Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim w Collegium Civitas
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas uruchamia studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim, który ma zachęcić młode osoby pochodzące z Ukrainy do rozpoczęcia studiów w Polsce. Uczestniczki i Uczestnicy będą mogli studiować przez rok w języku ukraińskim, a następnie kontynuować naukę na 2 roku studiów, na ścieżce w pełni polskojęzycznej. Oferta obejmuje 2 kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie. Rekrutacja rusza już 26 kwietnia!
„Studentki i Studenci pochodzący z Ukrainy uczą się w Collegium Civitas już od kilkunastu lat. W tym roku akademickim to blisko 400 osób, które studiują w języku polskim lub angielskim.” – tłumaczy Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, dodając, że „w sytuacji, kiedy od początku agresji Rosji granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy, a część z nich zechce lub będzie musiało zostać w naszym kraju na dłużej, pomoc tym osobom w normalnym funkcjonowaniu jest niezmiernie ważna. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.”
Do tej pory Studentki i Studenci z Ukrainy bardzo chętnie wybierali z oferty Collegium Civitas dwa kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie, dlatego nowa propozycja dotyczy właśnie tych programów. Warto podkreślić, że jest to oferta dla osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę w Collegium Civitas na studiach pierwszego stopnia. Studia z rocznym programem pomostowym poprzedzone będą kursem języka polskiego, w ramach którego Uczestniczki i Uczestnicy będą doskonalić i utrwalać znajomość języka, co w przyszłości pozwoli im na swobodne kontynuowanie nauki na studiach prowadzonych w całości w języku polskim.
Proponowane w Collegium Civitas studia z rocznym programem pomostowym wpisują się w wizję kształcenia zgodnego z najwyższymi standardami jakości, a zarazem realizowanego w środowisku międzynarodowym i otwartym na osoby przybywające do nas z całego świata. W obliczu tragicznych wydarzeń za wschodnią granicą Polski rozszerzamy naszą ofertę, by udostępnić ją także osobom niewładającym obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, chcącym zarazem kontynuować swoją edukację. Wierzymy, że w ten sposób możemy wesprzeć kształcenie młodego pokolenia Ukrainek
i Ukraińców, którego rola w odbudowie zniszczonej wojną ojczyzny będzie nie do przecenienia – dodaje Prorektor ds. dydaktycznych, dr dr Roland Zarzycki.
Wśród pracowników administracyjnych i nauczycieli akademickich Collegium Civitas już w tym momencie są obywatelki ukraińskie, które będą wspierać projekt od strony administracyjnej
i organizacyjnej. Jak podkreśla Prorektor Zarzycki, Uczelnia jest otwarta na zatrudnienie dodatkowych wykładowców, którzy podobnie jak studenci, uciekli z Ukrainy przed wojną i mogliby poprowadzić zajęcia właśnie w ramach studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.
Od początku wojny w Ukrainie Collegium Civitas aktywnie wspiera Studentki i Studentów z Ukrainy,
a także ich rodziny. Powołany został m.in. zespół, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji, reagowanie na potrzeby zgłaszane przez Studentki i Studentów Collegium Civitas pochodzenia ukraińskiego oraz realizowanie różnych form wsparcia – finansowego, psychologicznego czy w zakresie dydaktycznym. Z inspiracji społeczności akademickiej, Collegium Civitas zdecydowało się także powołać specjalny Fundusz Pomocy Studentkom, Studentom i Pracownikom Collegium Civitas oraz ich Rodzinom z Ukrainy.
„Chcemy, aby wszystkie pomysły były tworzone w ścisłej współpracy z naszymi obecnymi Studentkami i Studentami – liderkami i liderami – to oni najlepiej wiedzą, jak pomóc swoim Koleżankom i Kolegom.” – dodaje Rektor Mocek, podkreślając, że członkowie społeczności Collegium Civitas pomagają uchodźcom z Ukrainy nie tylko w murach Uczelni, ale także np. współorganizując zbiórki charytatywne czy wspierając w ramach wolontariatu działania Centrum Nauki Kopernik.
_______________
Collegium Civitas to uczelnia, która od 25 lat kształci specjalistów z zakresu nauk społecznych
i politycznych, zarządzania, marketingu i bezpieczeństwa. Znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce oraz niezmiennie od 20 lat w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni niepublicznych w kraju. Wysoką jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów potwierdzają pozytywne oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej, świadczące o najwyższej jakości kształcenia w Polsce.
Porozumienia i podwójne dyplomy z zagranicznymi uniwersytetami, współpraca z wieloma podmiotami z otoczenia biznesowego, administracji, mediów czy organizacji pozarządowych otwierają przed absolwentami Collegium Civitas szerokie perspektywy zawodowe na rynku lokalnym i międzynarodowym.
Z pełną ofertą edukacyjną Collegium Civitas można zapoznać się na stronie www.civitas.edu.pl.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.