SZERSZE MOŻLIWOŚCI WIZUALNE DZIĘKI NOWEMU OBIEKTYWOWI PANASONIC
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Panasonic ostatniego dnia targów ISE2021 zaprezentowano nowy obiektyw Short-Throw Zoom Lens dla 3-chipowego projektora DLP™ PT-RQ50K o jasności 50,000 lumenów, który jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rozrywkę w pomieszczeniach zamkniętych, wymagającą jasnych obrazów o wysokiej rozdzielczości i kompaktowej instalacji. Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 usuwa barierę między publicznością a treścią dzięki wciągającej reprodukcji obrazu Native 4K w ogromnej skali, bez cieni i przy niewielkiej odległości rzutu. Aby uprościć instalację i poprawić jakość obrazu w miejscach o ograniczonej przestrzeni, obiektyw został wyposażony w zaawansowany zoom optyczny i szeroki zakres funkcji V/H Lens-Shift, a jego krótki współczynnik rzutu i konstrukcja w kształcie litery L zmniejszają głębokość instalacji.
Żywe obrazy w natywnej rozdzielczości 4K przyciągają widzów
Od pojedynczych projekcji na dużą skalę po panoramy 360° – twórcy mają jeszcze więcej swobody w realizacji swojej wizji. Krótki współczynnik rzutu (0.55-0.65:1, natywny 4K, 4096 x 2160) przekłada się na odległość projekcji około 4,370 mm (172 cale) dla 350-calowego obrazu. Widzowie mogą zbliżyć się na odległość około 1.8 m od ekranu bez rzucania cienia. Korzystając z szerokiego zakresu funkcji Vertical Lens-Shift (-8%, +50%), instalatorzy mogą usunąć przesunięcie ekranu oraz ustawić górną i dolną część obrazu tak, aby stykała się z sufitem i podłogą, zapewniając pokrycie bez szczelin nad ścianami. Krótki współczynnik rzutu z zerowym przesunięciem ekranu przyczynia się do płynnej prezentacji obrazu i głębszego zanurzenia się w świecie projektanta.
Elastyczność usprawniająca instalację
W połączeniu z wyjątkowo krótkim współczynnikiem rzutu jak na obiektyw klasy 50,000-lm, konstrukcja w kształcie litery L zmniejsza głębokość instalacji. Kompaktowa głębokość może umożliwić projekcję obrazu o wysokiej jasności w miejscach, które w innych warunkach byłyby zbyt wąskie, aby zmieścić projektor o takiej jasności. Ponadto, obiektyw upraszcza i przyspiesza instalację projektora, ponieważ położenie obrazu można łatwo regulować po zamocowaniu projektora na miejscu.
Produkt ten uzupełnia pełną linię obiektywów UST dla wszystkich serii projektorów Panasonic LCD, 1-Chip DLP i 3-Chip DLP, zapewniając wsparcie wymagań instalacyjnych dla każdej jasności projektora.
Obiektyw Panasonic ET-D3QW200 będzie dostępny już w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/et-d3qw200.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.