Top 10 szwajcarskich firm biotechnologicznych – jedną z nich RGCC
Szwajcaria od lat znana jest jako światowa potęga w dziedzinie biotechnologii. Zdobyła uznanie dzięki przełomowym badaniom, innowacjom i systemowi, który sprzyja rozwojowi nauki. Szwajcarski sektor biotechnologiczny znany jest ze swojej precyzji i zaangażowania w rozwój innowacyjności, co sprawiło, że właśnie ten kraj stał się najpoważniejszym graczem w jeśli chodzi o postęp w nauce, opiece zdrowotnej czy nowych technologiach.
Krajobraz biotechnologiczny Szwajcarii przede wszystkim charakteryzuje się dobrze rozwiniętym ekosystemem, który obejmuje najwyższej klasy instytucje badawcze, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i wspierającą sieć podmiotów przemysłowych. Aktywne działania kraju w obszarze innowacji przyciągnęło największe talenty, naukowców i inwestycje, sprawiając, że Szwajcaria stała się najważniejszym ośrodkiem badań biotechnologicznych.
W obszarze opieki zdrowotnej szwajcarskie firmy biotechnologiczne wniosły kluczowy wkład w odkrywanie leków, medycynę precyzyjną i rozwój przełomowych terapii. W kraju funkcjonuje bardzo rozbudowana sieć firm biofarmaceutycznych specjalizujących się w onkologii, chorobach rzadkich, immunoterapii i medycynie spersonalizowanej. Firmy bazują na szwajcarskim doświadczeniu w dziedzinie leków, genetyki i bioinformatyki.
Warto również podkreślić, że Szwajcaria kładzie duży naciska na badania i rozwój, co doprowadziło do przełomowych odkryć naukowych. Współpraca wielu środowisk zaowocowała znaczącymi postępami w genomice, proteomice i bioinżynierii. Dało to podwaliny pod przełomowe odkrycia w zrozumieniu chorób i opracowaniu nowoczesnych terapii.
Patrząc perspektywicznie, szwajcarski sektor biotechnologiczny nieustannie wprowadza innowacje i dopasowuje się do nowych się wyzwań i możliwości. Rozwój w takich obszarach jak edycja genów czy biologia syntetyczna mogą na nowo określić przyszłość biotechnologii, a szwajcarskie firmy będą miały w tym swój duży udział. Szwajcarski sektor biotechnologiczny jest przykładem doskonałości naukowej, innowacyjności i współpracy pomiędzy instytucjami. Zaangażowanie w badania, innowacje i wspieranie środowiska umacniają postęp naukowy i ugruntowują pozycję kraju jako kluczowego gracza w dziedzinie biotechnologii, co odbija się echem w różnych sektorach i przynosi korzyści całemu społeczeństwu.
Wśród dziesięciu najlepszych firm biotechnologicznych w Szwajcarii jest RGCC. Firma została założona z 2004 roku przez pioniera genetyki, Ioannisa Papasotiriou. Zdaniem greckiego naukowca kluczem do skutecznego leczenia raka jest medycyna spersonalizowana czerpiąca informacje zawarte w genach każdego pacjenta. Wykorzystując dostępne technologie, sprzęt i innowacyjne techniki, zespół naukowców opracował szereg testów, które dostarczają lekarzom wyczerpujących informacji na temat genetyki, fizjologii i profilu immunologicznego pacjenta. Takie podejście pozwala na dopasowanie indywidualnej metody leczenia dla każdego pacjenta.
„Skupiamy się na przesuwaniu istniejących granic protokołów klinicznych i udoskonalenia metod leczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie obecnych farmaceutyków, czy innowacyjne terapie, naszym celem jest ciągłe doskonalenie i wprowadzanie nowych rozwiązań w dziedzinie spersonalizowanych i precyzyjnych metod leczenia raka” - dr. Ioannis Papasotiriou, MD, PhD, SCym, i założyciel RGCC International.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.