Tecnam P2006T dołączy do floty UnitedSky

Magdalena Fijołek
Still Like
Puławska 255/16
02-740 Warszawa
m.zaleska|stilllike.pl| |m.zaleska|stilllike.pl
795 002 284
https://stilllike.pl
Już wkrótce do floty certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego UnitedSky dołączy kolejny samolot – Tecnam P2006T. Maszyna ta zostanie udostępniona kursantom podczas wybranych szkoleń.
UnitedSky prowadzi wysokiej jakości szkolenia według aktualnych standardów i rekomendacji Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz dysponuje certyfikowanym symulatorem lotu. Wkrótce floty Akademii Lotniczej dołączy także Tecnam P2006T.
Tecnam P2006T to dwusilnikowy samolot, który na swoim pokładzie zmieści trzech pasażerów oraz jednego pilota. Maksymalny pułap to 4000 metrów (14000 ft). Ładowność samolotu to 411kg – pozwala na to program redukcji wagi. Dzięki temu maszyna może osiągnąć prędkość przelotową od 55 do nawet 145 węzłów. Samolot ten uzyskał wymagane certyfikaty Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz certyfikaty FAA.
Dwusilnikowy samolot Tecnam P2006T posiada układ górnopłata o prostych skrzydłach, zakończonych wingletami. Konstrukcja ta pozwala na zwiększenie stabilności lotu oraz wpływa na lepszą widoczność i komfort pilota. W pobliżu silników Rotax 912S3 (o mocy 100KM) umieszczone są dwa zbiorniki paliwa, których pojemność to nawet 200 litrów. Dzięki temu maszyna może pozostać w powietrzu do 5 godzin. Samolot wyposażony jest również w awionikę Garmin G950.
- Cieszymy się, że flota naszego ośrodka wzbogaciła się o kolejny samolot - Tecnam P2006T. Będzie on wykorzystywany podczas szkoleń na samoloty wielosilnikowe, zdobywania uprawnień do lotów według wskazań przyrządów oraz do licencji pilota zawodowego CPL(A). Nasza Akademia Lotnicza stale się rozwija. Staramy się, aby kursanci mieli jak najlepsze warunki szkoleniowe. Do dyspozycji kursantów pozostają także najwyższej klasy symulatory lotu, a szkolenia teoretyczne odbywają się w naszej siedzibie na XI piętrze Widok Towers, z piękną panoramą Warszawy w tle – mówi dr Włodzimierz Soiński, Prezes Zarządu i Kierownik Odpowiedzialny Centrum Szkolenia Lotniczego UnitedSky.
Najbliższe szkolenie ATPL(A) w Akademii Lotniczej UnitedSky odbędzie się już 19 grudnia! Zapisy wciąż trwają i dostępne są pod adresem mailowym info@unitedsky.aero oraz pod numerem telefonu +48 501 409 787

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.