STANGL TECHNIK dołącza do Zespołu SPIE
15 czerwca 2022 r. została podpisana umowa dotycząca nabycia przez SPIE Building Solutions firmy Stangl Technik, wiodącego dostawcy usług instalacyjnych w zakresie mechanicznych i elektrycznych rozwiązań dla układów technicznych budynków w Polsce i Czechach. W swoich lokalnych oddziałach w Polsce i w Czechach Stangl zatrudnia około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników. W 2021 r. firma Stangl osiągnęła obroty w wysokości 67 mln euro.
Po podpisaniu umowy i dzięki przejęciu firmy Stangl Technik SPIE wchodzi na polski i czeski rynek usług instalacyjnych w obszarze techniki budynków i umacnia swoją pozycję niezależnego dostawcy usług multitechnicznych w tych dwóch krajach. Jako wiodąca firma w Polsce (top 4) i w Czechach (top 3) Stangl od wielu lat jest silnym graczem na swoich rynkach z szeroką bazą klientów. Zakres usług firmy Stangl jest szeroki i kompleksowy – od planowania i instalacji po konserwację. W swoich lokalnych oddziałach w Polsce i w Czechach Stangl zatrudnia około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników. W 2021 r. firma Stangl osiągnęła obroty w wysokości 67 mln euro.
„Dzięki firmie Stangl zyskujemy wiodącego gracza na rynku usług instalacyjnych w zakresie mechanicznych i elektrycznych rozwiązań w instalacjach technicznych budynków. Rozszerzamy zakres naszych usług i umacniamy naszą pozycję wiodącego dostawcy usług multitechnicznych w Polsce i Czechach. Bardzo cieszymy się na myśl o kształtowaniu przyszłości wraz z dotychczasowym kierownictwem i około 380 wysoko wykwalifikowanymi pracownikami!“ – komentuje Markus Holzke, członek zarządu/CEO SPIE Deutschland & Zentraleuropa.
„Dzięki naszym doskonałym kompetencjom w dziedzinie urządzeń technicznych w budynkach wypracowaliśmy sobie wiodącą pozycję na rynku polskim i czeskim. Cieszymy się na wspólną przyszłość ze SPIE i związane z nią możliwości dalszego rozwoju działalności w Polsce i Czechach. Mamy nadzieję, że dzięki dobrym wynikom przyczynimy się do sukcesu SPIE.“ mówi Martin Horák, Martin Horák, CEO firmy Stangl.
Ostateczne zamknięcie transakcji nastąpi najprawdopodobniej w lipcu 2022 r. i jest uzależnione od zgody organów antymonopolowych.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.