, nie mniej słynne od niej espresso, wyjątkowa gościnność mieszkańców czy nieśmiertelne „dolce vita”, które wręcz czuć w powietrzu. To wszystko sprawia, że amatorzy dwóch kółek doskonale spędzają tu czas nie tylko kibicując uczestnikom zawodów, ale też trenując we własnym zakresie podczas weekendowego wypadu czy dłuższego pobytu.
Więcej informacji o zawodach na stronie: www.fassa.com
Więcej informacji o atrakcjach regionu Trentino, także trasach rowerowych na stronie: www.visittrentino.info

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.