TP-Link TL-WR844N oraz TL-WR820N – tanie, niezawodne routery w standardzie N300
Dla wszystkich, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu, a jednocześnie nie chcą uszczuplać domowego budżetu TP-Link przygotował dwa routery we wciąż popularnym standardzie N300: TL-WR844N oraz TL-WR820N.
TL-WR844N oraz TL-WR820N polecane są szczególnie tym osobom, które nie mają dostępu do szybkiego Internetu światłowodowego, a inwestowanie w zaawansowany sprzęt sieciowy w ich przypadku będzie niepotrzebnym i zbędnym wydatkiem.
TP-Link TL-WR844N oraz TL-WR820N to routery o prędkości transmisji do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Prędkość połączeń w zupełności wystarcza na niezakłócone streamowanie wideo w jakości HD, komunikację VoIP oraz płynne działanie gier online. Oba routery wyposażono w porty WAN 10/100 Mb/s oraz (odpowiednio) w cztery i dwa porty LAN 10/100 Mb/s. Urządzenia posiadają także dwie zewnętrzne anteny zwiększające siłę i stabilność połączenia. Oba routery obsługują technologię 2x2 MIMO.
Dodatkowo model TL-WR844N obsługuje funkcję QoS, która dzięki priorytetyzacji pakietów zapewnia niezawodne i stabilne połączenia wszystkim użytkownikom w sieci. Jego ogromną zaletą jest także to, że posiada aż cztery tryby pracy: routera, punktu dostępowego, wzmacniacza sygnału oraz WISP. Ta ostatnia funkcja sprawia, że model świetnie sprawdzi się również do Internetu radiowego.
Zarówno TP-Link TL-WR844N jak i TL-WR820N posiadają funkcje IGMP Proxy/Snooping, Bridge VLAN oraz Tag VLAN. Dzięki nim usługi IPTV działają sprawnie, umożliwiając płynne oglądanie filmów i seriali.
Zgodność z najnowszym protokołem internetowym w wersji 6 (IPv6) sprawia, że routery umożliwiają korzystanie z usług opartych o ten protokół oraz odwiedzanie witryn internetowych IPv6.
Interfejs obu urządzeń jest przejrzysty, a kreator konfiguracji pozwala na szybkie stworzenie połączenia
z siecią i udostępnienie WiFi w całym domu. Dodatkowo routerem TL-WR844N możemy zarządzać za pomocą aplikacji TP-Link Tether, która dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Oprogramowanie obu urządzeń pozwala między innymi na kontrolę dostępu, stworzenie sieci dla gości oraz kontrolę rodzicielską.
Więcej informacji na temat routerów TL-WR844N oraz TL-WR820N dostępnych jest na stronie.
Routery są już dostępne w sprzedaży. Cena TL-WR844N wynosi ok.70 zł, natomiast TL-WR820N ok. 60 zł. Oba urządzenia objęte są 36-miesięczną gwarancją.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.