Komunikaty PR

Sztuka chłodzenia według Danfoss

2021-05-05  |  09:00
Biuro prasowe

Danfoss udostępnia serię swoich podcastów przedstawiających zasady, procesy i systemy związane z chłodnictwem. Dedykowane przede wszystkim instalatorom i serwisantom nagrania umożliwiają poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. To również ciekawy i przyjazny sposób na spędzenie czasu oraz zgłębienia nowych tematów dla wszystkich zainteresowanych nie tylko chłodnictwem, ale również szerzej – zrównoważonym rozwojem. Zagadnienia poruszane w podcastach mają istotne znaczenie z perspektywy oszczędzania energii i ochrony klimatu, a ich promocja wpisuje się w strategię firmy.   


Danfoss, obecny na Polskim rynku już od 30 lat,  jako lider technologii dla chłodnictwa  jest dostawcą produktów i rozwiązań stosowanych w sektorze dystrybucji żywności, klimatyzacji, chłodnictwie przemysłowym i komercyjnym. Kompleksowa oferta produktów Danfoss z zakresu chłodnictwa obejmuje zawory, czujniki, elektronikę, pompy, wymienniki ciepła i sprężarki.  Angażujemy się w działania mające na celu zapewnienie chłodzenia w sposób zrównoważony, redukując oddziaływanie na środowisko oraz realizując cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Nasze rozwiązania wspomagają efektywność pracy systemów minimalizując w ten sposób zużycie energii i emisję CO2. Zachęcamy również do stosowania naturalnych czynników chłodzących. Dzięki temu istotnie zmniejszamy ślad węglowy całego procesu chłodzenia wymienia Aleksandra Stępniak, konsultant ds. efektywności energetycznej w Danfoss Poland.

Posiadając tak dużą wiedzę i doświadczenie związane z szerokim wachlarzem produktów i oferowanych rozwiązań firma zdecydowała się na podzielenie się nią z zainteresowanymi odbiorcami. Tematyczne podcasty zostały stworzone przez Jensa Andersena, który w firmie Danfoss pracuje od ponad 40 lat. Do odcinków nagrywanych w zaciszu domowego biura w południowej Jutlandii w Danii gospodarz zaprasza również swoich kolegów po fachu. Przyjacielski i otwarty charakter Andersena w połączeniu z domowym klimatem sprawiają, że przyswajanie specjalistycznej wiedzy przestało być skomplikowane, a stało się przyjemnością.

Aby słuchacze nie zrazili się zbytnia szczegółowością technicznych aspektów  i czuli się jak najbardziej komfortowo, podcasty podzielono na 2 grupy. W pierwszej serii nagrań poruszonych zostało wiele podstawowych tematów, takich jak proces kondensacji, czynniki chłodnicze i elementy instalacji chłodniczej. W kolejnych odcinkach będzie można zagłębić się również w bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak skraplacze, sterowanie elektroniczne czy chłodzenie pośrednie. Każdy kolejny odcinek jest kontynuacją tego, czego słuchacze już się nauczyli i wraz z kolejnymi odcinkami podcastu poziom staje się coraz bardziej zaawansowany. W efekcie, poza niewątpliwą przyjemnościa słuchania, w nagraniach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno Ci bardziej doświadczeni w branży, jak i Ci, którzy stawiaja w niej pierwsze kroki np. studenci kierunków technicznych.

Chłodniczych podcastów dostępnych również w języku polskim można słuchać także na komputerach i  smartfonach, a to wszystko dzięki aplikacji RefTools, będącej swoistym „szwajcarskim scyzorykiem” dla instalatorów z branży chłodniczej. Poprzez dodanie możliwości odsłuchiwania podcastów, do tego niezbędnego dla specjalistów narzędzia, osiagnięto kolejny poziom wspierania ich w pracy.

Działania Danfoss Power Solution, łaczącego obecnie wczesniejsze segmenty Danfoss Cooling i Danfoss Heating,wspierają nie tylko pracę specjalistów ale także mają wpływ na dbałość i planetę i ludzi ją zamieszkujących. W ten sposób wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy np. poprzez przyczynianie się do projektowania i opracowywania energooszczędnych metod chłodzenia, zachęcanie do stosowania naturalnych czynników chłodniczych, pomaganie w redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz minimalizowanie wpływ chłodnictwa na globalne ocieplenie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.