Tide Software otwiera studia dla managerów w Akademii Leona Koźmińskiego
DEDYKOWANE STUDIA PODYPLOMOWE DLA TECHNOLOGICZNEJ SPÓŁKI TIDE SOFTWARE
Tide Software, jeden z wiodących w kraju dostawców platform komunikacyjnych CPaaS dla B2B i operator telekomunikacyjny stawia na rozwój kompetencji swoich menedżerów. Liderzy rozpoczynają edukację w ramach programu przygotowanych dla nich studiów podyplomowych „Akademia Kompetencji Zarządczych” w Akademii Leona Koźmińskiego.
Unikalny program dwuletnich studiów podyplomowych powstał z myślą o menedżerach zatrudnionych w strukturach spółki Tide Software – wyspecjalizowanych w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych dla firm. Przygotowany program studiów podyplomowych uwzględnia prace nad strategią firmy oraz jej plany biznesowe. Przed słuchaczami blisko 300 godzin wykładów i tyle samo ćwiczeń praktycznych. Wspólnie z naukowcami i praktykami biznesu słuchacze będą przygotowywać się do pełnienia strategicznych ról i rozwijać swoje kompetencje menedżerskie, związane m.in. z zarządzaniem zespołami, dbaniem o dobrostan, identyfikacją potencjału oraz motywacją. W ramach programu rozwijana będzie też wiedza z obszaru trendów ekonomicznych, przygotowania spółki do wykorzystywania szans rynkowych oraz reagowania na zagrożenia biznesowe. Warunkiem ukończenia studiów będzie przygotowanie i obrona projektu doradczego, związanego z wyzwaniami firmy.
Jolanta Hryniewicka, Wiceprezes Tide Software podkreśla: Wybór Akademii Koźmińskiego jako partnera w rozwoju naszej kadry menedżerskiej był oczywisty. Zależało nam na doświadczeniu, ale też połączeniu wiedzy naukowej z najnowszymi badaniami oraz praktycznym podejściem. Jesteśmy w ważnym momencie zwiększania skali działania w Tide Software, ekspansji zagranicznej i dalszej profesjonalizacji procesów. To unikalny program w Akademii Leona Koźmińskiego, przygotowany z myślą o MŚP. Tide Software działa na dynamicznie zmieniającym się rynku technologii komunikacyjnych, z dużymi graczami m.in. z rynku finansowego, bankowego czy e-commerce. Dwuletnie studia to inwestycja w rozwój naszej kadry menedżerskiej. To zwykle wartość dodana, którą swoim pracownikom oferują międzynarodowe korporacje. Chcemy jednak, by takie możliwości rozwoju były dostępne również w mniejszych i średnich spółkach.
W programie studiów weźmie także udział kadra menedżerska pozostałych spółek należących do Grupy Tide: Tide Mobile i JJT Elementum – nowoczesnej stolarni i parku maszynowego. Program dla tych trzech spółek to nie pierwszy taki projekt w Akademii Leona Koźmińskiego. Wybór uczelni podyktowany został m.in. doświadczeniami w rozwoju pracowników oraz pozycją w rankingach „Financial Times”, plasujących Akademię wśród najlepszych uczelni biznesowych, oferujących otwarte i zamknięte programy rozwojowe.
Rankingi Financial Times Executive Education wskazują, że jesteśmy najlepszym wyborem jako partner rozwojowy dla klientów indywidualnych i biznesowych nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Bardzo nas cieszy, że i tym razem Ranking Custom Executive Education okazał się świetną wskazówką dla osób odpowiedzialnych za rozwój pracowników i liderów w Tide Software, Tide Mobile i JJT Elementum, poszukujących nowoczesnych, światowej klasy programów dla swoich pracowników, liderów oraz zespołów zarządzających – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego.
Uroczysta inauguracja Akademii Kompetencji Zarządczych – programu studiów podyplomowych dla spółek Tide, z udziałem Zarządu Spółek Tide oraz prof. Grzegorza Mazurka, Rektora Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się 29 września 2023 r. w murach uczelni.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.