SZCZEPIONKA PRZECIW COVID-19: FAKTY I TYLKO FAKTY
AEON
ul. Wolska 81 lok. 24
01-229 Warszawa
mglowacka|aeon.company| |mglowacka|aeon.company
+48603651708
www.aeon.company
Jak działają szczepionki przeciwko SARS-Cov-2, na ile są skuteczne i bezpieczne? Na te i inne pytania podczas Dialogu Obywatelskiego on-line 14 grudnia br. odpowie dr n. med. Piotr Kramarz, ekspert Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) – agencji UE, której zadaniem jest wsparcie państw wspólnoty w walce z chorobami zakaźnymi. Dialog Obywatelski poprowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga „Crazy Nauka”.
Koronawirus SARS-CoV-2 zmienił diametralnie nasz dotychczasowy styl życia. Nie ma dziedziny czy gałęzi gospodarki, która nie odczułaby skutków tej zmiany. Nic dziwnego, że cały świat w napięciu czeka, kiedy na rynku pojawią się pierwsze szczepionki przeciw COVID-19. Ogromnej nadziei towarzyszy jednak duży niepokój spowodowany zalewem informacji. Niestety często są to doniesienia niesprawdzone czy wręcz nieprawdziwe.
Aby zapobiec dezinformacji i przybliżyć Polakom fakty na temat szczepionek, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza na spotkanie online z dr. n. med. Piotrem Kramarzem ekspertem Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) – unijnej agencji odpowiedzialnej m.in. za rozpoznawanie, ocenę i powiadamianie o bieżących i nadchodzących zagrożeniach związanych z chorobami zakaźnymi, takimi jak SARS, ptasia grypa czy AIDS.
- W przestrzeni publicznej pojawia się bardzo dużo mylących informacji na temat szczepionek przeciwko COVID-19. To może budzić duży niepokój wśród obywateli UE. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować rozmowę z ekspertem z ECDC, która jest w stałym kontakcie z instytucjami unijnymi odpowiedzialnymi za kontrolę i dystrybucję szczepionek w krajach UE i organami krajowymi państw członkowskich. Rozmowa odbędzie się w formule prowadzonych już przez nas wcześniej Dialogów Obywatelskich, które dają obywatelom możliwość bezpośredniego zadawania pytań do eksperta. – mówi dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Dialog Obywatelski „SZCZEPIONKA PRZECIWKO COVID-19 – FAKTY I TYLKO FAKTY” odbędzie się
14 grudnia br. (poniedziałek), o godz. 18.00 w formule online – transmisja na żywo na YouTube @komisjaeuropejska oraz Facebook @komisjaeuropejska.
Spotkanie będzie miało charakter otwarty - każdy może w nim uczestniczyć za pośrednictwem internetu. W trakcie Dialogu Obywatelskiego będzie można zadawać pytania w komentarzach pod transmisją na Facebooku lub na czacie na YouTube.
Rozmowę poprowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, dziennikarze, autorzy bloga naukowego Crazy Nauka, na którym od dekady piszą o nauce, obalają mity i tropią fake newsy. Laureaci nagród POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku: za bloga Crazy Nauka i za audycję „Homo Science” w radiu TOK FM. Zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.