Komunikaty PR

ŚWIEŻE SPOJRZENIE NA ŚWIAT! Jak dbać o okolicę oczu?

2021-06-02  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania JPG ( 1.34 MB )

Mówi się, że „oczy są zwierciadłem duszy” a spojrzenie mówi o nas więcej, niż mogłoby się wydawać. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że okolica oka jest niezwykle delikatna, a skóra w tym miejscu jest najcieńsza na całym ciele. Grubość skóry powiek i wokół oczu to tylko około 0,5 milimetra. Właśnie dlatego powinnyśmy poświęcić jej więcej uwagi i dbać o nią w prawidłowy sposób!

 

W jaki sposób starzeje się skóra wokół oczu?

Grubość skóry naszych powiek i okolicy oczu to jedynie 0,5 milimetra. Zbudowane z naskórka a także skóry właściwej zawierają niewielką ilość tkanki podskórnej. W okolicy oka nie występują gruczoły potowe, natomiast ilość gruczołów łojowych jest bardzo mała. Te czynniki biologiczne wpływają na to, że jest wyjątkowo cienka, wrażliwa oraz słabo nawilżona.

Na skutek stałego ruchu gałek ocznych, słabszej ochrony biologicznej i negatywnego działania czynników zewnętrznych, to właśni w okolicy oczu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Mowa tutaj przede wszystkich o suchości skóry, nierównościach oraz zmarszczkach, w tym tzw. kurzych łapkach. Co więcej, skóra na powiekach szybko wiotczeje, co wpływa na większą widoczność oznak starzenia się  – odpowiada dr Łukasz Preibisz z Preibisz SkinDoctors.

Do innych problemów skóry wokół oczu zaliczyć można:

  • opuchliznę powiek oraz gromadzenie się wody w tkankach, głównie na skutek nadmiaru spożywanej soli i problemów z krążeniem,
  • opuchnięcie powieki dolnej, spowodowane przede wszystkim zmniejszeniem elastyczności skóry, np. w wyniku odkładania się tkanki tłuszczowej pod oczami;
  • sińce pod oczami oraz cienie, zauważalne w przypadku braku odpowiedniej ilości snu, zmęczenia, stosowania niewłaściwej diety. Worki i cienie mogą być wrodzoną cechą - im cieńsza i delikatniejsza skóra, tym mocniej prześwitują przez nią naczynia krwionośne, dając efekt ciemnej skóry wokół oczu;

Jak w tym przypadku pielęgnować okolice oczu, by zminimalizować, spowolnić proces starzenia i nadać spojrzeniu promienny wygląd?

 

Prawidłowa domowa pielęgnacja

Jak już zostało wspomniane – skóra w okolicy oka jest cienka i delikatna, dlatego stosunkowo łatwo ją przesuszyć oraz podrażnić. – Wiele osób zaniedbuje prawidłową pielęgnację okolicy oka – i nie chodzi wyłącznie o niestosowanie kremów dedykowanych do tej okolicy. Silne pocieranie podczas zmywania makijażu, niedokładny demakijaż oraz brak odpowiedniego nawilżenia to główne grzeszki moich Pacjentów… – mówi dr Preibisz.

Domowa, odpowiednio dobrana pielęgnacja to konieczna podstawa do utrzymania dobrej kondycji skóry w okolicy oczu! Podstawą jest jej nawilżenie – od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Picie co najmniej 2 litrów wody dziennie to obowiązkowy punkt pielęgnacji. Podobnie jest z stosowaniem odrębnego produktu, przeznaczonego do pielęgnacji tej okolicy. – W tym przypadku obowiązuje zasada: „im mniej składników, tym lepiej”. Zadaniem kosmetyku pod oczy jest głównie ochrona płaszcza hydrolipidowego. Wśród składników aktywnych powinniśmy postawić na retinol w niskim stężeniu, witaminę C, peptydy czy ceramidy oraz pozostałe substancje antyoksydacyjne. Nie zapominajmy o codziennym nakładaniu filtru SPF50 również na okolicę oka  – podpowiada dr Łukasz Preibisz.

Z pewnością nie można pominąć noszenia okularów przeciwsłonecznych, które uchronią głównie przed nadmiernym mrużeniem oczu, a co za tym idzie – powstawaniem zmarszczek.

Zdarza się jednak, że to nie wystarcza. W tym przypadku z pomocą wkracza medycyna estetyczna. Oto najskuteczniejsze zabiegi na okolicę oka, na które warto zwrócić uwagę!

 

Osocze bogatopłytkowe - naturalny efekt anti-aging

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cechuje wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo działania, również w przypadku osób ze skłonnościami do alergii. Zawdzięczają to cennym właściwościom substancji, jakie wchodzą w jego skład. Tym samym zabiegi te są również nieinwazyjne, a ich efekty utrzymują się na długo. Do zabiegu wykorzystuje się własną krew Pacjenta, dlatego zabieg potocznie określa się „wampirzym liftingiem”. Po zabiegu możemy zauważyć wyraźną poprawę wyglądu skóry oraz zwiększenie jej elastyczności, gęstości oraz poprawę napięcia.

 

Nucleofill Soft Plus – moc polinukleotydów dla świeżego spojrzenia

Zabieg #freshEYES oparty jest na działaniu najnowszego stymulatora tkankowego Nucleofill Soft Plus, naturalnego pochodzenia. Preparat zawiera wysoko oczyszczone polinukleotydy zdolne do aktywacji procesów bioregeneracji skóry - na poziomie głębokim (tkanka tłuszczowa i kostna), jak i na poziomie skóry właściwej (stymulacja fibroblastów). Nucleofill Soft Plus podaje się drogą iniekcji. Główne efekty zabiegu to: nawilżenie, rozświetlenie, poprawa struktury naskórka, długoterminowe działanie przeciwutleniające oraz zwiększenie produkcji kolagenu.

 

Secret RF – sekretny efekt liftingu

Radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF łączy zalety zabiegu mikronakłuć i podgrzewania tkanek, zapewniając efekt liftingująco-ujędrniający. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a Pacjent nie musi rezygnować z codziennej aktywności. Można go wykonywać nawet na powiekach niezależnie od pory roku!

 

Toksyna botulinowa – pozbądź się zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa, zwana inaczej botoxem, podana w odpowiednie miejsca powoduje osłabienie nadmiernej kurczliwości mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, dzięki czemu po zabiegu skóra nad mięśniami wygładza się a zmarszczki znacznie się zmniejszają. Kluczową sprawą jest, aby zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej, wykonywał lekarz. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj do 6 miesięcy!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Badanie ASICS: Nieustanna praca przy biurku zagrożeniem dla zdrowia psychicznego Biuro prasowe
2024-09-24 | 18:00

Badanie ASICS: Nieustanna praca przy biurku zagrożeniem dla zdrowia psychicznego

Globalne badanie ASICS, obejmujące 26 tysięcy uczestników, wykazało silny związek pomiędzy siedzącym trybem życia a dobrostanem psychicznym. W imieniu marki głos zabrał znany
Zdrowie Trzecia edycja FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA . Trzy dni inspiracji,
2024-09-23 | 10:00

Trzecia edycja "FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA". Trzy dni inspiracji,

Forum inne niż wszystkie „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” to wydarzenie, które stanowi kluczowy moment w kalendarzu osób związanych z branżą
Zdrowie Zagubieni w rzeczywistości - dzisiaj Światowy Dzień Choroby Alzheimera
2024-09-21 | 06:06

Zagubieni w rzeczywistości - dzisiaj Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Od 25 lat 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, która dotyka coraz większą liczbę ludzi. Według aktualnych wyliczeń, w 2040 roku choroby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.