Komunikaty PR

STEICO kompletuje załogę do zakładu w Gromadce

2022-11-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Gromadka ( 0.06 MB )

Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce, której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.

 

Fabryka w Gromadce koło Bolesławca to pierwsza inwestycja STEICO w woj. dolnośląskim, ale firma związana jest z Polską już od 1998 roku. Notowana na giełdzie spółka ma dwa zakłady produkcyjne w kraju - w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie). Łącznie z siedzibą w Monachium i zakładem w Casteljaloux (Francja) zatrudnia ok. 2000 pracowników.

W nowej hali, którą wybudowano na położonej bezpośrednio przy autostradzie A4 działce o powierzchni blisko 19 ha, trwa montaż maszyn oraz infrastruktury niezbędnej do realizacji procesów produkcyjnych. Zostaną tu uruchomione dwie linie technologiczne do wytwarzania sprężystych mat termoizolacyjnych, o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Trzecia linia zwiększy natomiast dotychczasowy potencjał produkcyjny płyt termoizolacyjnych o 0,5 mln m3/rocznie. Ekologiczne materiały termoizolacyjne będą wytwarzane w procesie suchym, z poddanego defibracji drewna iglastego.

STEICO jest liderem na europejskim rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych z roczną zdolnością produkcyjną ok. 4,3 mln m3. Dzięki inwestycji w Gromadce wzmocni swoją konkurencyjność i zabezpieczy dostawy na rozwijającym się rynku materiałów ekologicznych. Odbiorcami produktów jest budownictwo energooszczędne. Włókna drzewne to wysokowydajny materiał izolacyjny, który jest stosowany w nowoczesnych budynkach o najwyższych standardach efektywności energetycznej. Dzięki doskonałym parametrom rośnie również jego popularność przy modernizacji obiektów nie spełniających obowiązujących norm cieplnych.

- Materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych podnoszą komfort temperaturowy w budynkach, zwiększają ich bezpieczeństwo i zapewniają długotrwałą jakość, a ponadto idealnie wpisują się w kluczowe założenia zrównoważonego budownictwa, nakreślone przez Unię Europejską w celu powstrzymania zmian klimatycznych – mówi Iwona Maćkowiak, wiceprezes spółki STEICO CEE. - Stosując termoizolację z włókien drzewnych wybieramy surowiec odnawialny, który dodatkowo wiąże dwutlenek węgla, a jednocześnie znacząco obniżamy zapotrzebowanie na energię do chłodzenia i ogrzewania domów. To wymierne korzyści dla środowiska, ale również budżetu domowego wobec obecnych cen energii i paliw kopalnych.

W związku z planowanym uruchomieniem zakładu w Gromadce, firma oferuje nowe miejsca pracy na różnych stanowiskach. Poszukiwani są pracownicy o specjalnościach: mechanik, technolog, automatyk-elektryk, operator maszyn oraz kierownik ciepłowni. Zainteresowani znalezieniem zatrudnienia w nowej fabryce mogą również wysyłać lub składać osobiście w miejscu budowy dokumenty aplikacyjne bez definiowania stanowiska.

Chociaż dla lokalnej społeczności będzie to nowy pracodawca, STEICO było już wielokrotnie nagradzane za tworzenie miejsc pracy w najmniejszych środowiskach, przyczynianie się do rozwoju regionu oraz poprawy sytuacji jego mieszkańców. Pracownikom oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia z możliwością podnoszenia kwalifikacji zawodowych, elastycznym programem szkoleń i pakietem dodatkowych benefitów, w tym 13 pensję wypłacaną w grudniu i dofinansowanie wyjazdów wypoczynkowych. Mają zapewniony bezpłatny dowóz z miejscowości ościennych lub refundację kosztów dojazdów.

- Po uruchomieniu fabryki będziemy jednym z największych pracodawców w regionie, co zwiększy szanse na znalezienie stabilnej pracy w miejscu zamieszkania lub bliskiej okolicy. Gwarantujemy przejrzysty systemem wynagrodzeń i pełen pakietem świadczeń, którym od pierwszego dnia zostaną objęci pracownicy oraz ich rodziny – zapewnia Patrycja Niemczyk-Wandowska, która odpowiada za rekrutację do fabryki w Gromadce.

Zakład spełnia wymogi bezpieczeństwa i wysokie standardy warunków pracy. Nowoczesne linie produkcyjne pozwalają na wysoki stopień automatyzacji. Pracodawca zadbał również o zaplecze biurowo-socjalne, dostosowane do potrzeb przyszłej załogi.

Zainteresowani podjęciem pracy mogą składać dokumenty osobiście na miejscu budowy w Gromadce, kontaktować się telefonicznie pod nr 668 683 850 lub aplikować pocztą elektroniczną: rekrutacjagro@steico.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o konieczności przejścia na odnawialne źródła energii. To nie tylko kwestia ekologii, ale także suwerenności energetycznej. W Polsce, ze
Przemysł Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń
2024-04-13 | 08:00

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in.
Przemysł Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
2024-04-05 | 12:30

Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych Data: 23-24.04.2024 r. Miejsce: Windsor Hotel Jachranka Dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.