Szpital Medicover z nową metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu
Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia nietrzymania moczu. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.
Niezamierzone oddawanie moczu podczas takich czynności, jak śmiech, kaszel, ćwiczenia. Jest to spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy, a choroba może nasilić się wraz z wiekiem, po porodzie lub operacjach w okolicach miednicy.
– Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zmaga się nawet co trzecia Polka. W tej chwili ta kłopotliwa dolegliwość dotyczy ok. 2 –3 mln kobiet w naszym kraju. Schorzenie może znacząco wpłynąć na codzienne życie kobiety i pogorszyć jej stan emocjonalny, fizyczny, relacje międzyludzkie. Bardzo wiele kobiet uważa, że po małoinwazyjnym zabiegu z wykorzystaniem preparatu wypełniającego tkanki cewki moczowej epizody gubienia moczu zdarzają się zdecydowanie znacznie rzadziej. Po roku obiektywną poprawę ma ok 80 % pacjentek a subiektywną ok 90 % .Także większość kobiet leczonych ponad 5-7 lat temu do tej pory zgłasza pozytywne efekty z procedury
– mówi lek. med. Katarzyna Matuszny, ginekolog położnik ze Szpitala Medicover.
Mając na uwadze powyższe Szpital Medicover wdrożył nową, małoinwazyjną metodę leczenia tej dolegliwości. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega ona na wstrzyknięciu niewchłaniającego się preparatu w ściany cewki moczowej, w celu zwiększenia objętości tkanek tej okolicy. Środek wspomaga proces zamykania cewki moczowej, co umożliwia lepszą kontrolę trzymania moczu. Procedura ta zajmuje około 10-15 minut. Zminimalizowane jest również ryzyko okołooperacyjnych powikłań, a pooperacyjna hospitalizacja pacjentki najczęściej nie jest wymagana.
W Szpitalu Medicover leczenie tym sposobem przeprowadzają dedykowani lekarze ginekolodzy: lek. med. Katarzyna Matuszny i dr n. med. Bogumił P. Siekierski, Kierownik Oddziału Ginekologii Szpitala Medicover.
Inną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, stosowaną w Szpitalu, jest zabieg z użyciem taśmy TVT/TOT. W tej metodzie cienka, makroporowa, beznapięciowa taśma jest wprowadzana pod środkowy odcinek cewki moczowej. Ten zabieg jest wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Po operacji z użyciem taśmy TVT/TOT pacjentka pozostaje w szpitalu na jedną dobę.

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.