Komunikaty PR

Startuje Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu

2020-04-20  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Tekst ( 0.09 MB )

Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu, której głównym celem będzie wsparcie oraz promocja polskiej nowoczesnej i innowacyjnej produkcji przemysłowej, rusza z naborem członków. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest firma Autodesk – lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają miliony organizacji z różnych branż na całym świecie, w tym wiodące przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest wymiana wiedzy, pomoc w zrozumieniu i wdrożeniu w polskich przedsiębiorstwach innowacyjnych technologii cyfrowych, które pozwolą kreować lepsze produkty, ograniczając zużycie materiałów, czasu czy innych kluczowych zasobów. To przede wszystkim pomoc we wdrożeniu idei Przemysłu 4.0, rozumianego jako zbiór działań mających za zadanie stworzenie produkcji i związanych z nią usług, która będzie bardziej wydajna, szybciej dostarczana, bardziej innowacyjna i skupiona na kliencie.

W ramach Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu wnosimy praktyczne podejście – chcemy pomagać właścicielom i kadrze zarządzającej polskich firm produkcyjnych i przemysłowych w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych procesów i technologii po to, by mogły tworzyć lepsze produkty, zwiększać sprzedaż i generować większe zyski. Zapraszamy przedsiębiorstwa do dołączenia do naszej inicjatywy, korzystania z zasobów wiedzy, a w przyszłości udziału w organizowanych przez nas warsztatach dotyczących innowacji ” – mówi dr inż. Radosław Cieślak, Executive Industry Manager, Autodesk.

Dla kogo?

Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu jest kierowana do wszystkich zarejestrowanych w Polsce firm przemysłowych, zajmujących się projektowaniem, a także szeroko pojętą produkcją, które chcą wdrożyć w swoich organizacjach ideę Przemysłu 4.0. Udział w inicjatywie pomoże zidentyfikować i wdrożyć technologie, które poprawią  wydajność w 5-ciu strategicznych obszarach, istotnych dla osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej: masowa personalizacja, współpraca, elastyczna produkcja, obsługa klienta oraz produkt jako usługa.

Szereg korzyści w zasięgu ręki

Członkowie inicjatywy otrzymują między innymi:

  • specjalne pakiety na wydarzenia organizowane przez Autodesk, a także od partnerów i zewnętrznych organizacji
  • mogą również skorzystać z dedykowanego warsztatu Innovation Workshop dla firmy
  • dostęp do webinariów tematycznych organizowanych przez Autodesk oraz partnerów.

Dodatkowo, inicjatywa jest platformą wymiany wiedzy między kluczowymi firmami z sektora. To tylko niektóre z licznych benefitów, które czekają na członków Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu.

Więcej szczegółowych informacji na temat inicjatywy, a także na temat organizowanych wydarzeń znajduje się pod adresem: https://www.autodesk.pl/przyszlosc-polskiego-przemyslu

Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu została objęta patronatem mediowym przez:

  • Mechanik
  • Production Manager
  • staleo.pl
  • zrobotyzowany.pl
  • 3don.pl
  • portalprzemyslowy.pl
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę Biuro prasowe
2024-12-20 | 15:50

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych
Przemysł Biegły rewident w raportowaniu ESG – jakie wyzwania warto uwzględnić już teraz?
2024-12-18 | 14:35

Biegły rewident w raportowaniu ESG – jakie wyzwania warto uwzględnić już teraz?

Wyobraź sobie: miesiące intensywnej pracy nad raportem ESG, godziny poświęcone na zbieranie danych, analizę podwójnej istotności i dopasowanie do wymagań ESRS. Wysiłek zespołu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Prawo

Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów

Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.