Tomasz Zwarzany Dyrektorem Sprzedaży Amiblu

Z początkiem października Tomasz Zwarzany objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Amiblu w regionie East. Zwarzany posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży materiałów budowlanych. Przez ostatnie dwa lata zajmował w Amiblu stanowisko Regional Sales Managera.
Swoją karierę w branży inżynieryjnej rozpoczął od kształtowania rynku sprzedaży w południowo-wschodniej Polsce dla jednego ze sztandarowych producentów prefabrykatów betonowych. W związku z realizacją wyznaczonych celów powierzono mu stworzenie biura handlowego, które prężnie działa do dnia dzisiejszego, aktualnie licząc kilkanaście osób.
W Amiblu Tomasz Zwarzany jest nastawiony na dostarczanie rynkowi skutecznych rozwiązań w obszarze systemów wodno-kanalizacyjnych, retencyjnych oraz ich automatyzacji. Wraz z zarządzanymi przez niego siłami sprzedaży, chce się skupić na długoletnich korzyściach płynących ze stosowania wysokiej jakości produktów GRP (Glass Reinforced Plastic). Zależy mu na dostarczaniu nie tylko samego produktu, ale odpowiednio dopasowanych, kompleksowych rozwiązań. Ponadto w dobie rosnących problemów z dostępem do wody, jego celem jest uświadamianie klientom potrzeby korzystania z metod wspierających efektywne gospodarowanie cennym surowcem, jakim jest woda. Następstwem takiego podejścia jest aktywne uczestniczenie nowego Dyrektora Handlowego w pracach Komitetu ds. Wody, utworzonego m.in. przez Amiblu Poland przy Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Cieszy mnie, że powstała platforma, jaką jest Komitet ds. Wody, która zrzesza organizacje i przedsiębiorstwa z sektora wodnego i budowlanego. Celem inicjatywy jest czynny udział w pracach UE nad przyszłą, kompleksową strategią wodną. Nadchodzący kryzys wodny jest trudny do oszacowania, ale nie jest tajemnicą, że problem istnieje i trzeba zrobić wszystko, by go zatrzymać. Właśnie teraz ważą się przyszłe losy nie tylko Polski, czy Europy, ale całego świata. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, wymaga od nas podjęcia działań właśnie teraz, aby zapobiec czarnym scenariuszom w przyszłości – podkreśla Tomasz Zwarzany.
Amiblu jest renomowanym producentem i dostawcą rur, zbiorników oraz kształtek GRP znanych ze swojej wyjątkowo długiej żywotności oraz najwyższej jakości. Hasło przyświecające organizacji brzmi: „Szanujmy wodę tak, jak na nią zasługuje”.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.