TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności
TikTok, w ramach swoich działań na rzecz przejrzystości, ogłosił dziś plan uruchomienia Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności. Zaproszeni eksperci, naukowcy i decydenci będą mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez zespoły TikToka, na rzecz kształtowania platformy jako pozytywnego oraz bezpiecznego miejsca dla społeczności.
Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak technologia pomaga zapewnić bezpieczeństwo społeczności TikToka oraz jak jest ona wykorzystywana w procesie moderacji treści, aby zlokalizować potencjalne naruszenia zasad. Ponadto, podczas wirtualnej wizyty goście poznają także zasady działania przeszkolonych zespołów ds. weryfikacji treści, które podejmują decyzje w zakresie publikowanych informacji w oparciu o Zasady Społeczności TikToka.
Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności poza moderowaniem treści będzie oferować także szczegółowy dostęp do technologii rekomendacji na platformie oraz przybliży działania mające na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych.
Pierwszy Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok został uruchomiony w USA w lipcu 2020 roku. Do tej pory ponad 70 ekspertów oraz decydentów wzięło udział w wirtualnych odwiedzinach centrum w Stanach Zjednoczonych, co pozwoliło przybliżyć wysiłki TikToka na rzecz bezpieczeństwa i ochrony.
„Mając ponad 100 milionów użytkowników TikToka w całej Europie, jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zdobycie zaufania społeczności oraz szerszej opinii publicznej. Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności Tik Tok to kolejny krok na naszej drodze do lepszego zrozumienia zespołów, procesów i technologii, które pomagają nam kształtować TikTok jako miejsce radości, kreatywności oraz zabawy. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy podekscytowani możliwością proaktywnego stawienia czoła wyzwaniom, które przed nami stoją. Cieszę się, że będę mógł powitać ekspertów z całej Europy i usłyszeć ich szczere opinie na temat sposobów dalszego ulepszania naszych systemów” – powiedział Cormac Keenan, Head Trust and Safety, TikTok.
Ze względu na ograniczenia COVID-19 Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności obecnie działa wirtualnie, ale w 2022 roku planowane jest otwarcie jego siedziby w Irlandii.
TikTok
TikTok jest czołową platformą dla krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie i wzbogacanie życia ludzi poprzez oferowanie im miejsca do twórczej ekspresji i wymiany doświadczeń, które są prawdziwe, radosne i pozytywne. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio https://www.tiktok.com/pl/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.