TOKAI COBEX POLSKA Z DIAMENTEM FORBESA
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Taki wynik to nie tylko powód do dumy, ale także dowód odpowiedniej strategii działalności przedsiębiorstwa.
Już po raz trzynasty Bisnode Polska, w porozumieniu z redakcją „Forbesa” przygotowała zestawienie najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Firmy, które znalazły się na liście otrzymały tytuł Diament Forbesa 2021. Pośród nich pierwsze miejsce w województwie śląskim (firmy o przychodach powyżej 250 mln zł rocznie) zajęła firma Tokai COBEX Polska (604 w kraju).
Nagroda jest wyjątkowa, ponieważ podkreśla znaczenie firmy na rynku krajowym i motywuje do dalszego rozwoju. - Każde wyróżnienie jakie otrzymujemy ogromnie nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Miejsce w rankingu Magazynu Forbes to bez wątpienia ukoronowanie naszego kierunku działań. Każdego dnia staramy się dostosować do potrzeb rynku oraz oczekiwań klientów – wyjaśnia Andrzej Hotloś, Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska. Tytuł Diament Forbesa 2021 nie tylko pozwala firmie dołączyć do grona najlepszych przedsiębiorstw na polskim rynku, ale także daje potwierdzenie wiarygodności jako partnera biznesowego.
Tokai COBEX Polska to globalna marka w zakresie produktów węglowych i grafitowych, która zwraca szczególną uwagę na swój wpływ na środowisko naturalne, a także na społeczność mieszkającą wokół. Chcąc go jak najbardziej zminimalizować firma sięga po rozwiązania i technologie, które są najnowocześniejsze a jednocześnie będą służyć długie lata. Niedawno, w zakładzie w Nowym Sączu, firma oddała do użytku instalację RTO, czyli nowoczesne urządzenie pozwalające na oczyszczanie gazów technologicznych z lotnych związków organicznych (LZO) jak również benzoalfapirenu (BaP).
Na koniec warto wspomnieć, że tegoroczna edycja zestawienia zebrała rekordową liczbę aż 15 tysięcy działających w Polsce przedsiębiorstw. W tym roku zaszczytny tytuł Diamentu Forbesa otrzymało 4035 firm. W zestawieniu uwzględniane są przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najdynamiczniej zwiększały swoją wartość. Pozycja opracowana jest na podstawie sprawozdań finansowych za rok obrachunkowy złożony w KRS lub przesłany Bisonde.
***
Tokai COBEX
Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.
Kontakt:
www.tokaicobex.com
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c.
Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel.kom. 690 449 064

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.