Testy covidowe nie muszą być problemem dla podróżujących
Złożone i nieczytelne przepisy dotyczące podróżowania, jak również ciągle zmieniające się rozporządzenia znacząco utrudniają przemieszczanie się. Jest to poważny problem, zwłaszcza dla osób podróżujących służbowo. Polsko- szwajcarski start-up TestifiX opracował rozwiązanie, które w szybkim tempie zyskało uznanie wśród wielu instytucji (pozyskując m.in. jako klienta Szwajcarskie Siły Zbrojne). Teraz pomaga biznesmenom, odciążając ich w planowaniu podróży służbowych.
Mimo, że ogromna część wielu przedsięwzięć biznesowych przeniosła się do sieci, są sektory, w których podróżowanie jest warunkiem koniecznym funkcjonowania wielu firm. Dla dużej grupy przedsiębiorstw, prowadzenie działalności operacyjnej wiąże się z dziesiątkami wyjazdów służbowych w skali miesiąca. To powoduje, że poruszanie się w gąszczu niezrozumiałych przepisów staje się dla nich bardzo trudne i czasochłonne, odciągając uwagę od spraw związanych z podstawową działalnością.
Każda podróż służbowa wiąże się z koniecznością wykonania testu na obecność COVID 19. Zapoznanie się z obecnie panującymi obostrzeniami w danym państwie, wybór odpowiedniego testu oraz niepokój związany z ciągle zmieniającymi się rozporządzeniami znacznie komplikuje podróżowanie. Uzyskanie takiego testu bywa trudne i czasochłonne, wiąże się także z ryzykiem zakażenia. Szpitale i przychodnie są przepełnione, a co za tym idzie, czas oczekiwania na wynik testu może się znacznie wydłużyć. Ostatecznie, możemy nie zdążyć z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji przed podróżą. A to skutkować może koniecznością odwołania wyjazdu. To stresujące.
TestifiX już na początku pandemii opracowało rozwiązanie, które pozwala na optymalizację kosztów i czasu związanego z planowaniem podróży. Technologia oferowana przez polsko-szwajcarski start-up znacznie skraca czas oczekiwania na wynik, przeprowadza nas przez często nieczytelne przepisy, na bieżąco informując nas o zmieniających się rozporządzeniach, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Jak to działa? Po otrzymaniu zestawu pobraniowego przeprowadzana jest konsultacja online z lekarzem, który instruuje nas, jak poprawnie pobrać wymaz, po czym dostarczamy go do jednego z wybranych laboratoriów partnerskich. Uzyskanie wszystkich stosownych certyfikatów możliwe jest nawet w ciągu 6 godzin. „Zrozumiałem znaczenie innowacji i technologii w odniesieniu do możliwości podróżowania, kiedy kilka miesięcy temu nie zostałem wpuszczony na pokład samolotu, ponieważ nie posiadałem certyfikatu odpowiedniego testu. Brak wiarygodnych informacji, ciągle zmieniające się przepisy i ograniczona możliwość sprawdzania restrykcji na rządowych stronach internetowych sprawiała, że podróżowanie, które kiedyś było przyjemne zaczęło być bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem” – wspomina dr med Michel Bielecki, współzałożyciel i dyrektor zarządzający TestifiX.
“Wspólnie z zespołem GobiX i Testifix zrobiliśmy nowoczesny i wygodny produkt dla tych podróżujących, którzy chcą szybko i sprawnie dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa. To prawdziwa przyjemność mieć takich partnerów” – podkreśla Michał Milczarek- dyrektor operacyjny w ALAB laboratoria.

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.