SRDK Studio Projekt członkiem wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Firma SRDK Studio Projekt została oficjalnie członkiem wspierającym PZFD. Decyzja ta jest sformalizowaniem wieloletniej współpracy obu stron na rzecz rozwoju branży deweloperskiej i podnoszenia standardów w kształtowaniu przestrzeni miejskich w Polsce.
SRDK to autorskie studio projektowe założone przez Dorotę i Kazimierza Środków. Właściciele i główni architekci to zarazem współtwórcy firmy deweloperskiej Archicom. Zespół SRDK dysponuje wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem deweloperskim i projektowym. SRDK Studio może pochwalić się realizacją ponad 150 projektów w całej Polsce. Najnowsze realizacje pracowni to m.in. biurowiec City Forum, osiedle społeczne Olimpia Port czy zrewitalizowane Browary Wrocławskie.
Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i prezes pracowni, współpracuje z PZFD od momentu powstania związku, a od ponad 10 lat pełni funkcję Przewodniczącej Rady. – Jako członek wspierający PZFD będziemy angażować się w prace legislacyjne oraz tematy techniczne dotyczących zarówno projektów, jak i procesu inwestycyjnego. Nasze doświadczenie w projektowaniu i realizacji inwestycji przekłada się na praktyczną wiedzę i dokładną znajomość obu branż – projektowej oraz deweloperskiej, co stanowi wartość dodaną dla projektów i inicjatyw podejmowanych przez związek – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka.
Polski Związek Firm Deweloperskich jest największą i najbardziej wpływową organizacją branży deweloperskiej. Zrzesza około 300 firm z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku – zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny. Tworzy skuteczną platformę do komunikacji oraz wymiany wiedzy, doświadczeń oraz opinii, a także aktywnie uczestniczy w procesach mających wpływ na branżę i rynek nieruchomości, m.in. na polu legislacyjnym.
- Za każdym razem, gdy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich dołącza nowa firma jest to powód do dumy. Firmy wspierające PZFD odgrywają w związku szczególną rolę w realizacji procesu deweloperskiego. Cieszymy się, że pracownia z takim dorobkiem będzie się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą z firmami zrzeszonymi w PZFD - mówi Grzegorz Kiełpsz, prezes PZFD.
PZFD współpracuje stale z organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami eksperckimi, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami oraz szeroko pojętym biznesem.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.