COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkującyc
Zgodnie z ankietą przeprowadzoną ankietą przez Europejską Radę Pelletu (EPC), która dotyczyła wpływu pandemii koronawirusa na producentów pelletu drzewnego w Europie i na świecie, branża producentów znacząco odczuła zahamowanie gospodarki spowodowane sytuacją z COVID-19.
Ankieta miała dostarczyć informacji o możliwych przyszłych wahaniach na rynku wysokiej jakości pelletów drzewnych. Wyniki pokazały, że 75% producentów ucierpiało na skutek pandemii, a 2 na 3 firmy planują wprowadzenie wyższych cen pelletu drzewnego. Ponad połowa producentów dotkniętych negatywnymi skutkami COVID-19 wskazuje zmniejszenie popytu ze strony użytkowników końcowych.
Można przypuszczać, że to główna przyczyna spadku produkcji i handlu, którego ponad połowa ankietowanych firm spodziewa się w najbliższych miesiącach. Ankieta EPC wykazała również, że z pomocy rządowej, dostępnej w większości krajów tj. Włochy, Hiszpania, Polska, Holandia, Wielka Brytania, Belgia, Węgry, Chorwacja i inne, skorzystało lub planuje się o nią ubiegać większość producentów pelletu drzewnego.
Oprócz negatywnego trendu należy również zauważyć, że pandemia przyniosła pewne szanse, które dostrzegliśmy tuż po jej wybuchu. Firmy, które zadziałały szybko i wdrożyły niestandardowe pomysły na promocję swoich produktów, dziś mogą cieszyć się wzrostem popytu ze strony klientów, nawet pomimo ogólnie trudnej sytuacji rynkowej – powiedział Marcin Łazicki, Dyrektor Produkcji Maximer.
Chcąc zwrócić uwagę na potwierdzony certyfikatem jakości produkt i przekonać ludzi do czystego, ekologicznego, drzewnego biopaliwa stałego, przeznaczonego do spalania w nowoczesnych, dedykowanych do tego rodzaju paliwa kotłach, kominkach oraz palnikach w celu wytworzenia energii cieplnej na potrzeby grzewcze, firmy próbują na przykład obniżać cenę bądź proponować rabaty.
My postanowiliśmy wyjść naprzeciw kryzysowi, który zataczał coraz szersze kręgi, powodując trudniejszy dostęp do surowca, ograniczenia w przemieszczaniu się, sprzedaży detalicznej, obostrzenia sanitarne panujące w zakładzie produkcji. Postanowiliśmy udoskonalić jakość pelletu drzewnego i uwierzytelnić funkcjonujący system zakładowej kontroli produkcji certyfikatem ENplus w klasie jakości A1 – dodaje Marcin Łazicki.
Jakościowy pellet:
-
Powoduje niską emisję CO2
-
Nie zawiera substancji szkodliwych
-
Nie emituje przykrych zapachów
-
Nie powoduje alergii
-
Jest czysty i bezpieczny w użytkowaniu i łatwy w przechowywaniu
-
Jest wysokokaloryczny ≥ 5 kWh z kilograma pelletu
-
Pozostawia po spalaniu niewielką ilość popiołu - ≤0,50 %
-
Pozostawia ekologiczny popiół do wykorzystania jako nawóz
Charakterystyka pelletu drzewnego produkowanego w zakładzie MAXIMER:
fizyczne i chemiczne właściwości
Średnica | 6±1 mm |
Wilgotność | ≤ 10 w-% |
Zawartość popiołu | ≤ 0,35 % |
Wartość opałowa | ≥ 5 kWh/kg |
Pelet drzewny produkowany w zakładzie produkcji MAXIMER jest certyfikowany
w systemach ENplus® i DINplus, a parametry fizyko-chemiczne pelletu potwierdzone
w laboratorium akredytowanym odpowiadają klasie jakości A1. Status certyfikatu ENplus® (A1) nr PL049 oraz DINplus nr 7A325 można zweryfikować na stronach: enplus-pellets.eu oraz https://www.dincertco.tuv.com

Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest

Rollercoaster cen ropy naftowej

Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.