STEICO SE rusza z budową kolejnej fabryki w Polsce

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
W Gromadce koło Bolesławca (woj. dolnośląskie) już pod koniec przyszłego roku ma ruszyć produkcja płyt termoizolacyjnych.
Grupa STEICO koszem 1,2 mln euro nabyła na początku listopada 2020 roku nieruchomość o powierzchni 16,5 ha, położoną około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4. Stanowi ona część dawnego lotniska, które obecnie jest przekształcane w tereny inwestycyjne.
Powstanie tu hala produkcyjna z dwoma liniami technologicznymi do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych i płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnych, wytwarzanych w procesie suchym. Zakład wyposażony będzie w nowoczesny plac surowca, z którego drewno poddane defibracji będzie prasowane w nowoczesne płyty izolacyjne. Metoda sucha należy do bardziej ekologicznych metod wytwarzania płyt typu LDF, gdyż ogranicza zużycie wody. Do ekologicznych rozwiązań należy również zaplanowany w zakładzie kocioł na biomasę, który dostarczy ciepło wykorzystując wytworzone w zakładzie odpady drzewne.
Zgodnie z obecnymi szacunkami, przewidywana łączna kwota inwestycji wyniesie ok. 60 - 70 mln euro.
PROFIL FIRMY
STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jedynym producentem w branży, który oferuje zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się.
System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne w standardzie energooszczędnym. STEICO to szeroka paleta materiałów termoizolacyjnych z naturalnego włókna drzewnego oraz niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie belki dwuteowe na konstrukcję ścian, dachów czy stropów.
Oferowane rozwiązania sprawdzają się doskonale w budownictwie tradycyjnym oraz drewnianym.
Produkty STEICO umożliwiają realizację przyszłościowych, zdrowych budynków o wyjątkowym komforcie życia i zdrowym klimacie wewnętrznym. Niezawodnie chronią przed zimnem, ciepłem i hałasem oraz stale poprawiają efektywność energetyczną budynków.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.