SZERSZE MOŻLIWOŚCI WIZUALNE DZIĘKI NOWEMU OBIEKTYWOWI PANASONIC
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Panasonic ostatniego dnia targów ISE2021 zaprezentowano nowy obiektyw Short-Throw Zoom Lens dla 3-chipowego projektora DLP™ PT-RQ50K o jasności 50,000 lumenów, który jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rozrywkę w pomieszczeniach zamkniętych, wymagającą jasnych obrazów o wysokiej rozdzielczości i kompaktowej instalacji. Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 usuwa barierę między publicznością a treścią dzięki wciągającej reprodukcji obrazu Native 4K w ogromnej skali, bez cieni i przy niewielkiej odległości rzutu. Aby uprościć instalację i poprawić jakość obrazu w miejscach o ograniczonej przestrzeni, obiektyw został wyposażony w zaawansowany zoom optyczny i szeroki zakres funkcji V/H Lens-Shift, a jego krótki współczynnik rzutu i konstrukcja w kształcie litery L zmniejszają głębokość instalacji.
Żywe obrazy w natywnej rozdzielczości 4K przyciągają widzów
Od pojedynczych projekcji na dużą skalę po panoramy 360° – twórcy mają jeszcze więcej swobody w realizacji swojej wizji. Krótki współczynnik rzutu (0.55-0.65:1, natywny 4K, 4096 x 2160) przekłada się na odległość projekcji około 4,370 mm (172 cale) dla 350-calowego obrazu. Widzowie mogą zbliżyć się na odległość około 1.8 m od ekranu bez rzucania cienia. Korzystając z szerokiego zakresu funkcji Vertical Lens-Shift (-8%, +50%), instalatorzy mogą usunąć przesunięcie ekranu oraz ustawić górną i dolną część obrazu tak, aby stykała się z sufitem i podłogą, zapewniając pokrycie bez szczelin nad ścianami. Krótki współczynnik rzutu z zerowym przesunięciem ekranu przyczynia się do płynnej prezentacji obrazu i głębszego zanurzenia się w świecie projektanta.
Elastyczność usprawniająca instalację
W połączeniu z wyjątkowo krótkim współczynnikiem rzutu jak na obiektyw klasy 50,000-lm, konstrukcja w kształcie litery L zmniejsza głębokość instalacji. Kompaktowa głębokość może umożliwić projekcję obrazu o wysokiej jasności w miejscach, które w innych warunkach byłyby zbyt wąskie, aby zmieścić projektor o takiej jasności. Ponadto, obiektyw upraszcza i przyspiesza instalację projektora, ponieważ położenie obrazu można łatwo regulować po zamocowaniu projektora na miejscu.
Produkt ten uzupełnia pełną linię obiektywów UST dla wszystkich serii projektorów Panasonic LCD, 1-Chip DLP i 3-Chip DLP, zapewniając wsparcie wymagań instalacyjnych dla każdej jasności projektora.
Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 będzie dostępny już w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/et-d3qw200.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.