Szybkie ładowanie i zakupy w Atrium Kasztanowa
Zmiany klimatyczne postępują w szybkim tempie. Alternatywą dla redukcji emisji szkodliwych spalin jest przesiadka do wydajnych i cichych samochodów elektrycznych. W ramach prowadzonej polityki zrównoważonego rozwoju, Grupa Atrium uruchomiła kolejną stację ładowania samochodów na prąd – tym razem w Atrium Kasztanowa. Punkt znajduje się w ogólnodostępnym miejscu na parkingu centrum i umożliwia szybkie ładowanie pojazdu. To dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Poznań–Koszalin, którzy mają teraz możliwość doładowania swoich aut.
Stacja ładowania pojazdów elektrycznych dostępna jest w Atrium Kasztanowa od 21 lipca. To druga stacja uruchomiona w Pile, należąca do tego samego operatora, firmy GreenWay Polska. Stacja ładowania w Atrium Kasztanowa położona jest w strategicznym punkcie, na trasie między Poznaniem a Koszalinem. Znajduje się na parkingu galerii, w bliskiej odległości od wejścia bocznego i jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Uruchomiona stacja jest częścią projektu zakładającego powstanie sieci składającej się z blisko 300 stacji ładowania pojazdów elektrycznych, i mającego zmienić podejście do elektromobilności w naszym kraju.
Według danych z końca czerwca 2022 r. w Polsce było zarejestrowanych blisko 51 000 pojazdów elektrycznych – informują Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Przez pierwsze sześć miesięcy 2022 r. ich liczba zwiększyła się o 12 207 sztuk, tj. o 45% więcej niż w analogicznym okresie 2021r. To wciąż jednak dużo mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Jednym z powodów powstrzymujących kierowców przed decyzją o zakupie auta z elektrycznym napędem jest brak rozwiniętej infrastruktury.
– Samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Zaawansowana technologia to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo pasażerów, ale również wkład w ochronę środowiska, obniżenie poziomu zanieczyszczenia i hałasu – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. – Atrium Kasztanowa to kolejne centrum należące do Grupy Atrium z dostępem do ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W swoich działaniach kierujemy się zrównoważonym podejściem do prowadzenia biznesu poprzez odpowiedzialne budownictwo z poszanowaniem otoczenia oraz zarządzanie obiektami z uwzględnieniem zasad użyteczności społecznej. Dlatego z chęcią udostępniamy powierzchnię dla ładowarek w Atrium Kasztanowa, przyczyniając się do rozwoju infrastruktury, której potrzebują kierowcy w Pile i okolicy – mówi dyrektor Atrium Kasztanowa.
Stacja zainstalowana w Atrium Kasztanowa to szybka ładowarka firmy Delta, umożliwiająca ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych z ogólnodostępnymi standardami: CCS, CHAdeMO i AC Typu 2. Wyposażona jest ona w złącze typu CCS Combo2 do ładowania prądem stałym o mocy do 150 kW, złącze CHAdeMO o mocy 63kW oraz gniazdo do ładowania prądem przemiennym o mocy do 22 kW. Dzięki temu urządzenie pozwala na ładowanie trzech pojazdów jednocześnie. Korzystanie ze stacji wymaga rejestracji w sieci GreenWay (http://greenwaypolska.pl/).
Rozmieszczenie poszczególnych stacji, a także postępy prac, można śledzić na stronie http://greenwaypolska.pl/, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco mapa z dokładnymi lokalizacjami.
Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.