Sztuka, harmonia i barwy natury. Tak będzie wyglądać AC Marriott w Krakowie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Hotel AC Marriott Kraków powstaje przy Al. 3 Maja, nieopodal Parku Jordana i Błoni Krakowskich. To największy obiekt tej sieci w Europie. Do dyspozycji gości przeznaczonych zostanie 300 pokoi, basen wraz ze strefą SPA, sale konferencyjne, miejsca do wspólnej pracy oraz sklep i biblioteka. Oto, jak będą prezentować się wnętrza hotelu.
Inwestorowi zależało na zachowaniu spójności i konsekwencji na terenie całego hotelu. Miał być wyrafinowany, elegancki, ale pozbawiony zbędnego przepychu, utrzymany w duchu luksusowego minimalizmu. Projekt wnętrz powierzono pracowni Tremend, która specjalizuje się w architekturze obiektów komercyjnych i ma w swoim portfolio między innymi realizacje w Paryżu, Budapeszcie czy we Lwowie.
Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny działająca na rynku polskim od blisko 10 lat. W ostatnim czasie, zainwestowała kilkaset milionów złotych w rozmaite projekty deweloperskie, a obecnie tworzy grupę hotelową. Grupa Portfel Inwestycyjny powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi. Za uruchomienie i zarządzanie obiektem odpowiada spółka operatorska z grupy Portfela Inwestycyjnego – Portfel Inwestycyjny Management zarządzana przez Agnieszkę Dąbrowską. To już trzeci obiekt spółki PI Management pod marką Marriott.
Inspiracje z natury
Przyjemna dla oka, paleta barw sprzyja wyciszeniu i relaksacji. Brązy, ciepłe biele i beże tworzą ponadczasową kompozycję, która stanowi idealne tło dla sztuki i dekoracyjnego oświetlenia, które przykuwają wzrok. Całości dopełniają elementy z drewna i duża ilość roślin w postaci ozdobnych monster w donicach oraz zielonych ścian.
Efekt WOW!
Już po przekroczeniu progu, goście mogą poczuć wyjątkowy rozmach, z którym zaprojektowano tę przestrzeń. Recepcję zdobi dekoracyjna, pozłacana instalacja. Od wejścia widoczny jest bar, w którym można się zrelaksować po męczącej podróży. Do dyspozycji dostępna jest również strefa coworkingowa, biblioteka oraz sklep przeznaczony wyłącznie dla gości hotelu. Architektom zależało nie tylko na pozytywnym pierwszym wrażeniu. W niszach i biblioteczkach na odwiedzających czekają niespodzianki w postaci obrazów i rzeźb. Hotel jest wypełniony sztuką, która na tle subtelnej kolorystyki wysuwa się na pierwszy plan.
Strefy wspólne
Hotel będzie wyposażony w sześć sal konferencyjnych - jedną dużą (z możliwością podziału na dwie części) oraz pięć o nieco mniejszej powierzchni. Podobnie jak w przypadku pozostałych części obiektu, tu również królują proste formy i subtelna paleta barw. Architekci zadbali o detale, które wprowadzają przytulny klimat, daleki od tradycyjnych biur. Wykładzina, ciężkie zasłony, drewniane okładziny ścienne i rośliny ozdobne ocieplają wnętrze i dodają mu przyjaznej atmosfery.
Czas na relaks!
Do dyspozycji gości dostępna będzie również strefa SPA, basen oraz siłownia. Tu również konsekwentnie zastosowano brązy i beże, dużą ilość drewna, a także naturalne ozdoby w postaci zielonych ścian. Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie, które tworzy przyjemną atmosferę i uwydatnia elegancję zastosowanych materiałów.
Więcej na:
http://tremend.pl oraz https://www.facebook.com/pg/tremendarchitects/posts/
Sytuacja na rynku najmu w 2024 roku. Wynajem długoterminowy a krótkoterminowy
Wrocławscy studenci przedstawili pomysły na miejską przestrzeń
Centrum Marszałkowska z nowym najemcą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Handel
Polscy producenci drobiu liczą na ponowne otwarcie chińskiego rynku. Kraje azjatyckie coraz ważniejszym importerem
Polska wciąż cieszy się w świecie renomą cenionego producenta mięsa drobiowego. Na eksport trafia ok. 60 proc. rocznej produkcji, czyli prawie 2 mln t. Polscy producenci walczą o silną pozycję na zagranicznych rynkach. Priorytetem jest dla nich ponowne uruchomienie eksportu do Chin, który został wstrzymany pięć lat temu ze względu na ptasią grypę. Trwa dopracowywanie szczegółów porozumienia w tej sprawie.
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.