Strategiczny sojusz Inria i Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes i Inria, francuski Narodowy Instytut Badań nad Nauką i Technologią Cyfrową, ogłosiły strategiczny sojusz na rzecz europejskiej suwerenności cyfrowej. Oba podmioty zdecydowały o opracowaniu mapy drogowej badań technologicznych, co potwierdza ich wspólną ambicję tworzenia długoterminowych przełomowych technologii we Francji i w Europie.
Inria i Dassault Systèmes zidentyfikowały dwa główne wyzwania, z którymi należy się zmierzyć: doświadczenie wirtualnych bliźniaków w dziedzinie zdrowia, z uwzględnieniem korzyści płynących dla pacjentów, szpitali i systemów opieki zdrowotnej oraz ewolucję technologii związanych z cyberbezpieczeństwem wraz ze zwiększeniem zaufania cyfrowego.
Ponadto, dzięki temu sojuszowi, Inria i Dassault Systèmes planują przyczynić się do rozwoju francuskich i europejskich ekosystemów w tych dwóch obszarach, angażując się w ambitne partnerstwa publiczno-prywatne, jak również otwarte projekty innowacyjne, zwłaszcza powiązane z francuskim hubem cyberbezpieczeństwa Cyber Campus oraz inicjatywą badań i innowacji w zakresie zdrowia cyfrowego PariSanté Campus.
Dzisiejsze społeczeństwo żyje w gospodarce opartej na doświadczeniach, a świat podlega przyspieszonej wirtualizacji. Obywatele mają dostęp do nowych usług, w szczególności w zakresie opieki zdrowotnej, co wymaga stworzenia nowych ram dla budowania zaufania wokół technologii. W tym kontekście Francja i Europa dysponują kluczowymi kompetencjami w zakresie zdrowia cyfrowego i bezpieczeństwa cybernetycznego, umożliwiającymi rozwój oferty dla branży oraz utrzymanie wiodącej na świecie zdolności naukowej. Celem jest dostarczenie społeczeństwom nowych, doświadczalnych rozwiązań opartych na najwyższym poziomie zaufania i usług.
Sojusz pomiędzy Inria i Dassault Systèmes oznacza kolejny krok w umacnianiu ich 20-letniej współpracy poświęconej krytycznym postępom w technologii cyfrowej i nauce. Ostatnim ważnym projektem była współpraca z grupą organizacji we Francji nad stworzeniem krajowej aplikacji do śledzenia kontaktów podczas pandemii COVID-19, TousAntiCovid, aby wesprzeć zarządzanie kryzysowe francuskiej Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia. Firmy były również członkami konsorcjum BioIntelligence, skupiającego partnerów przemysłowych i akademickich we Francji, którego celem była cyfrowa transformacja procesów opracowywania leków. Kilka startupów wywodzących się z proaktywnej polityki Inrii na rzecz przedsiębiorczości technologicznej, takich jak Distène i Argosim, dołączyło obecnie do Dassault Systèmes.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.