Start zgłoszeń do PLGBC Green Building Awards 2022
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Celem konkursu PLGBC Green Building Awards jest wyróżnienie zaangażowania liderów branży w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Organizator, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, podnosi w ten sposób świadomość rozwoju green building wśród uczestników rynku budowlanego. To jedyna taka inicjatywa na skalę kraju. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przygotowało 10 kategorii w ogólnodostępnym, jednoetapowym konkursie. Udział w nim jest bezpłatny.
Tegoroczna edycja obejmuje inwestycje budowlane projektowane i zrealizowane na terenie Polski w okresie 06.2020-06.2022 r., jak również zabudowy mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, wnętrza oraz modernizacje. Do konkursu można zgłosić także zrównoważone produkty lub usługi oraz ekologiczne inicjatywy. W jednej z kategorii, Najlepszy projekt ekologiczny, swoje projekty mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i studenci.
Zgłoszenia oceniane są przez interdyscyplinarne, zróżnicowane pod względem kompetencji i kierunku wykształcenia, jury konkursowe PLGBC Green Building Awards 2022:
- Jarosław Bogucki, Integracja
- Honorata Grzesikowska, Guallart Architects
- Ewelina Jaskulska, Artectonica
- Michał Marszałek, International Well Building Institute
- Tomasz Pągowski, IMATHOME
- dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery
- Daniel Hojniak, Sweco Polska
- Ewa Kosmala, Selena
- Paweł Kotlarski, CBRE
- Ewa Kowalska-Ocneanu, WSP Polska
- prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta D. Ryńska, Politechnika Warszawska
- Aleksandra Szurlej-Kielańska, Tactus
- dr inż. Domink Włodarczyk, JW+A
- Maciej Jakub Zawadzki, MJZ
Prace oceniane będą zarówno pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym i zrównoważonym rozwojem, jak i architektonicznych oraz estetycznych. Pod uwagę będą brane także wszelkie społeczne oraz innowacyjne aspekty danego budynku, produktu czy inicjatywy.
Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w wybranej kategorii na stronie konkursu i dosłanie załączników (materiałów wizualnych, certyfikatów itp.) drogą elektroniczną.
Co ważne, można dokonać kilku zgłoszeń do jednej lub kilku kategorii.
Więcej informacji oraz zgłoszenia: https://awards.plgbc.org.pl/
Zapraszamy!

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.