Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na rozwijających się rynkach w skutecznej migracji do chmury i transformacji cyfrowej, jednocześnie zarządzając ryzykiem i wprowadzając rzeczywiste zmiany biznesowe. To kontynuacja ponad 10-letniej współpracy AWS i Deloitte w celu wspierania przedsiębiorców w maksymalizowaniu ich inwestycji w chmurę.
Organizacje na całym świecie coraz częściej korzystają z usług AWS, aby przekształcać i rozwijać swoje firmy, ale migracja do chmury nie jest prostym zadaniem. Wiąże się z wyzwaniami i zagrożeniami, którym należy sprostać za pomocą odpowiedniej strategii, zasad bezpieczeństwa i zarządzania kosztami.
Poszerzona współpraca pomoże firmom we wszystkich częściach świata przenieść swoje operacje biznesowe do chmury i przygotować się do konkurowania w dzisiejszej gospodarce cyfrowej. Przejście do chmury może być przedsięwzięciem, które wymaga znacznych umiejętności i zasobów. Dzięki naszej rozszerzonej współpracy z AWS jesteśmy dobrze przygotowani, aby pomóc naszym klientom w przeprowadzeniu tej transformacji i zmaksymalizowaniu korzyści biznesowych płynących z przetwarzania w chmurze na rozwijających się rynkach – powiedziała Nishita Henry, Deloitte Global Chief Commercial Officer (CCO) dla AWS.
Jesteśmy podekscytowani umową o strategicznej współpracy, która pomoże jeszcze większej liczbie organizacji na świecie skorzystać z elastyczności, szerokiego zakresu usług i tempa innowacji, jakie zapewnia AWS. Wspólnie z Deloitte zrealizujemy obietnicę chmury obliczeniowej w każdym regionie i branży – powiedziała dr Ruba Borno, wiceprezes AWS Worldwide Channels and Alliances.
Centra Doskonałości w Chmurze
W ramach pierwszej fazy strategicznej współpracy, Deloitte uruchomi dedykowane Centra Doskonałości w Chmurze AWS (Cloud Centers of Excellence) w wybranych lokalizacjach na całym świecie, rozpoczynając od Europy Środkowej, w tym Polski oraz Hiszpanii i Afryki Subsaharyjskiej. Planowane są wielomilionowe inwestycje, które obejmą też zatrudnienie ponad 800 certyfikowanych specjalistów, a także szkolenia w zakresie usług i możliwości AWS.
Kompleksowy pakiet ofert zapewni klientom dostęp do szerokiej gamy usług AWS, a multidyscyplinarne zespoły konsultingowe AWS, akademie szkoleniowe, laboratoria innowacji i usługi zarządzane pomogą wzmocnić pozycję lokalnych firm w ich cyfrowej transformacji.
Umożliwienie transformacji biznesowej
We współpracy z AWS, Deloitte pomoże firmom uwolnić możliwości chmury i transformacji cyfrowej poprzez kluczowe obszary:
- transformacja cyfrowa: wspieranie transformacji podstawowych procesów, aplikacji i umiejętności w celu osiągnięcia wyników takich jak innowacyjność i optymalizacja kosztów w chmurze
- strategia zarządzania chmurą: pomoc w definiowaniu wizji chmury, map drogowych i modeli zarządzania dostosowanych do celów biznesowych
- architektura chmury: wspieranie migracji do chmury poprzez wykorzystanie stref docelowych w celu ustanowienia podstawowych zabezpieczeń, łączności i możliwości automatyzacji
- branże regulowane: zapewnienie specjalistycznej wiedzy w dziedzinach regulowanych, takich jak: energetyka, handel elektroniczny, ubezpieczenia, bankowość, produkcja, telekomunikacja, opieka zdrowotna i sektor publiczny - w celu zapewnienia zgodności w chmurze
- globalna sieć dostaw: wykorzystanie ekosystemu Deloitte składającego się z ponad 22 Centrów Doskonałości w Chmurze (Cloud Centers of Excellence) zatrudniających 100 000 specjalistów w zakresie strategii, operacji i technologii, w połączeniu z lokalnymi strefami AWS (AWS Local Zones), w celu obsługi klientów w dowolnym miejscu
Ponadto, aby pomóc liderom biznesowym na rozwijających się rynkach w pełni wykorzystać nowe możliwości, Deloitte wykorzysta swoje globalne innowacje w zakresie danych i sztucznej inteligencji (AI). Praktyka firmy w zakresie danych i AI łączy w sobie światowej klasy usługi i głębokie doświadczenie branżowe, których liderzy przedsiębiorstw potrzebują podczas projektowania strategii generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) i tworzenia innowacyjnych aplikacji AI.
- - -
Amazon Web Services
Od 2006 roku Amazon Web Services oferuje najbardziej kompleksową i najszerzej stosowaną chmurę na świecie. AWS stale rozszerza swoje usługi, by móc wspierać praktycznie każdy typ zadań. Obecnie firma ma w swej ofercie ponad 240 usług w obszarze obliczeń, pamięci masowych, baz danych, sieci, analityki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy (IoT), urządzeń mobilnych, bezpieczeństwa, rzeczywistości hybrydowej, wirtualnej i rozszerzonej, tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami i in. Działalność prowadzi w ramach 105 stref dostępności w 33 regionów geograficznych. Zapowiedziano już wprowadzenie kolejnych 15 stref dostępności i 5 regionów AWS w Kanadzie, Niemczech, Malezji, Nowej Zelandii i Tajlandii. Miliony klientów - w tym najszybciej rozwijające się startupy, największe korporacje i wiodące instytucje rządowe – obdarzają AWS swym zaufaniem wykorzystując w swojej infrastrukturze rozwiązania AWS, co przekłada się na większą zwinność i niższe koszty. Więcej informacji o AWS znajduje się na stronie aws.amazon.com

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.