Szybsze projektowanie systemów dozoru dzięki AXIS Site Designer
Projektowanie systemu dozoru bywa kłopotliwe — duża liczba zmiennych i wysokie oczekiwania klienta sprawiają, że planowanie projektu czasem wydaje się trudniejsze od samej realizacji. Aby ułatwić ten proces, Axis wprowadził na rynek narzędzie AXIS Site Designer. Umożliwia ono zarządzanie projektowaniem systemu, przyspieszając i ułatwiając jego tworzenie, modyfikację i wdrażanie.
AXIS Site Designer to narzędzie, które powstało z myślą o usprawnieniu i udoskonaleniu całego procesu projektowania i realizacji systemów dozoru. Umożliwia ono kompleksowe wykonywanie prac planistycznych niezależnie od tego, czy chodzi o niewielką instalację w jednym obiekcie, czy o montaż rozbudowanego systemu obejmującego wiele lokalizacji.
Aplikacja jest darmowa i dostępna w witrynie axis.com. Można korzystać z niej na tablecie lub komputerze bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania - działa online i offline, a dane zapisywane są w przeglądarce internetowej. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwe identyfikowanie urządzeń i akcesoriów odpowiadających na potrzeby konkretnych użytkowników. Do wybranych elementów można dodawać uwagi i przekazywać je bezpośrednio instalatorom, tak aby uniknąć problemów podczas konfiguracji.
Po zaprojektowaniu systemu można sporządzić wycenę dla klienta — bezpośrednio w narzędziu AXIS Site Designer albo, dzięki funkcji eksportu, w innym przeznaczonym do tego celu programie. Ponadto, jeśli wystąpi potrzeba wprowadzenia modyfikacji, można w łatwy sposób zaktualizować wycenę danego projektu o nowe koszty wynikające z dokonanych zmian. Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas i znacznie ułatwia wprowadzanie aktualizacji na prośbę klienta.
Ciekawą funkcją narzędzia Site Designer są mapy. Funkcja ta oszczędza czas i obniża koszty, podnosząc efektywność planowania systemów. Do narzędzia można zaimportować rzut kondygnacji lub mapę obiektu docelowego, co ułatwia planowanie i przeglądanie rozmieszczenia kamer oraz innych urządzeń. Ponadto, pokazując klientowi cały system dozoru w intuicyjnym widoku mapy, można uniknąć nieporozumień lub wyjaśnić je jeszcze przed ostatecznym zatwierdzeniem projektu. W ten sposób jedno narzędzie łączy w sobie funkcje projektowania, wyboru urządzeń, sporządzania wycen, instalacji i konfiguracji.
Narzędzie AXIS Site Designer umożliwia także szybkie i łatwe tworzenie oraz zmienianie zaleceń projektowych. Rezultatem jest nie tylko znaczna poprawa możliwości projektowo-sprzedażowych, ale także oszczędność czasu i obniżenie kosztów związanych z dostawą, instalacją i konfiguracją.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.axis.com/pl-pl/tools/axis-site-designer/overview

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.