STILL podsumowuje targi LogiMAT 2022
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Na przełomie maja i czerwca w Stuttgarcie odbyły się pierwsze po pandemicznej przerwie targi LogiMAT. Podczas wydarzenia firma STILL pokazała najnowszy wózek czołowy serii RX i szeroko poruszała tematy związane z automatyzacją.
Zrealizowane po raz pierwszy od ponad 3 lat w trybie stacjonarnym targi LogiMAT odbyły się pod hasłem „Smart – Sustainable – Safe” („Inteligentne – Zrównoważone – Bezpieczne”). Mające miejsce na liczącej 125 tys. mkw. powierzchni pawilonów Messe Stuttgart wydarzenie zgromadziło w dniach od 31 maja do 2 czerwca 1 571 wystawców i 50 000 gości. – Targi uznajemy za pomyślny restart po prawie 40-miesięcznej przerwie spowodowanej przez COVID – mówi Michael Ruchty, dyrektor wystawy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze statystyk i tego, jak rozwinął się LogiMAT 2022 – podsumowuje.
Targowa premiera: STILL RXE
Jednym z powracających na targi wystawców była firma STILL. Podczas LogiMAT 2022 odbyła się oficjalna premiera jej najmłodszego i najbardziej kompaktowego elektrycznego wózka czołowego serii RX. – RXE to następca legendarnego STILL RX 50, jednego z najlepiej sprzedających się pojazdów w swojej klasie. RXE stanowi nową odsłonę najmniejszych elektrycznych wózków czołowych z przeciwwagą w ofercie STILL. Pod względem kompaktowości w swojej kategorii nie ma sobie równych – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Stanowisko, na którym promowano nasze najnowsze wózki czołowe z napędem elektrycznym, cieszyło się podczas LogiMAT dużym zainteresowaniem gości. Tematem wielu dyskusji stały się także prezentowane po sąsiedzku rozwiązania automatyzacyjne STILL – relacjonuje.
Automatyzacja jako najistotniejszy trend na przyszłość
W trakcie targów firma STILL wszechstronnie poruszała także tematy związane z automatyzacją transportu wewnętrznego. Niezależnie od realizowanych na stoisku pokazów funkcjonowania systemów samodzielnych wózków, w czasie wydarzenia odbywały się ogólnodostępne relacje online ekspertów firmy na temat pojazdów AMR, wykorzystania w procesie kompletacji kooperacyjnych wózków AGV oraz systemów wsparcia operatorów. – Zapewnienie klientom automatyzacji na miarę ich potrzeb to sposób STILL na upowszechnianie tego typu produktów – tłumaczy Paweł Włuka. – Duża elastyczność, modułowa konstrukcja pojazdów oraz ciągły rozwój oferty produktowej w tym zakresie pozwalają nam wdrażać rozwiązania automatyzacyjne zarówno w dużych inwestycjach i całościowych wdrożeniach, jak i u klientów, którzy są zdecydowani usprawnić w oparciu o systemy wsparcia operatorów pojedyncze zadania – dodaje Dyrektor Marketingu STILL Polska.
Uzupełnieniem programu relacji oraz pokazów na stoisku STILL była prezentacja ciągników elektrycznych LXT/LXW z dostosowującym prędkość jazdy po rampach systemem DSR (nominacja do IFOY 2022) oraz wózków unoszących z platformą dla operatora EXH-S. – Obecność STILL GmbH na targach LogiMAT wpisała się w motto „Smart – Sustainable – Safe”. Koncentrowaliśmy się na inteligentnych rozwiązaniach automatyzacyjnych, kompaktowych i dobrze dostosowanych do konkretnych zadań pojazdach oraz systemach minimalizujących ryzyko wypadków – mówi Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie można było pokazać nasze rozwiązania na żywo i dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili targowe stoisko STILL – podsumowuje.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.