Komunikaty PR

Spyrosoft zatrudnia w czasie epidemii

2020-05-28  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Julita Pacana
Me & My Friends

Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/

W niepewnych czasach epidemii, w dobie złych prognoz dla gospodarki i rynku pracy pojawiają się też dobre informacje. Są branże, które w obecnym kryzysie upatrują impulsu do pozytywnych zmian. Są firmy, które mimo ogólnego spowolnienia cały czas się rozwijają. Spółka Spyrosoft od początku tego roku przyjęła do pracy aż 80 osób. Co więcej, w samym tylko kwietniu i maju br. powiększył się zespół o 20 pracowników. W firmie realizowane są nowe projekty, takie jak chociażby współpraca z Pro-PLUS nad systemem monitorowania pacjenta z Covid-19.

Epidemia koronawirusa odmieniła życie Polaków. Obok obaw o zdrowie swoje i najbliższych pojawił się niepokój o zawodową przyszłość, stabilność zatrudnienia, wysokość zarobków. Czy dotyczy to także pracowników branży IT? Jak sytuacja wygląda w Grupie Spyrosoft, obecnej na rynku usług IT od 2016 roku?

Mocny zysk netto i stabilna pozycja

Globalna pandemia i spowodowany nią kryzys, tak bolesny dla wielu przedsiębiorstw, nie zachwiały stabilnością spółki Spyrosoft – dostawcy oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla branż takich, jak: motoryzacja, finanse, przemysł 4.0, medycyna, usługi geoprzestrzenne czy HR. Tutaj nieprzerwanie przyjmuje się nowych pracowników. Od początku 2020 r. do maja br. zatrudniono łącznie 80 osób, przy czym w samym tylko Wrocławiu nawiązano współpracę z 53 osobami, w Krakowie – 16, a w Białymstoku – 4. Z tego aż 20 specjalistów dołączyło do firmy w kwietniu i maju, czyli w okresie tzw. zamrożenia polskiej gospodarki.

Poza Wrocławiem, Krakowem i Białymstokiem zespoły powiększyły się także w Warszawie oraz w Londynie i Zagrzebiu. Oznacza to, że dla Grupy, która posiada swoje biura także w Monachium, Brunszwiku (Niemcy) oraz w Detroit (Stany Zjednoczone), pracuje już 501 specjalistów.

Zajmujemy się inżynierią oprogramowania. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne. W dobie pandemii naszą przewagą są projekty, które stanowią długofalowe inwestycje klientów, jak te, które realizujemy w branży automotive. Ponadto, jesteśmy elastyczni i potrafimy przekładać rozwiązania technologiczne i jakościowe z jednej branży na inną – stąd nasza obecność w dynamicznie rosnącej branży medycznej.  Stabilna kondycja Grupy Spyrosoft objawia się między innymi tym, że niezmiennie poszukujemy pracowników” – zapewnia Tomasz Bienkiewicz, prezes Spyrosoft Solutions S.A.

W ostatnim czasie zakres prac twórców oprogramowania powiększył się o sześć nowych projektów. Są one realizowane dla klientów z branż takich, jak: finanse, HR,  przemysł, czy medycyna. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca z firmą Pro-PLUS, dostawcą rozwiązań telemedycznych, przy rozwoju systemu do zdalnego monitorowania pacjenta zakażonego Covid-19. Przygotowany system zapewnia m.in. monitorowanie saturacji, tętna i temperatury ciała pacjenta oraz umożliwia prowadzenie zdalnej opieki.

Pomimo pandemii i spowolnienia gospodarczego Grupa Spyrosoft ma stabilną pozycję rynkową. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Spyrosoft S.A. w pierwszym kwartale 2020 r. wyniosły 25,2 mln zł. To o 74 proc. więcej niż przed rokiem i o 3 proc. więcej w porównaniu z poprzednim kwartałem. Zysk netto wypracowany w trzech pierwszych miesiącach tego roku wyniósł 2,8 mln zł. W porównaniu z czwartym kwartałem 2019 r. jest to wzrost na poziomie 126 proc. Od lutego 2020 r. spółka jest notowana na NewConnect, rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Kryzys szansą na wzmocnienie branży IT

Wyniki i dobra sytuacja firmy Spyrosoft zdają się potwierdzać to, jak rok w branży widzą analitycy International Data Corporation (IDC). Zgodnie z ich kwietniowymi prognozami globalny rynek technologii informatycznych skurczy się w 2020 r. o 2,7 proc. względem roku 2019. Będą jednak sektory, które mimo pandemii będą rosły. Eksperci IDC spodziewają się m.in. wzrostu nakładów na oprogramowanie czy chmurę, spowodowanego potrzebą dostosowania biznesu do nowych warunków.

Sytuacja w branży IT jest w tej chwili bardzo zróżnicowana. Na pewno w trudnej sytuacji znajdują się firmy IT z dużą ekspozycją na sektory związane z retailem, transportem, turystyką. Jednak w dłuższej perspektywie wnioski, jakie wyciągną przedsiębiorstwa ze skutków epidemii, będą sprzyjać rozwojowi naszej branży, ponieważ wiele firm będzie inwestować w cyfryzację. Zadaniem Spyrosoft jest wspieranie tej transformacji, dlatego obecnie oferujemy nowym klientom również nasze doświadczenie w zakresie Product Design i doradztwa technologicznego.” – podkreśla Konrad Weiske, prezes Spyrosoft S.A.

Stąd też ewentualną niepewność o pracę w branży IT należy traktować przejściowo. W firmie Spyrosoft procesy rekrutacyjne toczą się cały czas – bez względu na koronawirusa.

 

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.

Od lutego 2020 roku spółka Spyrosoft S.A. jest notowana na rynku NewConnect.

Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.

Więcej informacji o Spyrosoft na: www.spyro-soft.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Me & My Friends
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.