STILL idzie w 5G
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Chcąc jeszcze pełniej uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, firma STILL zainwestowała w nowoczesne technologie telekomunikacyjne. W hamburskiej siedzibie przedsiębiorstwa funkcjonuje już przemysłowa sieć 5G.
Technologia 5G umożliwia wielokierunkową, bezprzewodową i szybką komunikację z minimalnymi opóźnieniami. W zakładach chcących korzystać na dużą skalę z dobrodziejstw Internetu Rzeczy – w tym nieustannie wymieniających informację pomiędzy sobą oraz elementami infrastruktury automatycznymi pojazdami AGV/AMR – rozwiązanie tego rodzaju staje się wymogiem. Chcąc testować nowe możliwości działania w ramach koncepcji Przemysłu 4.0, w hamburskiej centrali STILL wdrożono ultraszybką sieć 5G-SA.
Technologia 5G jako podstawa rozwoju Industry 4.0 i Intralogistyki 4.0
Z punktu widzenia zastosowania w przemyśle technologia 5G wyróżnia się pod kątem wysokiej wydajności i niezawodności. Jej parametry umożliwiają współdziałanie w czasie rzeczywistym wielu bezzałogowych pojazdów współpracujących w ramach automatycznych systemów transportu wewnętrznego. Obrazowanie i rozpoznawania środowiska przebiega niemal bez opóźnień. Dzięki temu możliwe są zaawansowane wdrożenia z zakresu robotyki, współpracy człowiek-maszyna oraz koordynacji pracy zautomatyzowanych flot. Ciągłość i stabilność wymiany danych sprawia, że realne jest wdrożenie nowych modelów biznesowych, jak konserwacja predykcyjna, pay-per-use czy optymalizacja procesów w oparciu o pełne, bardzo dokładne informacje.
Uczenie maszynowe i pełniejsze wykorzystanie danych – projekty STILL na bazie 5G
Firma STILL jest zaangażowana w liczne międzynarodowe projekty badawcze nastawione na maksymalizację korzyści wynikających z transferu danych pomiędzy różnymi systemami. Przykładowo, celem projektu ARIBIC jest zwiększenie stopnia wykorzystania danych gromadzonych przez pojazdy AGV i AMR za pośrednictwem czujników i kamer podczas przejazdu przez magazyn. Rozwijana jest technologia, dzięki której na ich podstawie możliwe jest tworzenie w czasie rzeczywistym „cyfrowego bliźniaka” otoczenia magazynu i natychmiastowa wymiana danych pomiędzy funkcjonującymi w nim maszynami. Z początkiem 2022 roku uruchomiono natomiast program CampusOS. Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki sfinansuje w jego ramach rozwój modułowych środowisk otoczenia 5G do wdrożenia w przedsiębiorstwach w oparciu o otwarte technologie radiowe. Jednym z testowanych technologicznych ekosystemów jest ten wdrożony w centrali STILL. – Projekt CampusOS przewiduje poddanie różnego rodzaju sieci 5G testom i porównaniom ich parametrów. Jestem przekonany, że nasz system zda egzamin, a dzięki działaniom w ramach projektu zdobędziemy doświadczenie, dzięki któremu będziemy dla klientów kompetentnymi doradcami w zakresie przemysłowych wdrożeń 5G – komentuje Ansgar Bergmann, ekspert STILL ds. danych i sieci.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.