Komunikaty PR

STEICO kompletuje załogę do zakładu w Gromadce

2022-11-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Gromadka ( 0.06 MB )

Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce, której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.

 

Fabryka w Gromadce koło Bolesławca to pierwsza inwestycja STEICO w woj. dolnośląskim, ale firma związana jest z Polską już od 1998 roku. Notowana na giełdzie spółka ma dwa zakłady produkcyjne w kraju - w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie). Łącznie z siedzibą w Monachium i zakładem w Casteljaloux (Francja) zatrudnia ok. 2000 pracowników.

W nowej hali, którą wybudowano na położonej bezpośrednio przy autostradzie A4 działce o powierzchni blisko 19 ha, trwa montaż maszyn oraz infrastruktury niezbędnej do realizacji procesów produkcyjnych. Zostaną tu uruchomione dwie linie technologiczne do wytwarzania sprężystych mat termoizolacyjnych, o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Trzecia linia zwiększy natomiast dotychczasowy potencjał produkcyjny płyt termoizolacyjnych o 0,5 mln m3/rocznie. Ekologiczne materiały termoizolacyjne będą wytwarzane w procesie suchym, z poddanego defibracji drewna iglastego.

STEICO jest liderem na europejskim rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych z roczną zdolnością produkcyjną ok. 4,3 mln m3. Dzięki inwestycji w Gromadce wzmocni swoją konkurencyjność i zabezpieczy dostawy na rozwijającym się rynku materiałów ekologicznych. Odbiorcami produktów jest budownictwo energooszczędne. Włókna drzewne to wysokowydajny materiał izolacyjny, który jest stosowany w nowoczesnych budynkach o najwyższych standardach efektywności energetycznej. Dzięki doskonałym parametrom rośnie również jego popularność przy modernizacji obiektów nie spełniających obowiązujących norm cieplnych.

- Materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych podnoszą komfort temperaturowy w budynkach, zwiększają ich bezpieczeństwo i zapewniają długotrwałą jakość, a ponadto idealnie wpisują się w kluczowe założenia zrównoważonego budownictwa, nakreślone przez Unię Europejską w celu powstrzymania zmian klimatycznych – mówi Iwona Maćkowiak, wiceprezes spółki STEICO CEE. - Stosując termoizolację z włókien drzewnych wybieramy surowiec odnawialny, który dodatkowo wiąże dwutlenek węgla, a jednocześnie znacząco obniżamy zapotrzebowanie na energię do chłodzenia i ogrzewania domów. To wymierne korzyści dla środowiska, ale również budżetu domowego wobec obecnych cen energii i paliw kopalnych.

W związku z planowanym uruchomieniem zakładu w Gromadce, firma oferuje nowe miejsca pracy na różnych stanowiskach. Poszukiwani są pracownicy o specjalnościach: mechanik, technolog, automatyk-elektryk, operator maszyn oraz kierownik ciepłowni. Zainteresowani znalezieniem zatrudnienia w nowej fabryce mogą również wysyłać lub składać osobiście w miejscu budowy dokumenty aplikacyjne bez definiowania stanowiska.

Chociaż dla lokalnej społeczności będzie to nowy pracodawca, STEICO było już wielokrotnie nagradzane za tworzenie miejsc pracy w najmniejszych środowiskach, przyczynianie się do rozwoju regionu oraz poprawy sytuacji jego mieszkańców. Pracownikom oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia z możliwością podnoszenia kwalifikacji zawodowych, elastycznym programem szkoleń i pakietem dodatkowych benefitów, w tym 13 pensję wypłacaną w grudniu i dofinansowanie wyjazdów wypoczynkowych. Mają zapewniony bezpłatny dowóz z miejscowości ościennych lub refundację kosztów dojazdów.

- Po uruchomieniu fabryki będziemy jednym z największych pracodawców w regionie, co zwiększy szanse na znalezienie stabilnej pracy w miejscu zamieszkania lub bliskiej okolicy. Gwarantujemy przejrzysty systemem wynagrodzeń i pełen pakietem świadczeń, którym od pierwszego dnia zostaną objęci pracownicy oraz ich rodziny – zapewnia Patrycja Niemczyk-Wandowska, która odpowiada za rekrutację do fabryki w Gromadce.

Zakład spełnia wymogi bezpieczeństwa i wysokie standardy warunków pracy. Nowoczesne linie produkcyjne pozwalają na wysoki stopień automatyzacji. Pracodawca zadbał również o zaplecze biurowo-socjalne, dostosowane do potrzeb przyszłej załogi.

Zainteresowani podjęciem pracy mogą składać dokumenty osobiście na miejscu budowy w Gromadce, kontaktować się telefonicznie pod nr 668 683 850 lub aplikować pocztą elektroniczną: rekrutacjagro@steico.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.