Szczytny cel. Wyjątkowi uczestnicy. Nietuzinkowa trasa. XII Bieg Na Szczyt Rond
Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkich sportowych emocji towarzyszących każdego roku wszystkim uczestnikom biorącym udział w charytatywnym Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji z opłat startowych zebrano ponad 41 tys. złotych, które zostaną przekazane podopiecznym SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku.
W sobotę, 16 marca 2024 roku już po raz dwunasty, światowa czołówka zawodników, ambasadorzy biegu oraz miłośnicy towerrunningu spotkają się w warszawskim biurowcu Rondo 1, aby wziąć udział w kultowym już biegu po schodach — Biegu Na Szczyt Rondo 1. Prawie 600 biegaczy w 15-sekundowych odstępach wystartuje z parteru, aby w jak najszybszym czasie pokonać 38 pięter biurowca.
Niezwykle ważny zarówno dla organizatorów, jak i samych uczestników, jest charytatywny wymiar wydarzenia. Od pierwszej edycji imprezy Bieg Na Szczyt Rondo 1 wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Na rzecz Wioski w Kraśniku przekazywany jest przychód z opłat startowych, które wpłacane są przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła dotychczas 300 tysięcy złotych. Podczas tegorocznej edycji zebrano kwotę w wysokości 41 277 zł netto.
Zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno ze względu na wyjątkową formułę biegu, jak również z uwagi na niezwykle wysoki poziom sportowy. Na starcie tegorocznej edycji staną reprezentanci 16 krajów, w tym praktycznie cała czołówka światowego rankingu towerrunningu. Udział w imprezie będzie dla wielu z nich próbą generalną przed majowymi mistrzostwami świata w Tajpej.
Emocjonująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy mistrzami towerrunningu. Na liście startowej są tak znane nazwiska jak: Piotr Łobodziński, do którego od 2014 roku należy rekord na tej nietuzinkowej trasie (3:27!), Malezyjczyk Wai Ching Soh, Włoch Fabio Ruga czy Japończyk Ryoji Watanabe. Na dobry występ liczą także czołowi polscy towerrunnerzy: Paweł Ruszała, Mateusz Marunowski, Kacper Mrowiec i Daniel Koszykowski.
Równie interesująco zapowiada się wyścig kobiet. Na liście startowej nie zabrakło ubiegłorocznej zwyciężczyni Biegu Na Szczyt Rondo 1 – Włoszki Valentiny Belotti, która zmierzy się m.in. z aktualną liderką światowego rankingu, Vereną Schmitz (Niemcy). Udział w biegu zapowiadają także bardzo mocne polskie zawodniczki – Iwona Wicha i Klaudia Krajewska. O podium powalczą też na pewno Azjatki, na czele z Yuko Tateishi (Japonia) i Qinghua Le (Chiny), dla której będzie to pierwszy start w Rondo 1.
Na trasie kultowego biegu po schodach kibicować będziemy również wyjątkowym uczestnikom. Swój udział zapowiedzieli m.in. aktorka Maria Dębska, która jest ambasadorką SOS Wioski Dziecięce w Polsce czy też autor kryminałów i dziennikarz Wojciech Chmielarz. Po raz kolejny z biegiem po schodach zmierzy się triathlonistka, ultrakolarka, biegaczka i pływaczka Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman, która jest pierwszym diabetykiem na świecie mogącym pochwalić się ukończonym Double IronMan.
Start pierwszego zawodnika XII Biegu Na Szczyt Rondo 1 zaplanowano 16 marca o godz. 10:00. O godz. 12.50 wystartują zawodnicy reprezentujący branżę nieruchomości oraz VIP. Na godz. 13.20 zaplanowano start dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Elita zawodników wystartuje w dwóch seriach — o godz. 13.30 i 14.00. Tegoroczną edycję imprezy zakończy o godz. 14.30 ceremonia dekoracji.
Oficjalnym sponsorem Biegu Na Szczyt Rondo 1 jest Franklin Templeton, światowy lider w zarządzaniu aktywami i jednocześnie jeden z najemców biurowca Rondo 1.
Więcej informacji o Biegu Na Szczyt Rondo 1 można znaleźć pod adresem www.biegnaszczyt.pl
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.