Termet wspiera spółdzielnie mieszkaniowe
Mieszkańcy budynków wielorodzinnych często mierzą się z trudną decyzją dotyczącą wyboru optymalnego sposobu ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Konferencja Związków Rewizyjnych w Opolu była doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniem w tym zakresie. Nie mogło na niej zabraknąć firmy Termet, którą reprezentowali Żaneta Lisowska, Group Category Manager – Heating i Wojciech Korościk. Junior Product Manager, którzy nie tylko zaprezentowali ofertę produktową, ale również, zaprezentowali dotychczasowe realizacje nowoczesnych systemów grzewczych dla budynków o dużej powierzchni.
Kotły gazowe do zadań specjalnych
Przedstawiciele firmy pokrótce przedstawili także ofertę produktową Termet, między innymi gazowe kotły kondensacyjne dużej mocy z serii Ecocondens Crystal wraz ze stelażami do zbudowania kaskad, systemami do sterowania i systemami powietrzno-spalinowymi. Producent oferuje kompleksowe wyposażenie kotłowni, dostosowane do potrzeb odbiorców i instalatorów. Pozwala to tworzyć systemy kaskadowe, dzięki szerokiej gamie akcesoriów przeznaczonych właśnie z myślą o tym celu.
Pompy ciepła dużej mocy
Poza gazowymi kotłami kondensacyjnymi, optymalnym rozwiązaniem grzewczym dla spółdzielni i wspólnot jest zastosowanie pompy ciepła, na przykład w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, które również można znaleźć w ofercie firmy. Pompy ciepła Termet Heat Platinum i Termet Heat Gold oraz Termet Heat Power to urządzenia typu monoblok, do których instalacji nie trzeba posiadać uprawnień F-gazowych. Zarówno pompy, jak i kotły gazowe producenta mają możliwość zdalnego sterowania, co znacznie wpływa na komfort ich użytkowania.
Udane realizacje
Podczas prelekcji, zostały również omówiony także przykłady zrealizowanych dotychczas kotłowni, które omówiła Żaneta Lisowska.
-Mamy doświadczenie we współpracy ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi na terenie całego kraju. Z sukcesem zrealizowaliśmy między innymi kotłownie w Wejherowie i Świebodzicach, gdzie instalowaliśmy gazowe kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła dużej mocy. Obecnie pracujemy nad kolejnymi projektami w tym zakresie. Doradzamy, jakie urządzenia wybrać, jak dostosować ich moc i w jaki sposób zoptymalizować wyposażenie kotłowni, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i wydajna – wyjaśniała ekspertka.
Więcej: https://www.termet.com.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.